Tkachuk, Nylander, Matthews. Čechům se na MS juniorů postaví synové legend i megatalenti

Podívejte se na největší hvězdy blížícího se mistrovství juniorů...
Hned na úvod šampionátu prověří kvalitu české ofenzivy brankář ILJA SAMSONOV. Rusové sice můžou překvapit a poslat mezi tyče třeba Treťjakova vnuka Maxima, ale jedničkou by měl být Samsonov. Urostlý gólman, který dělá dvojku v ruském Magnitogorsku.
Druhá největší ruská hvězda na šampionátu hraje v obraně, ale někdy to tak nevypadá. IVAN PROVOROV, sedmička posledního draftu, sbírá v kanadské juniorce už druhým rokem bod na zápas. Rusové doufají, že bude řádit i na mistrovství, neboť velká ofenzivní esa tentokrát nemají.
To rozhodně neplatí o Finsku, posledním českém protivníkovi ve skupině, které bude vkládat důvěru především do rukou urostlého MIKKA RANTANENA. Desítka posledního draftu už stihla odehrát šest zápasů za Colorado a na farmě vévodí týmové produktivitě.
O PATRIKA LAINEHO se kluby zámořské NHL porvou na příštím draftu. Finský křídelník už v 17 letech měří skoro dva metry a válí v nejvyšší domácí lize. Z 24 zápasů vydoloval výtečných 16 bodů (8+8).
Foto: ČTK
Daniel Poláček Daniel Poláček
23. 12. 2015 11:18
Blížící se hokejové mistrovství juniorů nabídne tváře, které bychom v budoucnu měli hodně vídat. O které jde? Podívejte se na přehlednou fotogalerii.

Praha - Hráči se zkušenostmi z NHL, potomci hokejových legend, útočníci sbírající body po hrstech nebo největší hvězdy příštího draftu. Mistrovství světa juniorů startuje už v sobotu a nabídne podívanou s hokejisty, které se vyplatí sledovat.

Jména, o nichž bychom měli ještě hodně slyšet, mají v týmu i Češi, ale více jimi srší jiné reprezentace. Podívejte se, kdo by v budoucnu mohl otřást hokejovým světem.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy