Švýcarský zlomek vteřiny mezi postupem a smutkem, finská radost v severském derby

Švýcaři byli pouhé čtyři desetiny vteřiny od senzace. V prodloužení už na Kanadu nestačili q prohráli 2:3.
Za stavu 1:2 vyrovnal Damon Severson skóre zápasu pouhé čtyři desetiny vteřiny před koncem normální hrací doby.
V čase 65:07 rozhodl svým druhým gólem v zápase útočník Mark Stone.
Javorové listy tak popáté za sebou postoupily do semifinále, v němž je čeká český tým.
Zámořským hráčům se vydařila odveta za porážku v semifinále loňského světového šampionátu, na kterém Švýcarsko získalo stříbrné medaile.
Foto: Reuters
Reuters Sport Milan Kammermayer, Reuters, Sport
Aktualizováno 23. 5. 2019 23:20
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtfinálových zápasů na MS 2019 v Bratislavě a Košicích, které rozhodly o postupu Kanady, Ruska a Finska.
 

Právě se děje

před 29 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy