Mimořádná zpráva

Na "ruskou mašinu" Češi nevyzráli, Slováci utrpěli šok dvě vteřiny před koncem

Výraz Radko Gudase vyjadřuhjje smutek českých hokejistů po porážce s Ruskem v pondělním zápase na MS v Bratislavě.
K smutku svých početných fanoušků v Bratislavě ve třetím vystoupení ve skupině B podlehli Rusku 0:3.
Sborná naopak zůstala stoprocentní.
V pondělí smutnili také Slováci. Ti v dramatickém duelu podlehli Kanadě 5:6.
Zápas rozhodl gól Marka Stonea v přesilové hře necelé dvě sekundy před koncem normální hrací doby.
Reuters Sport Milan Kammermayer, Reuters, Sport
Aktualizováno 13. 5. 2019 23:32
Podívejte se na snímky z třetího zápasu českých hokejistů na světovém šampionátu v Bratislavě, v němž podlehli týmu Ruska 0:3, a z duelu Slováků s Kanadou.

před 47 minutami

Na ISS se opět porouchal generátor kyslíku, posádce podle ruské kosmické agentury nehrozí nebezpečí

Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) se opět porouchal ruský generátor kyslíku Elektron-VM. Podle agentury TASS o tom informoval ruské pozemní středisko řízení letů (CUP) člen nynější posádky orbitálního komplexu Sergej Ryžikov.

Podle komunikace zaznamenané na stránce amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) ruský kosmonaut CUP sdělil, že informace o selhání "Elektronu" se objevila v 18:18 moskevského času (16:18 SEČ). Zařízení je nainstalované v modulu Zvezda ruské sekce stanice.

Ruská kosmická agentura Roskosmos už v minulosti při podobných událostech ujistila, že posádce dvacet let staré stanice nehrozí žádné nebezpečí. Roskosmos agentuře Interfax nyní sdělil, že po opravách zařízení na palubě a restartu počítačů by systém měl znovu fungovat.

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.