Kádr Slovenska před MS doplnil také Ružička z Třince

ČTK ČTK
28. 4. 2015 9:59
Český trenér Slováků Vladimír Vůjtek starší povolal třicetiletého Ružičku dodatečně, protože má zdravotní problémy jiný útočník Ladislav Nagy ze Slovanu Bratislava
Štefan Ružička ve finále extraligy
Štefan Ružička ve finále extraligy | Foto: ČTK

Bratislava - Štefan Ružička z Třince byl zařazen do nominace hokejistů Slovenska v závěru přípravy na mistrovství světa v Praze a Ostravě. Český trenér Slováků Vladimír Vůjtek starší povolal třicetiletého Ružičku dodatečně, protože má zdravotní problémy jiný útočník Ladislav Nagy ze Slovanu Bratislava a jeho účast na šampionátu je nejistá.

"Proto jsme se rozhodli, že do týmu nominujeme Štefana Ružičku a budeme čekat, jak se vyvine Ladislavův zdravotní stav. Třinecký útočník byl v zápasovém zatížení, v mužstvu patřil mezi nejlepší hráče. V bodování play off celé české ligy skončil na pátém místě a ve svém týmu byl dokonce druhý nejlepší," řekl Vůjtek svazovým stránkám.

Do reprezentace, za kterou odehrál 42 zápasů a vstřelil 13 branek, se Ružička vrací po třech letech. "Jsem velice šťastný, že se mi trenéři ozvali a povolali mě. Vždy jsem rád reprezentoval Slovensko a těším se, že znovu obleču slovenský dres. Všechno se seběhlo rychle a je dobře, že jsme hráli s Třincem finálovou sérii na sedm zápasů a nevypadl jsem z tempa," uvedl Ružička, který hrál na MS v letech 2009 a 2011.

Lednová posila Třince ze Slovanu Bratislava je v osmadvacetičlenném kádru šestým krajánkem z české extraligy. Dalšími jsou jeho spoluhráč útočník Vladimír Dravecký, beci Marek Ďaloga, Juraj Mikuš s forvardem Martinem Réwayem ze Sparty a útočník Mário Bližňák z Plzně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy