Vytočený Prospal: Strašný. Buď se obleču sám, nebo snad zavolám Dvořákovi na Floridu

Sport Sport
27. 11. 2018 17:49
Jako proslulého srdcaře ho to pořádně štve. A zlost už trenér Václav Prospal ani neskrýval. Po pondělní prohře svých Českých Budějovic v první hokejové lize si nebral servítky.
Dukla Jihlava vs. Motor České Budějovice
Dukla Jihlava vs. Motor České Budějovice | Foto: Luboš Vácha

České Budějovice v hokejové Chance lize podruhé v řadě prohrály doma. Před týdnem podlehly Třebíči 0:4, v pondělí 3:4 Frýdku-Místku.

"Nehraješ šedesát minut, nemůžeš vyhrát zápas. Já nevím… Nikam jsme nemuseli cestovat, nikde jsme netrávili celý den v autobuse, měli bychom být maximálně připravený na začátek toho zápasu a co se stane? Bum, vletíš tam a dostaneš zase góla, nula jedna," rozvášnil se Prospal po utkání na tiskové konferenci.

Jihočeši dlouho vedli tabulku, ovšem z posledních osmi duelů brali jen čtyři body ze čtyřiadvaceti možných. "Co si opravdu o tom zápase myslím, si nechám pro sebe. Ale nejsi připravenej do zápasu, neodehraješ ho na šedesát minut… Tady nejezdí žádní nazdárci. Prostě urazíš hokejovýho pánaboha, nejsi připravenej, nemůžeš vyhrát," tvrdil Prospal, jenž v NHL nasbíral 1108 startů.

Dvojnásobnému mistrovi světa vadí především nepodařené začátky duelů. "Strašný. Je to strašný. Já už nevím, koho bych našel, abych tam dal na první střídání, to je prostě strašný. Strašný," opakoval Prospal.

Řešení přesto možná našel. "Já nevím, možná se snad obleču sám ještě… Nebo zavolám Dvořákovi na Floridu, aby mi sem přišel odehrát první střídání. Ferencovi někam do Kanady, bůh ví, kde bydlí," prohlásil českobudějovický trenér.

Zmínil tak svého parťáka z týmů zlatých světových šampionů, jenž ukončil kariéru před třemi lety, a kanadského obránce, který při výluce na jihu Čech vypomáhal a do hokejového důchodu odešel před dvěma roky.

A možná také Prospal tedy znovu nastartuje sám kariéru, kterou ukončil v roce 2013… Že by zítra v Porubě viděli velký comeback?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy