MS v hokeji • Základní skupina B • 16:30

2:1
Bělorusko
53. Meszároš (Hudáček, Dravecký), 62. Meszároš (Jurčo, Tatar)
52. Kosticyn S. (Kaljužnij, Kosticyn A.)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu MS v hokeji 2015 mezi Slovenskem a Běloruskem. Utkání začíná 3. května v 16:30.

Slováci nezačali šampionát zrovna přesvědčivě. V sobotu porazili Dánsko až po nájezdech 4:3. Dva body jsou ale pro svěřence Vladimíra Vůjtka zřejmě cenné, protože až téměř do 50. minuty prohrávali 0:1, pak strhla velká přestřelka, která našla rozuzlení až v nájezdech.

Bělorusko mělo oproti tomu solidní los a začalo proti Slovinsku výhrou 4:2. Vedení si vystřílelo už v prvních dvou třetinách a pro tři body si došlo v poklidu.

Sestava Slovenska: Laco (Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Mikúš, Ďaloga, Jánošík – Gáborík, Daňo, Kopecký (C) – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, Surový, Hudáček – Lušňák.

Sestava Běloruska: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmagin, Kitarov, Volkov – Demkov.

Bělorusko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Bělorusko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Zápas bude řídit česko-americké duo Šindler-Mayer.

Podívejte se jak to vypadá v zákulisí Slovenska.

From the bus to training, take a sneak peak at Team Slovakia. Share with a Slovak supporter #IIHFWorlds

Posted by International Ice Hockey Federation (IIHF) on Saturday, May 2, 2015

Týmy už přicházejí na ledovou plochu.

Utkání právě začalo.

1.

Slováci nezačínají dobře. Meszároš odchází na trestnou lavici za faul vysokou holí.

2.

Kaljužnyj vyzkoušel, jak má Laco utěsněný prostor u přední tyče, mezera tam opravdu nebyla.

3.

Bělorusové se drží v pásmu, ale jejich přesilovka pomalu končí bez pořádné šance.

4.

Dalším, kdo zaměstnal Laca, byl Kitarov. Slovenský gólman je pozorný.

5.

Usenko hákoval slovenského hokejistu a půjde za to pykat. Přesilovka i pro Slováky.

5.

Slováci pojedou trestné střílení! Zřejmě za odkopnutí slovenské hokejky jedním z Bělorusů.

5.

Marián Gáborík zkusil střelu nad beton, ale Lalande chytá.

6.

Jinak se ale Slovákům nedaří usadit v útočném pásmu.

6.

22 vteřin před koncem trestu odchází na trestnou lavici Kitarov. Slováci mají krátkou dvojnásobnou početní výhodu.

7.

Slušnou příležitost měl Daňo, který byl nekrytý před bránou. To už jsou ale Bělorusové ve čtyřech.

8.

Slovenští fanoušci si hlasitě žádají gól, to by se ale jejich miláčci museli dostat do běloruské třetiny.

8.

Začíná to jiskřit. Kopecký se před brankou snažil tečovat nahození od modré, ale obránci ho odklidili z výhledu gólmana.

9.

Další závar po pokusu Bližňáka. Lalande drží Bělorusko nad vodou. Ani tuhle přesilovku Slováci nevyužili.

9.

Kosticyn byl hákován. Mikúš je oním hříšníkem. Početní výhoda Běloruska.

10.

Trma vrma pře Lacem, který čelil nahození a pak puk poskakoval těsně před ním. Slováci to zvládli.

11.

Bělorusko tráví zbytek přesilovky před Lacem, ale kromě krkolomných nahození nemohou nic vymyslet.

12.

Slováci jsou kompletní a Bělorusové platí za nepřesnou rozehrávku zakázaným uvolněním.

13.

Lisovec si vyjel od mantinelu a málem překvapil Laca, puk totiž před ním ještě kvůli teči změnil směr.

14.

Kulakov zablokoval Pánika zrovna, když už se napřahoval ke střele.

15.

Opět nedorozumění v rozehrávce Běloruska a zakázané uvolnění.

16.

Kosticyn clonil před Lacem, který proto měl co dělat, aby nahození od modré vyrazil.

16.

Slováci nyní moc nebezpeční nejsou, dalekonosné pokusy Lalande kryje.

17.

Draveckého dělovka se odrazila od betonů běloruského brankáře.

18.

Viedenský si najížděl ze strany pře branku, ale přes první tyč se do brankoviště i s pukem neprotlačil.

19.

Tak přeci jen se Slováci nadechli k jakémusi tlaku, ale schází tomu opravdové gólovka.

20.

Stas dostal od Slováků namazáno, ale jeho rána letí vedle.

Konec první třetiny.

Zatím to žádná ozdoba hokeje není. Oba týmy se protrápily početními výhodami a gól jsme neviděli. Druhá třetina snad bude lepší.

V souběžně hraném utkání jsou na tom fanoušci lépe. V O2 areně sledují německou demolici od Kanaďanů, kteří po první dvacetiminutovce vedou 4:0.

Začala druhá třetina.

21.

Zase hned začínáme vyloučením. Odpočine si Gáborík.

22.

Bližňák s Gáboríkem ujížděli ve dvou proti jednomu obránci. Lalande se blýskl dobrým zákrokem.

23.

Slováci měli paradoxně největší šanci v oslabení a teď už jsou v plném počtu.

24.

Bělorusové jsou teď trochu bezradní a vyhazují na zakázané uvolnění.

25.

To Slováci se aspoň pokusili o útočnou akci, ale je pro změnu zastavil ofsajd.

26.

Kosticynova rána letěla mimo díky teči jednoho z bránících hráčů.

27.

Jurčo si moc nerozuměl s Tatarem, ten se pohnul na opačnou stranu než čekal přihrávku.

28.

Dvě příležitosti Kosticyna, Laco odolal, i když i podruhé měl štěstí, že běloruský útočník promáchl.

29.

Jánošík se zapojil z druhé vlny do útoku, ale jeho bomba zápěstím skončila někde na plexiskle.

30.

A další šance. Daňo pálil mezi kruhy z první. Lalande zatím čaruje.

CAN-GER

Vsuvka z Prahy. Tam vede Kanada nad Německem už 7:0. Tak aspoň někde padají góly.

31.

Sersenův pokus zřejmě tečoval někdo z obránců mimo.

32.

Na ledě se pěkně jiskří. Bližňák se pustil do půtky s Kosticynem, ale vyloučen je jen on. Přesilovka pro Bělorusko.

33.

Bělorusové sevřeli Slováky kolem branky. Stěpanov ale mířil mimo.

34.

Kosticynovu dělovku příklepem Laco jen vyrazil a obránci pak kotouč dostali do bezpečí.

34.

Dravecký v závěru oslabení sám zaútočil, ale Lalande je také nadále stoprocentní.

35.

Bělorusové přesilovku nevyužili, ale pořád se drží na puku.

36.

Nyní zase sledujeme běloruskou pasáž, ale zatím nic nebezpečného pro Laca.

37.

Dravecký zavezl puk do rohu, ale tam s ním také zůstal.

38.

Graňák to zkusil přes obránce, ale Lalande si našel skulinou, kterou trajektorii puku viděl.

38.

Gáborík poslal před branku skvělou zadovku na Kopeckého, ale toho přihrávka snad i trochu překvapila, navíc byl tísněn obráncem, jinak by zakončil do prázdné brány.

39.

Slováci se drží v útočném pásmu, ale chtělo by to střelu.

40.

Když ne střela, je z toho alespoň vymodlený faul. Potrestán je Volkov.

Konec druhé třetiny.

Škoda, že v Ostravě nehraje pár Kanaďanů, protože zatímco ti už drtí Německo 9:0, Slováci ani Bělorusové bez jediné trefy. Bude to tedy drama zřejmě až do úplného konce.

Začala třetí třetina.

41.

Tatár měl nabito, ale z vrcholku kruhu minul bránu.

42.

Kopecký to opět zkusil bez pípravy, ale ani on nebyl příliš přesný.

42.

To už přesilovka Slovenska končí, na gól tak stále čekáme.

43.

Šinkeviš to zkoušel od modré, ale Laco měl dobrý výhled a betonem vyrazil.

44.

Korobov a Gavrus si najeli před branku a Laco se měl co ohánět. Ten ovšem stále drží čisté konto.

45.

Další zakázané uvolnění Běloruska. Kolikáté už dnes?

46.

Tatarův pokus z úhlu Lalande kontroloval.

47.

Lušňák schoval puk za obránce a poslal ho na Lalanda, ale ten ho pohodlně lapil do lapačky.

48.

Graňák táhne další útočnou akci, zatím je to ale bez překvapení.

49.

Odražený oblouček do brankoviště chytá Lalande do rukavice a přerušuje hru.

49.

Pánik si vypodlil faul po pěkném průniku. Svalil ho Lisovec. Následuje slovenská početní výhoda.

50.

Kopecký z rohu vyjel před branku a tlačil kotouč přes Lalanda. V brankovišti byl ale velký provoz. Obránci odpalují přes všechny čáry.

51.

Další tlačenice u běloruské přední tyče. Jediné, co se přihodilo, byl ztráta helmy Kopeckého.

51.

Bartovič tvrdě pálil odražený kotouč od mantinelu, ale Lalande se stihl přesunout.

CAN-GER

V Praze už se mezitím zrodil dvouciferný výsledek. Kanada - Německo 10:0.

52.

Bělorusko vede 1:0. Teď už se skóre mění. Skvěle sehrané přečíslení, Kaljužnyj našel úplně volného Sergeje Kosticyna a ten překonal Laca.

53.

Slovensko vyrovnává na 1:1. Že by z toho najednou byla přestřelka? Dravecký oslovil poslepu Andreje Meszároše a ten prostřelil Lalanda.

54.

Pánik se řítil do další šance. Jeho ránu ale chytá běloruský brankář do plastronu.

55.

Tempo zápasu se uklidnilo. Teď už by každá chyba mohla znamenat porážku.

56.

Daňo s Bližňákem motali Bělorusům hlavu, střela prvního jmenovaného netrefila zařízení.

57.

Graňák fauloval a Slováky čekají v závěru hrací doby berné chvilky.

58.

Kosticyn pálí, Laco vyráží a Slováci vyhazují. Teď je ale Bělorusové dlouho svírali v pásmu.

59.

Slováci se s vypětím všech sil ubránili. Teď se hraje dlouho bez přerušení.

60.

Zakázané uvolnění Slovenska.

Konec třetí třetiny.

Slováci si stejně jako včera vyzkoušejí prodloužení a pokud to nerozhodne, tak i nájezdy.

Začalo prodloužení.

61.

Slováci vlétli do prodloužení s chutí. Meszároš se pokusil dorazit ránu Gáboríka ze vzduchu, trefil se, ale ne do branky.

62.

Ďaloga se parádně proháčkoval až před bránu, ale minul horní růžek.

62.

Slovensko dává gól na 2:1 a vítězí. Andrej Meszároš si najel mezi kruhy a utajenou střelou vymetl horní růžek.