Klid i výborná kuchyně. Hotel pro Jágra a spol. je připraven

Foto: Vojtěch Marek
Adam Sušovský Vojtěch Marek Adam Sušovský, Vojtěch Marek
21. 4. 2015 6:00
Čeští hokejisté budou během domácího mistrovství světa v Praze bydlet v hotelu Selský Dvůr bývalého prezidenta hokejové Sparty Viliama Siveka. Podívejte se, na jaký luxus se Jágr a spol. mohou těšit.

Praha - "Víme, co tým vyžaduje, co obnáší. Víme, jaké má hokejista spaní, jakou chce atmosféru, jaký potřebuje klid. To my Čechům garantujeme," říká známý český hoteliér Viliam Sivek. Právě v jeho hotelu Selský Dvůr v Hostivaři bude během mistrovství světa v Praze bydlet tým českých hokejistů. 

Jeho hotel si vybral a doporučil Vladimír Růžička, Sivekovi jistě pomohly i kontakty z hokejového prostředí, protože sám v minulosti působil jako prezident hokejové Sparty a vychoval syna Michala, který hrál v NHL.

Deník Aktuálně.cz hotel navštívil. Podívejte se v naší fotoreportáži, jakého luxusu si bude moct Jaromír Jágr a spol. v průběhu domácího šampionátu užívat. Vedle klidu a zeleně obklopující hotel na břehu Botiče se hokejisté mohou těšit zejména na výbornou kuchyni. Šéfkuchařem hotelu je jeden z nejlepších českých kuchařů Patrik Bečvář.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy