Netradiční prevence proti koronaviru. V Kanadě zvažují juniorský hokej bez bodyčeků

ČTK ČTK
31. 10. 2020 11:48
Koronavirus možná výrazně změní podobu juniorského hokeje v Kanadě. Tamní ministerstvo totiž v jedné ze tří hlavních juniorských lig Ontario Hockey League (OHL) zakázalo hráčům bodyčeky, a to z obavy, aby se při kontaktu nenakazili.
Marc Staal naráží na mantinel Matta Hendrickse
Marc Staal naráží na mantinel Matta Hendrickse | Foto: Reuters

Vedení soutěže již odložilo začátek OHL, zatím na 4. února, a plánuje sezonu zkrátit na 40 zápasů. Výrazně omezit ale možná bude muset i samotné dění na ledě.

"Naši odborníci v oblasti veřejného zdraví deklarovali jasně, že záměrný kontakt při sportu není povolen," uvedla pro televizi Sportsnet ministryně sportu provincie Ontario Lisa MacLeodová. Zástupci ligy věří, že rozhodnutí není konečné a diskuse bude pokračovat.

"Snažíme se spolupracovat s ligou na bezpečném návratu ke hře. Ale toto není politika a hokej. Je to globální pandemie a řídí nás politika zdravotní péče, která má zmírnit šíření smrtícího viru," doplnila MacLeodová.

V soutěži OHL se na případný vstup do NHL připravovala i řada mladých českých hokejistů. Jiná kanadská soutěž Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL) v říjnu začala a kvůli několika případů nemoci covid-19 musela několik zápasů odložit.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy