Jágr poznává Calgary. Za šéfy má vrstevníky, z role pěšáka může povýšit mezi hlavní hvězdy

Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 10. 2017 6:03
Až společně s trenérem usoudí, že má dostatečně natrénováno, rozjede Jaromír Jágr svou nejspíš poslední sezonu v hokejové NHL. V Calgary ho čeká mrazivé počasí, delší cestování a role řadového pěšáka. S podprůměrným platem (milion dolarů s potenciálními bonusy ve stejné výši) zřejmě začne ve třetí lajně. Dobrou zprávou je, že kanadský klub nemá na pravém křídle tak našlapanou konkurenci. Česká osmašedesátka klidně může v hierarchii vystoupat výš. Záleží, jak moc ji dostihne věk. Všechno o Jágrových nových spoluhráčích se dozvíte v přehledu.
Hala Saddledome v Calgary
Hala Saddledome v Calgary | Foto: ČTK

Mužstvo, co má potenciál

Když Jágr obohatil soupisku Calgary, průměrný věk týmu se zvýšil skoro o jeden a půl roku. Přesto experti převážně tvrdí, že Flames mají díky 45letému veteránovi lepší vyhlídky.

V uplynulé sezoně prošli do prvního kola vyřazovacích bojů, kde rychle vypadli s Anaheimem. Není však důvod k dlouhým nářkům. Jedna z nejlepších obran v lize a útok plný nadějných mladíků dělá z kanadského mužstva potenciálního černého koně play-off.

Problém může jako obvykle nastat v brankovišti. Klub dal sbohem dvojici z minulého ročníku a teď věří hlavně zkušenému Mikeu Smithovi. Ten vychytal Kanadě zlato z posledního českého mistrovství, ale na Stanley Cup pořád čeká.

Flames za 45letou historii došli na vrchol pouze v roce 1989.

Před aktuální sezonou vzbudili vášně, když pohrozili odchodem z Calgary kvůli neochotě města postavit novou halu. Současný stánek Scotiabank Saddledome je ikonický, ale také přestárlý. Stojí od roku 1983.

 

Právě se děje

Další zprávy