Hokejová kuriozita na Slovensku. Hráči přijeli bez trenérů, klubu hrozí konec

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 11. 2020 15:44
Vskutku bizarní scéna byla v neděli k vidění na zimním stadionu v Košicích. Domácí mužstvo i hokejisté z Liptovského Mikuláše se rozbruslili, vyslechli hymnu a postavili se na úvodní vhazování. Jenže pak sudí rozpažil a duel nezačal. Kvůli administrativním problémům hostů, kteří přicestovali bez realizačního týmu.
Hokejisté Liptovského Mikuláše přijeli do Košic vlastními auty, ale hrát nemohli.
Hokejisté Liptovského Mikuláše přijeli do Košic vlastními auty, ale hrát nemohli. | Foto: Facebooková stránka Hokej.sk

Liptovský Mikuláš už před startem sezony žádal o převod licence, která klub opravňuje hrát nejvyšší slovenskou hokejovou soutěž, ze stávajícího MHK 32 na nový subjekt ŠK 32.

Avšak slovenský hokejový svaz tento krok třikrát zamítl, mimo jiné z důvodu podezření, že prezident klubu Milan Čanky převádí licenci na nový subjekt, aby se zbavil vzniklých dluhů. Na konci září svaz klubu vzkázal, ať si interní problémy vyřeší nejdříve "na domácí půdě".

Patrně se tak nestalo a v minulém týdnu nabrala záležitost nečekaný rozměr. Čanky přeregistroval hráče Liptovského Mikuláše z MHK 32 na ŠK 32, tedy na klub bez licence pro slovenskou extraligu, a neposlal tým na páteční utkání v Detvě. Výsledkem byla kontumace.

Vyvrcholení bizarní situace přišlo v neděli, kdy měl Liptovský Mikuláš hrát v Košicích. Hráčům došla trpělivost s administrativními zmatky a k utkání vyrazili sami, vlastními auty. Nicméně bez trenérů a dalších členů realizačního týmu, kteří tak zřejmě poslechli pokyny od vedení klubu.

"Netuším, zda přijedou i trenéři. Uvidíme," krčil dvě hodiny před startem zápasu rameny čtyřicetiletý veterán Rudolf Huna. Přesto se se spoluhráči převlékli a absolvovali rozbruslení, stejně jako domácí Košice. Dokonce si vyslechli slovenskou hymnu a postavili se na úvodní buly.

Pak ovšem rozhodčí Tomáš Orolin rozpažil a poslal týmy do šaten. "Pro nepřítomnost odpovědných osob hostujícího týmu nebyl řádně vyplněný zápis. Liptovskému Mikuláši chyběli lidé, kteří mají pravomoc tyto věci řešit a zápis podepsat," vysvětloval sudí médiím.

"Liptáky" tak potká druhá kontumace v řadě. Pokud přijde i třetí, bude to pro klub znamenat vyloučení z extraligy. Iniciativu hráčů lze tedy chápat jako upozornění na alarmující a absurdní situaci v klubu.

"Už jsme z toho unavení, ty spory se vlečou příliš dlouho. My jsme tady pro to, abychom odvedli práci, za kterou nás platí a kterou děláme rádi. Tohle si musí vyřešit zodpovědní lidé," nabádal Huna, jenž v bohaté kariéře oblékl v Česku dresy Třince, Vítkovic a Karlových Varů.

Od roku 2016 působí s krátkými přestávkami v mateřském Liptovském Mikuláši. "Na sklonku kariéry je to pro mě něco nového. V koutku duše jsem věřil, že se trenéři objeví, ale nestalo se tak. Už jsme na hodně tenkém ledě," pokračoval bývalý slovenský reprezentant.

Hlavním trenérem tradičního klubu je Josef Turek, který dříve vedl Zlín, Třinec a Chomutov, a působí tam i český brankář Filip Krasanovský.

"Ať si to vyřeší město, nový subjekt a svaz. A nám ať řeknou, za koho budeme hrát, kdo má licenci. Dále budeme trénovat a připravovat se na středeční zápas proti Zvolenu. Doufám, že se bude hrát," uzavřel Huna. "Jinak přijde nejspíš pád do nejnižší soutěže," dodal bek Marcel Petran.

Pro klub, který dal hokejovému světu Martina Cibáka, Marka Urama, Jána Laca, Karola Križana či Jerguše Baču, by to znamenalo velkou ránu.

Reportáž RSTV1 s hráči Liptovského Mikuláše v Košicích:

 

Právě se děje

před 6 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy