Neuvěřitelná ostuda ruské televize. Omylem odvysílala devět let staré finále

Sport Sport
6. 1. 2020 20:10
Hokejová sborná utrpěla v ostravském finále mistrovství světa dvacítek porážku 3:4 od Kanady. Někteří ruští fanoušci však viděli něco jiného. Koukali totiž na stanici Match TV, která ve stejný čas odvysílala devět let staré finále.
Hokejové MS juniorů 2020 v Ostravě, finále Kanada - Rusko: Zklamání Rusů.
Hokejové MS juniorů 2020 v Ostravě, finále Kanada - Rusko: Zklamání Rusů. | Foto: Dalibor Sosna

V něm mladí Rusové před zraky publika v americkém Buffalu předvedli proti Kanadě brilantní obrat z 0:3 na 5:3 a slavili zlato. Jak odkryly sociální sítě, jásali rovněž mnozí fanoušci, byť v roce 2020.

V zástupu gratulantů byl třeba poslanec ruské Dumy Michail Děgťarjov. "Borci, ukázali jste ruský charakter," těšilo ho. Triumf mladíků ocenil také fotbalista Dmitrij Tarasov. Když následně čelil pošklebkům, uvedl, že původní příspěvek na Instagramu myslel jako vtip. S gratulací přispěchala dokonce televize Moskva 24.

Pozornější diváci však dřív nebo později odhalili, že na ledě září Artěmij Panarin nebo Vladimir Tarasenko, tedy současné hvězdy zámořské NHL, kteří za pár let oslaví třicítku. Juniorského turnaje už by se mohli zúčastnit jedině jako trenéři nebo poradci.

Staré finále sledoval v domnění, že jde o aktuální bitvu, také samotný Tarasenko, jak prozradila jeho žena Jana. Že je přenos starý devět let, zjistil až ve chvíli, kdy sám sebe poznal na obrazovce. Komentátora neslyšel, měl vypnutý zvuk.

Match TV odvysílala téměř celé mistrovství z Česka, nicméně pro semifinále a finále přebral štafetu První kanál, kde tak diváci mohli sledovat ostravskou bitvu. O předávání stříbrných medailí však přišli, neboť televize přenos předčasně ukončila, za což sklidila kritiku.

Větší vlna zloby však zavalila stanici Match TV, která se poté vyjádřila ve smyslu, že fanoušky nechtěla mystifikovat. V části přenosu ale podle některých snímků ukazovala štítek "přímý přenos".

"Jen hlupáci by se tím nechali nachytat," vzkázal divákům jeden z komentátorů televize Michail Polenov. "Nepoznáte rozdíl mezi roky 2011 a 2020? Vážně ne? Tak co potom záleží na tom, jak jsme hráli."

 

Právě se děje

před 9 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy