Jágr poznává Calgary. Za šéfy má vrstevníky, z role pěšáka může povýšit mezi hlavní hvězdy

Daniel Poláček Daniel Poláček
6. 10. 2017 6:03
Až společně s trenérem usoudí, že má dostatečně natrénováno, rozjede Jaromír Jágr svou nejspíš poslední sezonu v hokejové NHL. V Calgary ho čeká mrazivé počasí, delší cestování a role řadového pěšáka. S podprůměrným platem (milion dolarů s potenciálními bonusy ve stejné výši) zřejmě začne ve třetí lajně. Dobrou zprávou je, že kanadský klub nemá na pravém křídle tak našlapanou konkurenci. Česká osmašedesátka klidně může v hierarchii vystoupat výš. Záleží, jak moc ji dostihne věk. Všechno o Jágrových nových spoluhráčích se dozvíte v přehledu.
Johnny Gaudreau a Lady Byng Trophy
Johnny Gaudreau a Lady Byng Trophy | Foto: Reuters

Johnny Hockey

Protože měří jen 174 centimetrů a ve 24 letech má pořád klukovskou kukuč, často čelí různým vtípkům. Zároveň je to ale největší klenot Calgary.

John Gaudreau má oficiálně patentovanou přezdívku "Johnny Hockey", která ho jasně vystihuje. S pukem dokáže divy. Bezesporu jde o jednoho z nejšikovnějších hokejistů planety. Úžasně nahrává, slušně střílí. Na přesilovce by ho chtěl mít každý trenér.

V minulém ročníku vyhrál Lady Byng Trophy pro hokejového gentlemana. Za celou základní část nastřádal jen čtyři trestné minuty.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Americký diplomat jednal v Jižní Koreji o jaderné diplomacii, KLDR odmítá obnovit dialog

Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun ve středu jednal s jihokorejskými představiteli o stagnující jaderné diplomacii na Korejském poloostrově. Návštěva hlavního amerického diplomata pro rozhovory se Severní Koreou se uskutečnila v době, kdy KLDR opakovaně odmítá obnovit s USA dialog. Biegun po setkání s jihokorejským jaderným vyslancem I Tu-hunem prohlásil, že USA i Jižní Korea budou pokračovat v diplomatické snaze eliminovat severokorejské jaderné zbraně a vytvořit trvalejší mír na poloostrově, napsala agentura AP.

Podle amerického emisara Spojené státy nežádaly o žádné setkání se severokorejskými představiteli během Biegunovy cesty do Jižní Koreje. Návštěva následovala krátce poté, co náměstkyně severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui v prohlášení uvedla, že KLDR neobnoví rozhovory, dokud Washington neskoncuje s tím, co Pchjongjang vnímá jako "nepřátelskou politiku".

Zdroj: ČTK
Další zprávy