Předvedli jsme start snů, ale pak přišel obří kolaps, píše švédský tisk

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 5. 2016 10:26
Po pondělní porážce Tre Kronor na mistrovství světa v Moskvě proti českému výběru se to ve švédských médiích hemží kritikou. Svěřenci Pära Märtse totiž neudrželi vedení 2:0 po první třetině a nakonec padli výsledkem 2:4.
Švédové ztratili proti Čechům nadějný náskok 2:0
Švédové ztratili proti Čechům nadějný náskok 2:0 | Foto: Michal Eger

Moskva - Kolaps, často s přívlastkem "obří". Tímto termínem švédská média v titulcích glosují pondělní porážku Tre Kronor na mistrovství světa v Moskvě proti českému výběru. Svěřenci Pära Märtse totiž neudrželi vedení 2:0 po první třetině a nakonec padli výsledkem 2:4.

"Kolaps je slovo, které všechno vystihuje. Po intenzivní a disciplinované hře z první třetiny švédský tým vedl 2:0, ale v dalším dějství přišel o všechno," píše švédský deník Göteborgs Posten.

Češi totiž právě v druhé části třemi góly otočili vývoj zápasu na svou stranu. "Po přestávce přišly na led kužely a ne švédští hráči. Byli statičtí, pasivní a bez fantazie," nešetří kritikou švédský novinář Mats Wennerholm ve svém komentáři večerníku Aftonbladet.

Ocenil ale i výkon českých hráčů. "Ve druhé třetině vířili v útočném pásmu tak, jak jsem to u nich ještě neviděl. Třetí gól Birnera byl pro Švédy polibkem smrti, když Erika Gustafssona poslal kličkou na párek a pak prostřelil Markströma," dodává Wennerholm.

 

Teď se hlavně vyhnout Kanadě a Finům

Možná se na hokejistech ve žlutomodrých dresech projevila únava z nedělního utkání proti Dánsku, které museli otáčet a nějaké síly jim určitě vzalo. "Tým po startu snů vypadal ve druhé a třetí třetině hodně opotřebovaně," uvádí deník Dagens Nyheter.

Švédská média také ví, že prohra s českým týmem znamená komplikace vzhledem k umístění ve skupině. Nejenže týmu Tre Kronor hrozí těžší soupeř ze skupiny B, ale také nepříjemné cestování z Moskvy do Petrohradu. V ruském hlavním městě totiž pro čtvrtfinále zůstane logicky domácí sborná a pak nejlepší tým skupiny A a to zatím vypadá právě na ten český.

"Porážka zaručuje stěhování do Petrohradu, protože mezi nejlepší týmy skupiny se už pravděpodobně nezařadíme," smutní Dagens Nyheter.

Podle Wennerholma teď bude pro Švédy nejdůležitější, aby se pokusili zvládnout zápas proti Rusku, aby si případným druhým místem alespoň zajistili přijatelnějšího soupeře do bojů o medaile. "Tým se teď musí zaměřit na zápas proti sborné, je to jediná šance, jak se vyhnout Kanadě nebo Finsku, což jsou dva nejžhavější kandidáti na celkové vítězství v turnaji," vysvětluje.

Do souboje Švédsko - Rusko ale ještě zbývá celý týden, tímto duelem totiž příští úterý končí program základních skupin.

 

Právě se děje

Další zprávy