Sleva pro seniory, popíchl kouč Krejčího s Bergeronem. Mají od něj zvláštní výhody

jzp jzp
18. 3. 2023 6:59
Bostonští Bruins mohou pokořit ceněné rekordy hokejové NHL, v první řadě ale myslí na play off. Proto v závěru základní části budou šetřit některé hráče v čele s veterány Davidem Krejčím a Patricem Bergeronem.
David Krejčí (vlevo) a Patrice Bergeron v dresu Bostonu
David Krejčí (vlevo) a Patrice Bergeron v dresu Bostonu | Foto: Reuters

Už teď mají první dva centři klubu zvláštní výhody, nemusí například absolvovat každý týmový trénink. "Je to sleva pro seniory," smál se po jejich nedávné absenci trenér Bostonu Jim Montgomery. "K volnému dni ještě dostanou polévku zdarma," dodal ve stejném duchu.

V závěru základní části podle kouče nepůjde jen o vynechání tréninků, ale i zápasů. Zbývá jich patnáct. Vedle Krejčího s Bergeronem mohou dostat v den utkání volno také někteří jejich pochroumaní spoluhráči.

Cílem je, aby mužstvo bylo co nejlépe nachystané na boje o Stanley Cup. Klesá tím ale pravděpodobnost, že Bruins překonají, nebo alespoň vyrovnají ligový rekord v počtu vítězství (62) a bodů (132).

Momentálně mají 51 výher a 107 bodů, s přehledem vedou NHL. Ke stovce dokráčeli nejrychleji v historii soutěže.

"Je to hezký rekord a myslím, že bychom na něj měli být pyšní, ale za dalšími se nehoníme. Dokonce bych řekl, že jsme o tom v šatně ani jednou nemluvili. Prostě na tom nezáleží," prohlásil Krejčí.

Do Bostonu se vrátil po extraligové sezoně v Olomouci a po Davidu Pastrňákovi a Bradu Marchandovi je ve 36 letech třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva. V 62 duelech nastřádal 52 bodů (13+39). 

Jako by nestárnul. Při bližším pohledu na statistiky je ale patrné, že nehraje tolik jako zamlada, kdy byl na ledě při všech situacích. Teď už prakticky vůbec nenastupuje v oslabení, i když defenzivně zdatný je.

O rok starší Bergeron, kapitán mančaftu, je zase až devátým nejvytěžovanějším útočníkem týmu při hře pět na pět. Čas na ledě nahání hlavně v přesilovkách. Na rozdíl od Krejčího chodí i do oslabení, ale mezi forvardy je až trojkou za Charliem Coylem a Tomášem Noskem, kteří zastanou většinu černé práce.

Celkově má Bergeron icetime 17:43, Krejčí je na tom s časem 17:16 podobně. Oba na vrcholu kariéry hráli i přes 20 minut za zápas, teď jsou - co se týče vytíženosti - až ve druhé padesátce ligových centrů. Montgomery je šetří.

Spolu s Marchandem jsou také jedinými hráči klubu, kteří pamatují zisk Stanley Cupu 2011.

Nyní mají možná poslední šanci na další triumf. Po sezoně jim končí smlouva a není jisté, zda podepíší novou. Generální manažer Bostonu Don Sweeney navíc bude hodně bojovat s napjatým platovým stropem. Celý současný kádr neudrží.

Momentálně jsou ale Bruins největšími favority na celkové vítězství a mladší hráči si uvědomují, že Bergeron a Krejčí jsou s nimi možná naposledy. 

"Hrozně moc by pro nás znamenalo, kdybychom ho dostali až na vrchol," prohlásil o Bergeronovi 25letý obránce Charlie McAvoy. "Určitě nám to dává motivaci navíc, bylo by to fantastické. Stejné je to s Krejčím. Příští rok už tu být nemusí, takže je nechceme zklamat."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Do klubu primátora Ostravy Macury vstoupili všichni, kdo opustili klub ANO

Do nově vzniklého zastupitelského klubu ostravského primátora Tomáše Macury (dříve ANO) už vstoupili všichni zastupitelé, kteří opustili klub hnutí ANO. V krajské metropoli začala i první jednání o podobě nové koalice. Původní koalice tvořená hnutím ANO, uskupením Spolu a Piráty se rozpadla poté, kdy se začal štěpit klub ANO a koalice přišla o většinu hlasů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Macura vidí možností řešení situace několik, vyjednávat nechce s SPD a Ostravskou levicí. První jednání má za sebou uskupení Spolu, druhý nejsilnější klub zastupitelstva Ostravy po hnutí ANO. ANO plánuje schůzky po středečním sněmu.

Problémy v ostravské buňce ANO odstartovala volba prezidenta. V ní Macura, podobně jako moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, veřejně podpořil Petra Pavla na úkor stranického šéfa Andreje Babiše. Oba moravskoslezští politici pak hnutí opustili. V případě Macury následovalo jeho vyloučení z klubu ostravských zastupitelů. Stejně tak klub vyloučil i náměstkyni primátora Zuzanu Bajgarovou. Následně klub opustili náměstkyně Kateřina Šebestová a zastupitelé Robert Čep, Ondřej Němeček a Maxim Pachomov. Počet členů klubu ANO tak klesl z 21 na 15.

Zdroj: ČTK
Další zprávy