Jágr poznává Calgary. Za šéfy má vrstevníky, z role pěšáka může povýšit mezi hlavní hvězdy

Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 10. 2017 6:03
Až společně s trenérem usoudí, že má dostatečně natrénováno, rozjede Jaromír Jágr svou nejspíš poslední sezonu v hokejové NHL. V Calgary ho čeká mrazivé počasí, delší cestování a role řadového pěšáka. S podprůměrným platem (milion dolarů s potenciálními bonusy ve stejné výši) zřejmě začne ve třetí lajně. Dobrou zprávou je, že kanadský klub nemá na pravém křídle tak našlapanou konkurenci. Česká osmašedesátka klidně může v hierarchii vystoupat výš. Záleží, jak moc ji dostihne věk. Všechno o Jágrových nových spoluhráčích se dozvíte v přehledu.
Hala Saddledome v Calgary
Hala Saddledome v Calgary | Foto: ČTK

Mužstvo, co má potenciál

Když Jágr obohatil soupisku Calgary, průměrný věk týmu se zvýšil skoro o jeden a půl roku. Přesto experti převážně tvrdí, že Flames mají díky 45letému veteránovi lepší vyhlídky.

V uplynulé sezoně prošli do prvního kola vyřazovacích bojů, kde rychle vypadli s Anaheimem. Není však důvod k dlouhým nářkům. Jedna z nejlepších obran v lize a útok plný nadějných mladíků dělá z kanadského mužstva potenciálního černého koně play-off.

Problém může jako obvykle nastat v brankovišti. Klub dal sbohem dvojici z minulého ročníku a teď věří hlavně zkušenému Mikeu Smithovi. Ten vychytal Kanadě zlato z posledního českého mistrovství, ale na Stanley Cup pořád čeká.

Flames za 45letou historii došli na vrchol pouze v roce 1989.

Před aktuální sezonou vzbudili vášně, když pohrozili odchodem z Calgary kvůli neochotě města postavit novou halu. Současný stánek Scotiabank Saddledome je ikonický, ale také přestárlý. Stojí od roku 1983.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy