2:4
Bělorusko
21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, L. Hudáček)
43. Gotovec (Lisovec), 49. Gavrus (Gotovec), 55. Stěpanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi Slovenskem a Běloruskem. Zápas začíná ve středu 11. května v 15:15.

Slovensko včera pokazilo zápas s Německem a v duelu proti Bělorusům potřebuje nutně uspět. Slováci vstoupili do turnaje výhrami 4:1 a 5:1 nad Maďarskem, respektive Francií. Jenomže v utkání s Němci po dobré první třetině naprosto propadli a prohráli 1:5. To Bělorusové mají za sebou tři zápasy a tři porážky. Výsledky 2:6 proti Finům, 3:6 proti USA a 0:8 proti Kanadě. Bělorusko nepřekvapilo, po těžkých duelech nemá ani bod, ale nyní čekají jeho mužstvo rozhodující zápasy o čtvrtfinále. Pro Slováky i Bělorusy může být dnešní utkání klíčové.

Sestava Slovenska:

J. Hudáček (Konrád) - Meszároš, Sersen (A), Marinčin, Sekera (C), Graňák, Mikuš, Švarný - Daňo, Réway (A), Bakoš - L. Hudáček, Viedenský, Jurčo - Bartánus, Marcinko, Dravecký - Lušňák, Šťastný, Cehlárik - Skalický. Trenér: Zdeno Cíger.

Sestava Běloruska:

Koval (Lalande) - Korobov (A), Ustiněnko, Jevenko, Gotovec, Chenkel, Lisovec, Djukov - Pavlovič, Kitarov, Komarov - Gavrus, Kovyršin, Stěpanov - S. Kosticyn, Kaljužnyj (C), A. Kosticyn (A) - Linglet, Stas, Platt - Děmkov. Trenér: Dave Lewis.

Slováci udělali v sestavě několik změn. Od úvodu nastoupí v brance Július Hudáček, Branislav Konrád zůstane na střídačce. Vzadu budou hrát Slováci na sedm beků, ze sestavy vyškrtli Christiana Jaroše. Do elitní formace se vrací Marko Daňo, naopak Dravecký se posouvá do třetí řady. Mladík Cehlárik se dnes představí ve čtvrté řadě, kde nahrazuje Tomáše Hrnku. Pro toho mistrovství kvůli zranění ramene skončilo. Na místo třináctého útočníka byl dopsán Pavol Skalický.

EHCh, ČR - Slovensko: Július Hudáček
EHCh, ČR - Slovensko: Július Hudáček | Foto: Lukáš Caha

Bělorusko udělalo na postu gólmana také změnu. Chytat bude Vitalij Koval, jemuž kryje záda Kevin Lalande. Dmitrij Milčakov, který odchytal druhou polovinu zápasu s Kanadou, do utkání se Slováky nezasáhne. Drobnou změnu registrujeme v obraně. Ustiněnko si zahraje v první dvojici, Djukov je dnes na pozici sedmého beka. V útoku přeházel trenér Lewis pořadí formací a ve dvou případech také jejich složení. Kitarovova formace s Komarovem a Pavlovičem je psána jako úvodní. Hvězdná Kaljužného řada by měla jít na led jako třetí. Roli třináctého forwarda bude plnit Děmkov, který pouští do hry Stěpanova.

MS 2015, Kanada-Bělorusko: Sidney Crosby - Jevgenij Kovyršin
MS 2015, Kanada-Bělorusko: Sidney Crosby - Jevgenij Kovyršin | Foto: Milan Kammermayer

Tomáš Jurčo (1+3) - Andrej Stas (2+0)

Vyzkoušejte si před startem zápasu naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Hodně rozzlobený byl po prohraném zápase s Německem slovenský trenér Zdeno Cíger. Aby ne. Jeho svěřenci po první třetině přestali hrát a dovolili Němcům pěti brankami otočit důležitý zápas. Rozlícený kouč hovořil o vyhaslém týmovém duchu. Více čtěte ZDE.

MS 2016, Slovensko-Německo: Libor Hudáček - Timo Pielmeier
MS 2016, Slovensko-Německo: Libor Hudáček - Timo Pielmeier | Foto: Reuters

Oběma dnešním soupeřům nabídl los naprosto odlišnou cestu skupinou. Bělorusové narazili na všechny tři těžké váhy petrohradské grupy v prvních třech zápasech a nezískali ani bod. O čtvrtfinále budou proto bojovat z druhé řady, avšak nyní je čekají utkání proti Slovákům, Francouzům, Němcům a Maďarům. Naproti tomu Slováci dnes naposled hrají zápas, v němž vystupují v roli mírného favorita. Po Bělorusech se totiž střetnou s Kanadou, Finskem a USA.

Přes zimu se Slováci s Bělorusy potkali dvakrát. Na turnajích ve Švýcarsku a na Slovensku se po výhrách 4:1 a 2:1 radovali Slováci. Bělorusové podlehli Slovensku 1:2 po prodloužení také před rokem na MS v Ostravě, ale díky lepším výsledkům z ostatních zápasů nakonec do čtvrtfinále postoupili. To Slováci jeli už po skupině domů.

MS 2015, Slovensko - Bělorusko: Tomáš Tatar - Ivan Usenko
MS 2015, Slovensko - Bělorusko: Tomáš Tatar - Ivan Usenko | Foto: Reuters

Hlavními rozhodčími zápasu budou Roman Gofman z Ruska a Aleksi Rantala z Finska. Asistenty na čarách jsou Fin Sakari Suominen a Nor Jon Kilian.

Gól od vlastní modré čáry, osmnáctiletý talent Laine, skvělé výkony podceňovaných Čechů. Světový šampionát nabídl v prvních pěti dnech mnoho překvapení. Projděte si naši galerii.

Bělorusové jsou spolu s Maďary jediným týmem, který na turnaji ještě vůbec nebodoval. Zatímco se to bude Lewisova družina snažit v Petrohradu změnit proti Slovákům, bude v Moskvě probíhat utkání skupiny A mezi Švýcarskem a Lotyšskem. Také tento zápas hodně napoví o postupujících do čtvrtfinále.

Slováci nastoupili v bílých dresech, Bělorusové v červeném.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Na úvodním buly uspěl proti Réwayovi Kaljužnyj. Nejsilnější běloruský útok tak nakonec vlezl na led jako první, nikoliv jako třetí, jak to bylo uvedeno v zápise.

1.

První zákrok si připsal brankář Koval. Bakoš se protáhl po levé straně a z úhlu zkusil zakončit. Běloruský gólman neměl nejmenší problém.

2.

Stěpanov se octl za zády slovenské obrany, ale Sekera ho k brance nepustil. Střelu Děmkova Slováci zablokovali. O puk se bojuje u mantinelu.

2.

Sekera obral o kotouč Kitarova a Slováci se dostali s pukem do středního pásma. Vystřídali a nyní mohou myslet na útočnou akci.

3.

Slovensko se usadilo na chvilku v útočném pásmu, modrou čáru ovšem proti skákajícímu puku neudržel Mikuš.

3.

Marcinko ubránil Kaljužného, následná přihrávka před branku Bělorusům nevyšla. Rychlý protiútok Švarného přerušil Koval zákrokem proti bekhendové střele.

4.

J. Hudáček zasáhl betonem proti střele od mantinelu a Slováci ujeli do přečíslení. Skalický ale nedokázal přihrát Lušňákovi přesně.

4.

Sersenovo nahození protečovali Slováci do útočného pásma, kde kotouč vybojoval Bakoš. Réway se ještě snaží zachránit puk před modrou čarou.

5.

Réway se po chybě od Gavruse dostal k odraženému puku a dvakrát zprava vypálil. První rána trefila Lisovce, druhou vyrazil Koval.

5.

Slováci se v útočné třetině neudrželi. Jurčo vrací puk dozadu na Graňáka a obrací na střídačku.

6.

Dravecký přihrál kotouč na modrou čáru, odkud jej nahodil na branku Mikuš. Koval bez potíží zasáhl a přerušil hru.

6.

Sekera si šikovně udělal prostor na pravém křídle a mířil na zadní tyč. Branku minul a odražený kotouč vyhnal slovenské mužstvo do středního pásma.

7.

Daňo nastřelil jednoho z běloruských obránců, k odraženému puku se natlačil Sekera a Koval musel jeho ránu vyrážet. Bělorusové ztrácejí puky ve střední třetině.

7.

Rodící se průnik Stěpanova Slováci včas zastavili. Nedovolili v útočné akci pokračovat ani Kovyršinovi a sami teď mohou zaútočit.

8.

L. Hudáček se dostal vzadu do problémů a puk si vzápětí vyměnili bratři Kosticynovi. Andrej přihrál mezi kruhy Sergejovi, tomu ale kotouč sjel z hole.

8.

Po běloruské příležitosti se hra bleskově přenesla na opačnou stranu kluziště. Koval chytil střelu L. Hudáčka, vhazovat se bude po komerční pauze.

9.

Slováci vedou 7:1 na střely, na velkou šanci ovšem čekají. Bartánusovi pokus z mezikruží nesedl, v obranném pásmu Slovenska teď bojuje s obránci Komarov.

9.

Chenkel se po přihrávce od Platta dostal do střelecké pozice, ale prováhal slibnou možnost. Platt kotouč znovu vybojoval a drží útočnou třetinu.

10.

Přihrávka A. Kosticyna na Kaljužného neprošla, ke kotouči se dostal Sersen. Odrazem o mantinel jej poslal bez rozpaků do středního pásma.

10.

Prvním vyloučeným hráčem je brankář Július Hudáček (SVK), jenž je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku mezi diváky. Trest odpyká Martin Bakoš.

11.

A Slováci jdou do tří, to je nepříjemné. Tomáš Marcinko (SVK) podrazil Kovyršina a dvě minuty se bude potit na trestné lavici. Dvojnásobná přesilovka Bělorusů bude trvat minutu a osmadvacet sekund.

11.

J. Hudáček si připsal povedený zákrok a Slovákům se pak podařilo vyhodit. Nyní už jsou Bělorusové zpět v útoku a staví svou pětku, jak potřebují.

12.

Nastřelený puk S. Kosticyna prošel brankovištěm bez teče Kaljužného. Sražená střela A. Kosticyna skončila mimo a Skalický Slováky osvobodil.

12.

A. Kosticyn po zdlouhavé kombinaci z mezikruží vystřelil. Plattovi se tečovat nepovedlo, J. Hudáček puk vyrazil a Slováci jsou ve čtyřech.

13.

Slováci jsou v plném počtu a oslabení zvládli. Bělorusové toho příliš nepředvedli a nyní se musejí bránit ataku Réwaye.

13.

Stas drží kotouč za brankou J. Hudáčka a obránci je tlačen na mantinel. Úvodní třetina zatím nabízí vyrovnaný hokej bez gólových šancí.

14.

Švarného pokus od modré čáry vyrazil Koval vyrážečkou do rohu kluziště. Bělorusové v klidu rozehrávají.

14.

Marinčin ještě jednou pozdržel rozehrávku Slováků a poté už přihrál doprostřed kluziště Jurčovi. Ten pouze prodloužil po hrazení.

15.

S. Kosticyn svým útočným výpadem J. Hudáčka neohrozil. Slováci pouze nahodili puk a jedou střídat. Rozehrává Koval.

15.

A. Kosticyn se do útočného pásma neprobojoval a vrací kotouč zpět na beky. Do konce třetiny zbývá zhruba pět minut.

16.

Slovenskému týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění, rozhodčí poté nepřipustili strkanici mezi Daňem a Djukovem. Vhazuje se u J. Hudáčka.

16.

Daňo byl faulován, Slováci si zahrají první přesilovku. Oleg Jevenko (BLR) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

16.

Slováci jsou v přesilových hrách nejhorším týmem na turnaji a tuto nelichotivou bilanci se nyní snaží změnit. Meszároš zachránil ve složité situaci modrou čáru.

16.

Réwayovu střelu z pravého kruhu udržel Koval a poté inkasoval sekeru od Marka Daňa (SVK). Zbytečný faul znamená dvě minuty za sekání pro slovenského mladíka.

17.

Slovensko tak o možnost početní výhody rychle přišlo a hraje se ve čtyřech. Platt vlétl do útočné třetiny jako uragán a prověřil J. Hudáčka. Mezitím míří do kabin Jurčo, který utrpěl krvavé zranění po zásahu Marinčinovy hole.

17.

Gavruse zavřel u mantinelu Mikuš ukázkovým hitem. Slováci teď mají dost času na rozehrávku, která jim ale zatím příliš dobře nevychází.

18.

Slováci se usazují v útočné třetině. Réway poslal puk po mantinelu a do rohu kluziště za ním spěchá Sekera.

18.

Švarný nastřelil pouze Lisovce a Bělorusové jsou kompletní. Začíná jim krátká přesilovka, jenomže na puku zůstávají hráči Slovenska.

19.

Daňo hned po návratu z trestné lavice zaútočil a Koval kotouč vyrazil. Marko Daňo (SVK) však vzápětí znovu fauloval a podruhé za sebou musí na dvě minuty na trestnou lavici. Nedovolené bránění proti Stasovi.

19.

Gotovec dvakrát nabil ke střele S. Kosticynovi. Jedna z opor Bělorusů nejprve netrefila puk dobře, podruhé nastřelila bránícího Sersena.

19.

Znovu kombinace Gotovce a S. Kosticyna. J. Hudáček Kosticynovu ránu udržel a odklouzal z branky. Vhazuje se po jeho levé ruce.

20.

Graňák srazil Pavlovičovu střelu vysoko nad branku. Vhazuje se opět před brankou Slováků, Bělorusko nehraje přesilovou hru špatně.

20.

Nyní se ale má slova nepotvrdila. Bělorusové udělali hrubou chybu na modré čáře a Geoff Platt (BLR) následně nedovoleně zastavil Lušňáka. Kanadský rodák si odsedí dvě minuty za sekání.

20.

Zatímco Koval zasáhl proti Marinčinově střele, neviděli rozhodčí zákrok Jevenka do obličeje L. Hudáčka. Nevylučuje se, do konce třetiny zbývá ještě několik sekund.

20.

Tak pozor, v samotném závěru třetiny je vyloučen na dvě minuty za sekání Roman Djukov (BLR). Bělorusové tak do druhé části nastoupí ve třech.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 16:04.

První část zápasu Slovenska a Běloruska máme za sebou, gól nenabídla. Je znát, že oběma týmům jde o hodně. Na přelomu první a druhé poloviny třetiny přečkali Slováci dvojnásobnou přesilovku soupeře. Nejnebezpečnější bylo nahození S. Kosticyna, které ale pouze prolétlo brankovištěm. V dalším průběhu první periody byl ještě dvakrát vyloučen Daňo, potrestáni byli také Bělorusové. V posledních sekundách třetiny vyřešil Koval s potížemi Réwayovu střelu, na začátku druhé třetiny budou hrát Slováci v pěti proti třem.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 10 - 6

Vhazování: 9/19 - 10/19

Trestné minuty: 8 - 6

Také v Moskvě se po první třetině hraje bez branek. Švýcarsko - Lotyšsko 0:0.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Daňo je zpět na ledě a Slovákům začíná dvojnásobná přesilovka, dlouhá přes minutu. Slováci se okamžitě stěhují do útočného pásma.

21.

Je to gól, Slováci dvojnásobnou přesilovku využívají! Réway přistrčil na modré čáře ANDREJI SEKEROVI, jehož rána zapadla přesně k tyči! Kapitán Slováků si na turnaji připsal třetí gól, důležitou práci odvedl před bránou Viedenský - 1:0! Asistence: Martin Réway, Marko Daňo.

22.

Slovensko ještě dohrává klasickou přesilovku pěti proti čtyřem. Hra je ale nyní vykázána do středního pásma.

22.

Střela Slováků byla přibrzděna a Koval dokázal zasáhnout. Jurčo pokračuje s ochranným košíkem poté, co ho Marinčin v první třetině zasáhl holí do obličeje.

23.

Bělorusové jsou kompletní, hloupý Djukovův faul z konce první části je ale stál inkasovaný gól. Koval musel zasahovat proti střele Bartánuse. Pěkná kombinace, závěrečná rána ale nesedla a puk skončil v lapačce gólmana.

23.

Linglet s Plattem dostali kotouč do útočného pásma, ale neudrželi tam hru. Švarný posunul puk do neutrální zóny uprostřed kluziště.

24.

Další útočnou akci Běloruska zastavilo postavení mimo hru. O útočné pásmo nyní bojuje čtvrtá řada Slováků, jmenovitě Šťastný se Skalickým.

24.

Sersen si před brankou našel místo a obdržel Bakošovu přihrávku. Byl ovšem tísněn obráncem, a tak Koval celkem v pohodě zakročil.

25.

Slováci jsou vstřelenou brankou viditelně povzbuzeni. Tvrdá rána L. Hudáčka letěla příliš vysoko, ale Cígerovi svěřenci pokračují v útočném pásmu.

25.

Marinčinovo nahození od mantinelu sebral Koval a přerušil hru. Bělorusové však jsou pod tlakem Slovenska.

26.

Kaljužnyj poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění. Bělorusům se úvod druhé třetiny vůbec nepovedl a zůstávají před Kovalem.

26.

Dravecký se povedenou kličkou protáhl po pravém křídle, ale Korobova nedokázal prostřelit. Bělorusové dostali hru aspoň do středního pásma.

27.

Sekerovu přihrávku nepustili běloruští obránci před branku, jenomže nahrávka na Platta byla zase příliš pomalá.

27.

Daňa zastavil při průniku do útočné třetiny ofsajd. Hra je teď často přerušovaná, vhazuje se ve středním pásmu.

28.

Jurčo vyslal do jízdy Marinčina, který ale nedokázal přihrát na pár metrů a poslal puk na slovenskou střídačku. Vhazování ve středovém kruhu.

28.

Kostrbatá rozehrávka Bělorusů vedla až k přečíslení dvou proti jednomu. Stas se rozhodl místo přihrávky na Platta vystřelit a J. Hudáček kotouč vyrazil.

28.

Andrej Kosticyn (BLR) je potrestán dvěma minutami za faul na L. Hudáčka. Kosticyn se provinil podražením, přesilovka pro Slováky.

29.

Bělorusové v oslabení rychle vyvezli kotouč dopředu a Kitarov nahodil na J. Hudáčka. Ten vyklepal a okamžitě holí rozehrál.

29.

Meszárošovu ránu vyrazil Koval před sebe a Daňo se protlačil k dorážce. Tu vytáhl běloruský brankář až do ochranné sítě za bránou.

30.

Marinčinova střela byla zablokována a Gotovec dokázal kotouč vyhodit. S. Kosticyn napadá slovenskou rozehrávku.

30.

Jurčo trefil jen obránce a z přesilovky zbývá ještě půl minuty. Slováci kombinují v útočném pásmu.

31.

Bělorusové jsou kompletní, Mikuš si nezpracoval puk a neudržel útočné pásmo. Hokejisté v červených dresech rozehrávají od Kovala.

31.

Nepovedlo se jim to, Slováci se stěhovali před Kovala po zakázaném uvolnění. Marinčin zastavil puk na modré čáře a bekhendem nahazuje po mantinelu.

31.

Skalického nahození tečoval Šťastný těsně vedle a dorážku nasměroval jen do tyčky. Koval si pak ve skrumáži našel volný kotouč, Šťastný inkasoval do obličeje holí od Korobova, ale rozhodčí to neviděli.

32.

Sersen nepronikl přes Gotovce před Kovalovu branku. Stěpanov s Gavrusem mohou založit běloruský útok.

32.

Bakoš si zleva nabruslil více na střed, ale střelu srazil běloruský obránce. Ve druhé třetině jsou Slováci jednoznačně lepším týmem.

33.

Bělorusko se na chvilku nastěhovalo do útočné třetiny, dlouho tam ale nevydrželo. Kotouč pomalu klouže ke Kovalovi.

33.

Pavlovič v boji se slovenskými beky za bránou J. Hudáčka neuspěl a Bělorusové se vracejí pro puk do středního pásma.

34.

Bartánus vyzval k úniku po levé straně Marcinka, jehož bekhendový pokus Koval bez problémů vyrazil k mantinelu.

34.

Bělorusové zablokovali dvě slovenské střely, útok Kaljužného ale do konce nedotáhli. Hra se nyní trochu rozproudila.

35.

Je tady přesilovka pro Slováky. Kirill Gotovec (BLR) si musí odsedět dvě minuty za podražení. Slovensko má šanci zdvojnásobit svůj náskok.

35.

Meszárošovi vůbec nesedla střela od modré čáry a do útoku se vydal Pavlovič. Meszároš ale zkušené odcouval a nepustil Bělorusa do šance.

36.

J. Hudáček vyjel z branky a s lehčími problémy dokázal rozehrát, ač sám skončil na ledě. Slováci se nemohou usadit v útočné třetině.

36.

Sekera zavezl puk do útočného pásma a přihrál Marinčinovi. Slovákům zbývá ještě asi půl minuty přesilovky.

37.

Přesilovou hru Slováci nevyužili, ale po jejím skončení zůstali v útočném pásmu. Mikušovo nahození by Koval zřejmě zpacifikoval, na teč TOMÁŠE JURČA už ale zreagovat nedokázal - 2:0! Asistence: Juraj Mikuš, Libor Hudáček.

37.

Slovákům tento gól jistě hodně pomůže, teď musí ale náskok do konce druhé třetiny udržet. A. Kosticyn se neprotlačil do zakončení.

38.

Sekera přihrál Skalickému za Kovalovu branku. Mladý hokejista pak nabízel puk před branku bekhendem, našel však pouze Korobova.

38.

Stas přihrál do jízdy Lingletovi, který po úniku po pravé straně přihrával na Platta. Slováci s tím počítali a přihrávku přečetli.

39.

Gavrus stihl dojet puk před zakázaným uvolněním, tím ale běloruský útok skončil. Na opačné straně nahazuje po mantinelu Bakoš.

39.

Hraje se ve středním pásmu, kde s kotoučem kličkuje Réway. Slováci ještě hledají cestu do útočné třetiny.

40.

Réway unikal do situaci dvou proti jednomu a přihrál před odkrytou branku L. Hudáčkovi. Jeho gólovou střelu ale srazil mimo obránce Gotovec!

40.

Druhá třetina končí běloruským náporem. Chenkelovo nahození nebezpečné nebylo, Jevenkovu střelu zvládl J. Hudáček vyrazit.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 16:53.

Druhá třetina už nabídla více zajímavých situací, především před brankou Běloruska. Hned v první minutě prostřední periody zužitkovali Slováci dvojnásobnou přesilovku, za Kovalem skončila rána nejlepšího střelce týmu Sekery. Ojedinělou šanci Bělorusů zahodil Stas, když v přečíslení střílel jen do J. Hudáčka. Koval na druhé straně držel pasivní Bělorusy při šancích Daňa a Šťastného. Přesilovku po vyloučení Gotovce sice Slovensko nevyužilo, ale chvilku nato se prosadilo podruhé. Jurčo usměrnil Mikušovo nahození do sítě. V závěru srazil střelu L. Hudáčka mimo branku Gotovec, J. Hudáček si poradil se střelou Jevenka. Slováci vedou o dvě branky a Bělorusy přehrávají.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 19 - 10

Vhazování: 18/39 - 21/39

Trestné minuty: 8 - 10

V Moskvě se ve druhé části začaly dít věci. Švýcaři se dostali do vedení o tři branky, jenomže lotyšský tým dokázal ještě před druhou sirénou srovnat. Švýcarsko - Lotyšsko 3:3.

Vyzkoušejte si před třetí třetinou naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

J. Hudáček si pohlídal nahození z dálky a rozehrál na obránce. Ti ale nedokázali posunout do středního pásma, Korobovovu střelu zablokoval Daňo.

41.

Jurčo přišel na třetí třetinu s ochranným košíkem bez mřížky. Po zakončení Stase si připsal J. Hudáček zákrok. Bělorusové začali docela aktivně.

42.

Na druhé straně vypadla Kovalovi střela Jurča, nicméně ve hře pokračovali běloruští obránci. Korobov uklidňuje hru za brankou.

42.

Linglet byl na čárkách nejrychlejší a zakázané uvolnění se nepískalo. Lisovcovo nahození zastavil ještě před bránou Graňák.

43.

Bělorusům se aktivní nástup do třetiny daří a snižují! Nepříjemnou ránu od modré čáry ještě přežili, ale nahození KIRILLA GOTOVCE od mantinelu tečoval do vlastní sítě obránce Mikuš - 2:1! Asistence: Jevgenij Lisovec.

44.

A Bělorusové ožili, s nimi také jejich fanoušci na tribunách. Kaljužného útočnou akci ovšem zastavil ofsajd.

45.

Stasovu střelu vyrazil J. Hudáček jen před sebe, naštěstí pro Slováky netrefil Platt složitou dorážku ze vzduchu.

45.

Sersen se zranil u mantinelu a zůstal ležet na ledě. Hra musela být přerušena, na ledovou plochu vstoupil lékař.

45.

Sersenovi se rozjely brusle a bez cizího přičinění si poranil tříslo nebo kolenní vazy. Z ledu odjíždí Sersen na nosítkách a pro dnešek určitě dohrál.

46.

Bartánus okradl rozehrávající Bělorusy o puk a Slováci se po delší době dostali před Kovala. Ohrozit ho ale nedokázali.

46.

Obrovská šance Bělorusů! S. Kosticyn vypálil z levé strany a J. Hudáček puk nekontroloval. K dorážce se cpal Kaljužnyj, Graňák puk odpálil.

47.

Slováci jsou pod tlakem. Platt zkoušel střílet z otočky, avšak střela se mu příliš nepovedla. Jinak by měl J. Hudáček co dělat.

47.

Bělorusové se ženou dopředu, Meszároš musí v rohu kluziště bojovat s Gavrusem. Slováci potřebují hrát hlavně bez faulů.

48.

A je to tu. Andrej Meszároš (SVK) fauloval Stěpanova a jsou z toho dvě minuty pro slovenského hráče. Meszároš posílá podražením soupeře Bělorusy do přesilovky.

48.

Mikuš přihrál bekhendem Šťastnému, který nejen, že vyvezl puk do útočného pásma, ale dokonce zaútočil. Střela těsně minula Kovalovu bránu.

49.

A. Kosticyn střílel ze strany nepřesně, Graňákovi se povedlo vyhodit. Polovina přesilovky je pryč, obě mužstva střídají.

49.

Slováci jsou vysvobozeni. Bělorusové jsou potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odsedí Andrej Stěpanov (BLR).

49.

To je neuvěřitelné! V přesilovce to Bělorusům nešlo, ve čtyřech vyrovnávají. Réway udělal nepochopitelnou chybu a na obranné modré čáře nechal ARTURA GAVRUSE volného. Běloruský útočník potrestal slovenskou chybu a trefil se k tyči - 2:2! Asistence: Kirill Gotovec.

50.

Slováci hrají přesilovku a mohou strhnout vedení zpět na svou stranu. Bělorusové si ale poradili se střelami Marinčina a Réwaye.

51.

Bělorusko je zase kompletní, ale nyní je pod tlakem Slovenska. Dravecký nahazuje po mantinelu a spěchá za pukem.

51.

Hala ovšem žene vpřed Bělorusy. Ti se vrátili do útočného pásma, Jevenkovo nahození zastavil Dravecký.

52.

Závěr třetí třetiny bude ještě pořádně zajímavý. Stěpanov unikl po levé straně, avšak v rohu kluziště ho čistě zastavil Marinčin.

53.

Stasovu přihrávku nepustili Slováci do útočné třetiny. Na opačné straně si Gotovec poradil s napadajícím Bakošem.

53.

Plattova bomba od modré čáry přelétla branku J. Hudáčka. Ten si nebyl jistý, ale puk jeho branku skutečně minul.

54.

S. Kosticyn se probil po pravém křídle a přihrával Kaljužnému. Ten ale nebyl u kotouče včas, Djukov už vědomě nahazoval do ofsajdu.

54.

Nyní jsou na tahu zase Slováci. Jurčo s Bartánusem kombinují okolo Kovalovy branky. Na zakončení ale čekají.

55.

Obrat je dokonán, Slovákům protéká dobře rozehraný zápas mezi prsty! Slováci přišli o puk v útočném pásmu a Lisovec vyslal do úniku ANDREJE STĚPANOVA. Ten mohl v přečíslení ještě přihrávat, místo toho ale prostřelil J. Hudáčka a zařídil běloruské vedení - 2:3! Asistence: Jevgenij Lisovec.

55.

Slováci si vzali oddechový čas, ale ve třetí třetině to s nimi vůbec nevypadá dobře. Během dvanácti minut přišli vlastními chybami o dvoubrankový náskok a prohrávají.

56.

Rozběhlo se posledních pět minut třetí třetiny. Bakošovu střelu zkrotil Koval a nepustil k dorážce Daňa. Vhazuje se před běloruskou brankou.

56.

Bělorusové ve třetí části vedou na střely 9:4. Nyní se svěřenci trenéra Lewise probili do útočné třetiny, o puk bojuje Kitarov.

57.

Bělorusové poslali na led Kaljužného formaci. Slováci zatím musejí řešit rozehrávku, jak se dostat před Kovala.

58.

Zřejmě je rozhodnuto! Bělorusové ujeli do otevřených vrat slovenské obrany. Platt unikl po levé straně a přihrál na CHARLESE LINGLETA. Další naturalizovaný Kanaďan se trefil přesně a Slováci jsou dole o dvě branky - 2:4! Asistence: Geoff Platt, Jevgenij Lisovec.

59.

Marinčin si dobře udělal prostor na levém křídle, ale ke střele už se nedostal. Slováci odvolávají J. Hudáčka z branky.

59.

Draveckého bekhendovou ránu vyrazil Koval. Marinčinova střela od modré čáry byla sražena mimo Kaljužným.

60.

Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny. Slováci jsou v útočném pásmu, jenže o puk musejí tvrdě bojovat u mantinelu.

60.

Marinčinova střela od modré čáry byla ještě tečována Bakošem, ale mimo. Daňovu střelu vyrazil Koval.

60.

V posledních sekundách se po šarvátce u Kovala ještě vylučuje. Andrej Šťastný (SVK) s Dmitrijem Korobovem (BLR) obdrželi po dvou minutách za hrubost.

Utkání skončilo.

Utkání skončilo, Bělorusové otočili ve třetí části z 0:2 na 4:2. Po třech minutách se prosadil Gotovec, o šest minut později ujel po chybě Réwaye Gavrus a srovnal přesnou střelou. Obrat dokonal únikem po pravé straně Stěpanov a poslední hřebíček do slovenské rakve zatloukl Linglet. Slováci to budou mít s postupem do čtvrtfinále už hodně složité.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního dne.