Netradiční prevence proti koronaviru. V Kanadě zvažují juniorský hokej bez bodyčeků

ČTK ČTK
31. 10. 2020 11:48
Koronavirus možná výrazně změní podobu juniorského hokeje v Kanadě. Tamní ministerstvo totiž v jedné ze tří hlavních juniorských lig Ontario Hockey League (OHL) zakázalo hráčům bodyčeky, a to z obavy, aby se při kontaktu nenakazili.
Marc Staal naráží na mantinel Matta Hendrickse
Marc Staal naráží na mantinel Matta Hendrickse | Foto: Reuters

Vedení soutěže již odložilo začátek OHL, zatím na 4. února, a plánuje sezonu zkrátit na 40 zápasů. Výrazně omezit ale možná bude muset i samotné dění na ledě.

"Naši odborníci v oblasti veřejného zdraví deklarovali jasně, že záměrný kontakt při sportu není povolen," uvedla pro televizi Sportsnet ministryně sportu provincie Ontario Lisa MacLeodová. Zástupci ligy věří, že rozhodnutí není konečné a diskuse bude pokračovat.

"Snažíme se spolupracovat s ligou na bezpečném návratu ke hře. Ale toto není politika a hokej. Je to globální pandemie a řídí nás politika zdravotní péče, která má zmírnit šíření smrtícího viru," doplnila MacLeodová.

V soutěži OHL se na případný vstup do NHL připravovala i řada mladých českých hokejistů. Jiná kanadská soutěž Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL) v říjnu začala a kvůli několika případů nemoci covid-19 musela několik zápasů odložit.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Soud vrátil k došetření kauzu kalendáře s nacistickou tematikou

Obvodní soud pro Prahu 5 vrátil k došetření případ nakladatelství Naše vojsko a jeho ředitele Emericha Drtiny viněné kvůli prodeji reklamních předmětů s nacistickou tematikou. Během soudního jednání v jiné kauze vydavatele Drtiny to v úterý řekla soudkyně Kateřina Ctiborová. Z informací na justičním webu vyplynulo, že si proti tomuto rozhodnutí podal státní zástupce stížnost. Případ souvisí se zásahy policie v nakladatelství loni v červnu.

Žalobci kladou Drtinovi a nakladatelství Naše vojsko za vinu, že spáchali trestné činy založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka a výtržnictví. Hrozí za to až desetiletý trest. Podle dřívějších informací případ souvisí s prodejem kalendáře s portréty osobností nacistického Německa. Vydavatel se v médiích hájil tím, že nešlo o propagaci, ale o byznys.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Medveděv odstoupil kvůli nákaze koronavirem z turnaje v Monte Carlu

Druhý nasazený tenista Daniil Medveděv přišel po pozitivním testu na koronavirus o šanci startovat na antukovém turnaji Masters v Monte Carlu. Ruský tenista neprošel podle dnešního vyjádření organizátorů pondělní kontrolou a musel zamířit do izolace. Hrát v Monte Carlu nebude ani ve čtyřhře.

"Je to velké zklamání, že nebudu hrát v Monte Carlu. Teď se musím soustředit na zotavení a doufám, že se vrátím na Tour, jak nejdříve to bude možné a bezpečné," uvedl Medveděv v prohlášení.

Druhý hráč světového žebříčku měl v prvním kole volný los a zapojit se měl až od druhého, v pavouku ho nahradí lucky looser z kvalifikace. Úvodní hrací dny zatím v Monaku v neděli i pondělí komplikovalo počasí, kvůli dešti je program ve skluzu.

Další zprávy