Nechtěný Kovář doplnil Červenku či Dopitu. Takhle NHL zavrhla české hvězdy z Evropy

jzp jzp
Aktualizováno 11. 10. 2018 11:54
V Evropě patřili či stále patří k hokejovým celebritám, za českou reprezentaci mnohdy zářili, přitahovali hromadu superlativ. Při přechodu do zámořské NHL ale z různých důvodů ošklivě narazili. Projděte si seznam mužů, jejichž dalším členem je Jan Kovář, kterého po Islanders odmítl i Boston.
Foto: Reuters

Roman Červenka

Centr/levé křídlo
Statistiky v NHL: 39 zápasů, 17 bodů (9+8)

Neúnavný reprezentant, jenž aktuálně marodí s plicní embolií, chtěl oslnit Calgary. V sezoně, kterou podstatně zkrátila výluka, ale nejdřív doléčoval trombózu a pak spaloval šance. Kladné body rozhodně nezískal angličtinou, neboť zpočátku musel mít po boku překladatele Jiřího Hudlera.

Červenka nakonec skončil devátý v týmové produktivitě a po létě už byl zpátky v Rusku, kde mezitím nepřišel o status hvězdy. Na NHL doteď vzpomíná s pocitem hořkosti. Cítí, že nedostal adekvátní šanci.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy