Tkachuk, Nylander, Matthews. Čechům se na MS juniorů postaví synové legend i megatalenti

Podívejte se na největší hvězdy blížícího se mistrovství juniorů...
Hned na úvod šampionátu prověří kvalitu české ofenzivy brankář ILJA SAMSONOV. Rusové sice můžou překvapit a poslat mezi tyče třeba Treťjakova vnuka Maxima, ale jedničkou by měl být Samsonov. Urostlý gólman, který dělá dvojku v ruském Magnitogorsku.
Druhá největší ruská hvězda na šampionátu hraje v obraně, ale někdy to tak nevypadá. IVAN PROVOROV, sedmička posledního draftu, sbírá v kanadské juniorce už druhým rokem bod na zápas. Rusové doufají, že bude řádit i na mistrovství, neboť velká ofenzivní esa tentokrát nemají.
To rozhodně neplatí o Finsku, posledním českém protivníkovi ve skupině, které bude vkládat důvěru především do rukou urostlého MIKKA RANTANENA. Desítka posledního draftu už stihla odehrát šest zápasů za Colorado a na farmě vévodí týmové produktivitě.
O PATRIKA LAINEHO se kluby zámořské NHL porvou na příštím draftu. Finský křídelník už v 17 letech měří skoro dva metry a válí v nejvyšší domácí lize. Z 24 zápasů vydoloval výtečných 16 bodů (8+8).
Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
23. 12. 2015 11:18
Blížící se hokejové mistrovství juniorů nabídne tváře, které bychom v budoucnu měli hodně vídat. O které jde? Podívejte se na přehlednou fotogalerii.

Praha - Hráči se zkušenostmi z NHL, potomci hokejových legend, útočníci sbírající body po hrstech nebo největší hvězdy příštího draftu. Mistrovství světa juniorů startuje už v sobotu a nabídne podívanou s hokejisty, které se vyplatí sledovat.

Jména, o nichž bychom měli ještě hodně slyšet, mají v týmu i Češi, ale více jimi srší jiné reprezentace. Podívejte se, kdo by v budoucnu mohl otřást hokejovým světem.

 

Právě se děje

Další zprávy