Stanley Cup nejspíš do Frýdku nepřijede. Nevypadá to dobře, lituje Palát

ČTK ČTK
28. 10. 2020 15:28
Hokejový útočník Ondřej Palát z Tampy Bay se smiřuje s tím, že si oslavy se Stanleyovým pohárem doma ve Frýdku-Místku neužije.
Ondřej Palát se Stanley Cupem
Ondřej Palát se Stanley Cupem | Foto: Reuters

Slavnou trofej získali i s obráncem Janem Ruttou před měsícem po finálovém vítězství v Edmontonu nad Dallasem 4:2 na zápasy a rozšířili počet českých šampionů na 28. Tradice cestování slavné trofeje za členy vítězného týmu byla zavedena v roce 1995, v Česku byl Stanleyův pohár poprvé v roce 1999 po triumfu brankáře Romana Turka s Dallasem. Letošní dění však poznamenala pandemie koronaviru.

"Mám nějaké zprávy z klubu a NHL, nevypadá to úplně dobře. Pokud se to nepovede, bude to velká škoda. Na druhou stranu se v současné situaci není čemu divit," řekl Palát v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která jej zastupuje.

Český útočník byl s 11 brankami druhým nejlepším střelcem Lightning při cestě za triumfem v play off a s 18 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. Klíčové okamžiky si i v současné době rád připomíná. "Mám Instagram, kde jsou i nějaké sestřihy, pořád se dívám na góly, třeba i ty, co padly v šestém zápase, nebo jak jsme pak oslavovali. Občas se podívám a mám z toho i zpětně velkou radost," uvedl devětadvacetiletý Palát.

"Jsou to pořád živé vzpomínky, bylo to před pár týdny, pořád na to vzpomínám dobře. Bylo to neskutečných pár dnů, opravdu něco úžasného," podotkl. Po návratu do Česka slavil životní úspěch i v rodinném kruhu. "Bylo to v poklidu, taková menší oslava s našima a rodinou, něco jsme popili, ale jinak to bylo všechno."

Palát už přemýšlí nad tím, kde se bude moci plnohodnotně připravovat na nový ročník NHL. "Nevím přesně, kdy odletím, ale asi to bude trošku dřív, protože tu nemůžu pořádně trénovat. Ještě se na tom budeme domlouvat s manželkou. Hned po finále se říkalo, že se plánuje začátek sezony na 1. ledna, takže k tomuto datu směřuju i svůj trénink. Osobně si ale myslím, že to hned 1. ledna nebude," podotkl.

V Česku je možné se od 12. října připravovat jen mimo vnitřní prostory a žádné informace o možném rozvolnění nejsou od zavedení restrikcí kvůli šíření nemoci covid-19 stále dostupné. "Něco málo už jsem začal, abych se dostal do kondice po oslavách. Ten hlavní tréninkový blok mě ale samozřejmě teprve čeká," uvedl Palát.

Na dálku pozoruje tvorbu kádru Lightning, který bude obhajovat vítězství ve Stanleyově poháru. "Sleduju to na sociálních médiích. Náš generální manažer má teď hodně práce se složením týmu a podepisováním kontraktů. Pevně věřím, že budeme stejně silní jako v právě skončené vítězné sezoně," doufá útočník, který působí celou kariéru v NHL v dresu Tampy Bay a má ještě na dva roky platný pětiletý kontrakt na 26,5 milionu dolarů.

Dobrý přehled má i o spoluhráčích. "Jsme v kontaktu pořád, máme týmovou skupinu, kde si píšeme. Hodně kluků zůstalo v Tampě, kluci z Kanady by museli být v karanténě, tak raději zůstali tam, hrají golf a odpočívají. Celý tým je v kontaktu," dodal Palát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 1 hodinou

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy