Hokejová kuriozita na Slovensku. Hráči přijeli bez trenérů, klubu hrozí konec

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 11. 2020 15:44
Vskutku bizarní scéna byla v neděli k vidění na zimním stadionu v Košicích. Domácí mužstvo i hokejisté z Liptovského Mikuláše se rozbruslili, vyslechli hymnu a postavili se na úvodní vhazování. Jenže pak sudí rozpažil a duel nezačal. Kvůli administrativním problémům hostů, kteří přicestovali bez realizačního týmu.
Hokejisté Liptovského Mikuláše přijeli do Košic vlastními auty, ale hrát nemohli.
Hokejisté Liptovského Mikuláše přijeli do Košic vlastními auty, ale hrát nemohli. | Foto: Facebooková stránka Hokej.sk

Liptovský Mikuláš už před startem sezony žádal o převod licence, která klub opravňuje hrát nejvyšší slovenskou hokejovou soutěž, ze stávajícího MHK 32 na nový subjekt ŠK 32.

Avšak slovenský hokejový svaz tento krok třikrát zamítl, mimo jiné z důvodu podezření, že prezident klubu Milan Čanky převádí licenci na nový subjekt, aby se zbavil vzniklých dluhů. Na konci září svaz klubu vzkázal, ať si interní problémy vyřeší nejdříve "na domácí půdě".

Patrně se tak nestalo a v minulém týdnu nabrala záležitost nečekaný rozměr. Čanky přeregistroval hráče Liptovského Mikuláše z MHK 32 na ŠK 32, tedy na klub bez licence pro slovenskou extraligu, a neposlal tým na páteční utkání v Detvě. Výsledkem byla kontumace.

Vyvrcholení bizarní situace přišlo v neděli, kdy měl Liptovský Mikuláš hrát v Košicích. Hráčům došla trpělivost s administrativními zmatky a k utkání vyrazili sami, vlastními auty. Nicméně bez trenérů a dalších členů realizačního týmu, kteří tak zřejmě poslechli pokyny od vedení klubu.

"Netuším, zda přijedou i trenéři. Uvidíme," krčil dvě hodiny před startem zápasu rameny čtyřicetiletý veterán Rudolf Huna. Přesto se se spoluhráči převlékli a absolvovali rozbruslení, stejně jako domácí Košice. Dokonce si vyslechli slovenskou hymnu a postavili se na úvodní buly.

Pak ovšem rozhodčí Tomáš Orolin rozpažil a poslal týmy do šaten. "Pro nepřítomnost odpovědných osob hostujícího týmu nebyl řádně vyplněný zápis. Liptovskému Mikuláši chyběli lidé, kteří mají pravomoc tyto věci řešit a zápis podepsat," vysvětloval sudí médiím.

"Liptáky" tak potká druhá kontumace v řadě. Pokud přijde i třetí, bude to pro klub znamenat vyloučení z extraligy. Iniciativu hráčů lze tedy chápat jako upozornění na alarmující a absurdní situaci v klubu.

"Už jsme z toho unavení, ty spory se vlečou příliš dlouho. My jsme tady pro to, abychom odvedli práci, za kterou nás platí a kterou děláme rádi. Tohle si musí vyřešit zodpovědní lidé," nabádal Huna, jenž v bohaté kariéře oblékl v Česku dresy Třince, Vítkovic a Karlových Varů.

Od roku 2016 působí s krátkými přestávkami v mateřském Liptovském Mikuláši. "Na sklonku kariéry je to pro mě něco nového. V koutku duše jsem věřil, že se trenéři objeví, ale nestalo se tak. Už jsme na hodně tenkém ledě," pokračoval bývalý slovenský reprezentant.

Hlavním trenérem tradičního klubu je Josef Turek, který dříve vedl Zlín, Třinec a Chomutov, a působí tam i český brankář Filip Krasanovský.

"Ať si to vyřeší město, nový subjekt a svaz. A nám ať řeknou, za koho budeme hrát, kdo má licenci. Dále budeme trénovat a připravovat se na středeční zápas proti Zvolenu. Doufám, že se bude hrát," uzavřel Huna. "Jinak přijde nejspíš pád do nejnižší soutěže," dodal bek Marcel Petran.

Pro klub, který dal hokejovému světu Martina Cibáka, Marka Urama, Jána Laca, Karola Križana či Jerguše Baču, by to znamenalo velkou ránu.

Reportáž RSTV1 s hráči Liptovského Mikuláše v Košicích:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy