Nedorost hattrickem rozhodl zápas s rváči z Čechova

5. 11. 2011 6:14
Červenka dal dva góly, vede mezi českými střelci v KHL
Václav Nedorost
Václav Nedorost | Foto: Bílí Tygři Liberec

Poprad - Český útočník Václav Nedorost svým prvním hattrickem v KHL výrazně pomohl k výhře nováčka Popradu 6:3 nad hokejisty Čechova. U gólů dvojnásobného juniorského mistra světa jednou asistovali Jiří Hunkes a Jiří Sekáč.

Roman Červenka potvrdil pozici nejlepšího střelce KHL dvěma góly, kterými zpečetil vítězství Omsku 4:1 v Rize. Král kanonýrů uplynulé sezony má nyní na kontě 15 branek, o tři víc než Petr Vrána z Chabarovsku a Maxim Pestuško z Nižněkamsku.

Pětadvacetiletý Červenka, který se omluvil z blížícího se turnaje Karjala, vstřelil v 49. minutě třetí gól svého mužstva a necelé tři minuty nato přidal v přesilovce po přihrávce obránce Martina Škouly definitivní pojistku.

Čtěte o KHL:

Jakub Štěpánek vychytal Petrohradu výhru nad Omskem
Růžičkovi premiéra nevyšla. Asistence k výhře nestačila

Petr Průcha se v KHL trefil téměř po měsíci a pomohl hokejistům Petrohradu k vítězství 5:4 v prodloužení nad Chanty Mansijskem.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy, v jejichž brance byl tentokrát místo Jakuba Štěpánka jeho ruský kolega Ilja Ježov, se díky tomu dostali do vedení v soutěži o bod před Chabarovsk.

Totéž se povedlo Atlantu Moskevská oblast, kde ve čtvrtek skončil kouč Bengt-Ake Gustafsson. Finalista minulé sezony dnes doma v Mytiščích porazil 3:2 Magnitogorsk.

Na výhře Minsku 3:0 s Čerepovcem se brankou podílel útočník Libor Pivko.

Kontinentální hokejová liga:

CSKA Moskva - Spartak Moskva 2:1, Ufa - Čeljabinsk 4:0, Atlant Mytišči - Magnitogorsk 3:2, Kazaň - Barys Astana 2:3 (za hosty Novotný 0+1), Nižněkamsk - Jekatěrinburg 3:2, Petrohrad - Chanty Mansijsk 5:4 v prodl. (za domácí Průcha 1+1), Dinamo Minsk - Čerepovec 3:0 (Pivko 1+0), Dinamo Riga - Omsk 1:4 (Červenka 2+0, Škoula 0+1), Lev Poprad - Viťaz Čechov 6:3 (za domácí Nedorost 3+0, Hunkes a Sekáč oba 0+1).