Neuvěřitelná ostuda ruské televize. Omylem odvysílala devět let staré finále

Sport Sport
6. 1. 2020 20:10
Hokejová sborná utrpěla v ostravském finále mistrovství světa dvacítek porážku 3:4 od Kanady. Někteří ruští fanoušci však viděli něco jiného. Koukali totiž na stanici Match TV, která ve stejný čas odvysílala devět let staré finále.
Hokejové MS juniorů 2020 v Ostravě, finále Kanada - Rusko: Zklamání Rusů.
Hokejové MS juniorů 2020 v Ostravě, finále Kanada - Rusko: Zklamání Rusů. | Foto: Dalibor Sosna

V něm mladí Rusové před zraky publika v americkém Buffalu předvedli proti Kanadě brilantní obrat z 0:3 na 5:3 a slavili zlato. Jak odkryly sociální sítě, jásali rovněž mnozí fanoušci, byť v roce 2020.

V zástupu gratulantů byl třeba poslanec ruské Dumy Michail Děgťarjov. "Borci, ukázali jste ruský charakter," těšilo ho. Triumf mladíků ocenil také fotbalista Dmitrij Tarasov. Když následně čelil pošklebkům, uvedl, že původní příspěvek na Instagramu myslel jako vtip. S gratulací přispěchala dokonce televize Moskva 24.

Pozornější diváci však dřív nebo později odhalili, že na ledě září Artěmij Panarin nebo Vladimir Tarasenko, tedy současné hvězdy zámořské NHL, kteří za pár let oslaví třicítku. Juniorského turnaje už by se mohli zúčastnit jedině jako trenéři nebo poradci.

Staré finále sledoval v domnění, že jde o aktuální bitvu, také samotný Tarasenko, jak prozradila jeho žena Jana. Že je přenos starý devět let, zjistil až ve chvíli, kdy sám sebe poznal na obrazovce. Komentátora neslyšel, měl vypnutý zvuk.

Match TV odvysílala téměř celé mistrovství z Česka, nicméně pro semifinále a finále přebral štafetu První kanál, kde tak diváci mohli sledovat ostravskou bitvu. O předávání stříbrných medailí však přišli, neboť televize přenos předčasně ukončila, za což sklidila kritiku.

Větší vlna zloby však zavalila stanici Match TV, která se poté vyjádřila ve smyslu, že fanoušky nechtěla mystifikovat. V části přenosu ale podle některých snímků ukazovala štítek "přímý přenos".

"Jen hlupáci by se tím nechali nachytat," vzkázal divákům jeden z komentátorů televize Michail Polenov. "Nepoznáte rozdíl mezi roky 2011 a 2020? Vážně ne? Tak co potom záleží na tom, jak jsme hráli."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy