Nepřemožitelný Kovář. Gólman vychytal střelce Čeljabinsku a má šestou nulu v sezoně

6. 1. 2019 15:36
Brankář Jakub Kovář udržel pošesté v sezoně Kontinentální hokejové ligy čisté konto. Jekatěrinburg i díky výkonu českého reprezentanta zvítězil v Čeljabinsku 2:0 a upevnil si první místo ve Východní konferenci.
Jakub Kovář
Jakub Kovář | Foto: ČTK

Na Kováře, jenž se s šesti vychytanými nulami dělí v brankářských statistikách o třetí místo, mířilo v Čeljabinsku 36 střel. Do vedení hosty dostal ve 34. minutě Kazionov, při závěrečné power play Traktoru poslal puk do prázdné branky Krikunov.

Nejbližším pronásledovatelem Avtomobilistu v konferenční tabulce je Kazaň. Obhájci Gagarinova poháru ztrácejí na Jekatěrinburg pět bodů.

Zápas Jaroslavle s bratislavským Slovanem rozhodl jediný gól, který tři minuty před koncem vstřelil český obránce domácího celku Jakub Nakládal. Ten se v přesilové hře opřel do křížné přihrávky a překonal brankáře Marka Čiliaka. Dosáhl tím dvacátého bodu v sezoně (9+11), produktivnější jsou v Lokomotivu jen tři útočníci.

Kontinentální hokejová liga:

Ufa - Chabarovsk 6:1, Čeljabinsk - Jekatěrinburg 0:2 (čisté konto Kovář), Jaroslavl - Slovan Bratislava 1:0 (gól Nakládal), Dynamo Moskva - Dinamo Riga 1:2 v prodl., Dinamo Minsk - CSKA Moskva 1:2, Jokerit Helsinky - Petrohrad 1:4.