Kádr Slovenska před MS doplnil také Ružička z Třince

ČTK ČTK
28. 4. 2015 9:59
Český trenér Slováků Vladimír Vůjtek starší povolal třicetiletého Ružičku dodatečně, protože má zdravotní problémy jiný útočník Ladislav Nagy ze Slovanu Bratislava
Štefan Ružička ve finále extraligy
Štefan Ružička ve finále extraligy | Foto: ČTK

Bratislava - Štefan Ružička z Třince byl zařazen do nominace hokejistů Slovenska v závěru přípravy na mistrovství světa v Praze a Ostravě. Český trenér Slováků Vladimír Vůjtek starší povolal třicetiletého Ružičku dodatečně, protože má zdravotní problémy jiný útočník Ladislav Nagy ze Slovanu Bratislava a jeho účast na šampionátu je nejistá.

"Proto jsme se rozhodli, že do týmu nominujeme Štefana Ružičku a budeme čekat, jak se vyvine Ladislavův zdravotní stav. Třinecký útočník byl v zápasovém zatížení, v mužstvu patřil mezi nejlepší hráče. V bodování play off celé české ligy skončil na pátém místě a ve svém týmu byl dokonce druhý nejlepší," řekl Vůjtek svazovým stránkám.

Do reprezentace, za kterou odehrál 42 zápasů a vstřelil 13 branek, se Ružička vrací po třech letech. "Jsem velice šťastný, že se mi trenéři ozvali a povolali mě. Vždy jsem rád reprezentoval Slovensko a těším se, že znovu obleču slovenský dres. Všechno se seběhlo rychle a je dobře, že jsme hráli s Třincem finálovou sérii na sedm zápasů a nevypadl jsem z tempa," uvedl Ružička, který hrál na MS v letech 2009 a 2011.

Lednová posila Třince ze Slovanu Bratislava je v osmadvacetičlenném kádru šestým krajánkem z české extraligy. Dalšími jsou jeho spoluhráč útočník Vladimír Dravecký, beci Marek Ďaloga, Juraj Mikuš s forvardem Martinem Réwayem ze Sparty a útočník Mário Bližňák z Plzně.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy