USA
13. Coronato (Hutson, Mackey)
29. Perbix (Bonino)
50. Gauthier (Tynan)

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu ze čtvrtfinále hokejového mistrovství světa ve Finsku mezi Českem a Spojenými státy americkými. Zápas začíná ve čtvrtek 25. května v 15:20.

Češi se po skupinové fázi v Rize přesunuli ke čtvrtfinále do Tampere. A zatímco v lotyšské metropoli před dvěma lety v klíčovém duelu turnaje neuspěli, ve Finsku se jim vloni dařilo lépe. V Helsinkách přemohli Němce a v Tampere za tři dny došli k bronzu.

Za několik desítek minut se ve čtvrtfinále letošního šampionátu postaví stejnému soupeři jako vloni v utkání o bronz, Američanům. Ti vstupují do zápasu jako jediný neporažený celek v roli favorita.

Sestava Česka:

Vejmelka (Langhamer) - Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček - Červenka (C), Sobotka (A), Kubalík - Flek, Černoch, Beránek - Smejkal, Zohorna, Kaut - Voženílek, Špaček, Tomášek - Lenc. Trenér: Kari Jalonen.

Sestava USA:

DeSmith (Petersen) - Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson - Grimaldi, Bonino (C), A. Tuch (A) - Bjork, O'Connor, Garland (A) - Gauthier, Tynan, Mazur - Farrell, Brown, Coronato - L. Tuch. Trenér: David Quinn.

Kouč Jalonen udělal v české sestavě oproti minulému utkání s Kanadou jednu změnu. Na soupisku se vrátil útočník David Tomášek, který ve čtvrté formaci nahradil Radana Lence. Ten bude dnes v roli třináctého forvarda, naopak pouze na tribunu usedne Filip Chlapík.

Také u Američanů registrujeme po posledním duelu se Švédy jednu změnu, a to vynucenou. Michael Eyssimont dostal za faul na Rasmuse Sandina trest na jedno utkání, ve druhém útoku ho nahrazuje Anders Bjork. A na pozici třináctého útočníka se díky těmto posunům dostává Luke Tuch.

Jak vidí české šance ve čtvrtfinále bývalý reprezentant a světový šampion Michal Broš? Přečtěte si v dnešním rozhovoru.

Češi prožili v Rize rozporuplnou skupinovou fázi. Po výhře 3:2 nad Slováky přidali povinné tři body i proti Kazachstánu (5:1), ale následně začaly jejich výsledky drhnout. Přišla historická porážka 3:4 v prodloužení s domácími Lotyši, nervózní duel a až po obratu vítězství 6:2 nad Slovinci a naštěstí i triumf 2:0 nad Nory, který dal Čechům jistotu čtvrtfinále.

Proti favorizovaným Švýcarům (2:4) ani Kanaďanům (1:3) svěřenci finského trenéra neuspěli a herním projevem zrovna neoslnili. Lotyši je v posledním zápase skupiny odsunuli až na čtvrté místo, z něhož šli Češi do play off šampionátu naposled před deseti lety.

Mužstvo táhne elitní formace s Dominikem Kubalíkem (8+4) a kapitánem Romanem Červenkou (3+6). Za zmínku stojí i bodový příspěvek obránce Michala Kempného (2+7). Kubalík je sice nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem turnaje, ale podpora od ostatních útočníků zoufale chybí.

Vedle kanonýra Detroitu a Červenky skórovali z forvardů už jen Jakub Flek a Martin Kaut. Plus Lukáš Sedlák, který už je ovšem kvůli zdravotním problémům doma. Ve čtvrtfinále budou Češi nutně potřebovat probuzení ostatních.

Po nejistotě a mlžení zkraje šampionátu je jasné, že brankářskou jedničkou týmu je Karel Vejmelka. Odchytal ve skupině nakonec tři zápasy s úspěšností 95,6 procenta a průměrem 1,34. Také k jeho výkonu se upíná velká část českých nadějí.

USA jsou vůbec nejčastějším soupeřem českého týmu ve čtvrtfinále MS (i olympiády). Zavzpomínejte si s námi na památné duely ať už se šťastným, nebo smutným koncem pro národní mužstvo.

Američané nepatřili před turnajem podle soupisky mezi největší favority. Na úvod turnaje však přehráli obhájce titulu domácí Finy 4:1 a získali si respekt. Celkem v poklidu pak porazili i Maďary (7:1), Němce (3:2), Rakušany (4:1), Dány (3:0) i Francouze (9:0). V závěrečném duelu o prvenství ve skupině nechali Švédy dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, nicméně vyhráli 4:3 v prodloužení a ve skupině ztratili jediný bod.

Skóre? 34:8. Češi měli oproti nim 22:16.

USA staví na zkušenostech třicátníků z AHL Rocca Grimaldiho (4+5) či ryzího nahrávače TJ Tynana (1+9). Nejznámějšími jmény z NHL v kádru trenéra Quinna, jinak kouče San Jose, jsou další útočníci Nick Bonino a Alex Tuch. Za zmínku stojí talentovaní devatenáctiletí mladíci Lane Hutson (obránce, 19 let, 2+3) a Cutter Gauthier (útočník, 6+2).

V průměru mají Američané skoro o čtyři roky mladší výběr než Češi. V Tampere by se rádi poprvé od zavedení systému play off na MS dostali do finále. Zatím mají za tu dobu sbírku šesti bronzů.

Podívejte se na představení amerického mužstva. Kouč Quinn vzal do Evropy celkem devět hráčů z univerzitní soutěže, nejvíce od roku 1993.

Z loňského roku mají Češi na Američany dobré vzpomínky. Ve skupině je udolali 1:0, v zápase o bronz po úchvatném obratu s hattrickem Davida Pastrňáka potom 8:4.

V americkém mužstvu však zůstali po roce jen dva hráči, útočníci Sean Farrell a TJ Tynan. Z českého týmu pamatují loňský bronz Vejmelka, Marek Langhamer, Kempný, Michal Jordán, Tomáš Kundrátek, Červenka, Flek, Jiří Černoch, Jiří Smejkal a Michael Špaček.

Dnešní další čtvrtfinálové dvojice jsou následující:

Švýcarsko - Německo (15:20, Riga),

Lotyšsko - Švédsko (19:20, Riga),

Finsko - Kanada (19:20, Tampere).

Hlavními rozhodčími zápasu jsou Dán Mads Frandsen a Švéd Liam Sewell. Na čarách jim budou asistovat Tarrington Wyonzek z Kanady a Emil Yletyinen ze Švédska.

Při rozcvičce se museli čeští hokejisté škrábat za zakopnutým míčem.

Obě mužstva jsou na ledě. Češi budou hrát v červených dresech, Američané v bílém.

00:01

Utkání právě začalo.

00:15

Sobotka uspěl na buly, pak Češi o kotouč přišli. Centr první formace o něj znovu bojuje uprostřed kluziště.

00:44

První pětka se zdržela na ledě trochu déle než Američané. Ti se usadili v útočném pásmu, teď už ovšem jejich nápor pominul.

01:12

Češi byli poprvé na útočné polovině, ale dlouho se tam neohřáli. Dvořák si neporadil na modré čáře se skákavým pukem.

01:48

První minuty jsou opatrné z obou stran. Američané se při založení útoku s ničím nerozpakovali a nahodili puk na zadní hrazení.

02:14

Češi se rychle dostali z vlastního pásma a poprvé trochu zahrozili vepředu. Nabídka na teč nakonec prolétla kolem DeSmithovy brány.

02:59

Tynan si ekvilibristicky sklepl puk ze vzduchu. Jeho následná střela byla sražena mimo branku.

03:35

Série nahození po mantinelu v útočné třetině českého týmu. Na led vlétl Flek a energicky napadá soupeřovu rozehrávku.

03:59

Puk podruhé za poslední minutu vypadl ze hřiště. Zatím se nedá mluvit o náporu ani jednoho z týmů.

04:23

Mackey založil americký útok nepřesně a Smejkal u mantinelu atakoval Bjorka. Puk se odrazil na hole zámořského mužstva.

04:38

Američané dohráli střídání nasunutí před Vejmelkovou bránou. Český brankář udržel puk a přerušil hru. O'Connora odtlačil Zbořil.

05:21

Nepřesná americké střela vylétla po odrazu od tvrzeného skla z pásma. Češi stihli v pohodě prostřídat.

05:55

Červenkovi odskočil kotouč a česká akce skončila hned v zárodku. Novou zakládá za bránou rovnou Vejmelka.

06:04

První náznak zajímavé možnosti. Kubalík se dostal do úniku po levé straně a vypálil. DeSmith udržel puk ve výstroji.

06:24

Američané rychle dostali puk do útoku a A. Tuch se dostával k dorážce. Češi tuto situaci přečkali, ale elitní formace USA setrvává v pásmu.

07:05

Nakonec z toho nic nebezpečného nebylo a už se hraje na druhé straně. Druhý útok českého týmu prožívá povedený začátek utkání.

07:52

Vejmelka si poradil s nepříjemným pokusem O'Connora z pravé strany a vytěsnil puk. Později zakryl pokus Coronata.

08:36

Voženílek ani Tomášek neudrželi hru v útočném pásmu. Hokej zatím nemá bůhvíjaké tempo, to platí pro oba týmy.

08:57

Češi si zahrají první přesilovku, to je vítaná zpráva. Dylan Samberg (USA) je potrestán dvěma minutami za podrážení Špačka.

09:39

Češi byli vyhozeni z pásma. Nyní se tam vrací po ladném průjezdu Červenky se Sobotkou.

10:01

Sobotka a Smejkal se bili o dorážku na brankovišti, ale neprotlačili se přes hráče USA. Američané se pak pohodlně osvobodili.

10:30

Tři čtvrtiny přesilovky jsou pryč a Češi se nedostali do šance. Košťálkova střela od modré čáry neměla moc nadějí na úspěch.

10:58

Škoda pro český tým, přesilovka zmizela bez jakékoliv příležitosti skórovat.

11:20

Američané hned po zkompletování řad nalezli do útočného pásma. Dvořák odklízel puk od brány v nebezpečné situaci.

11:48

Mackeyho tvrdá rána byla sražena vedle brány. Američané teď ale dostávají příliš mnoho prostoru.

12:04

Američané využili prostoru, který dostali, rotovali v útočné třetině a střílí první gól. MATT CORONATO se protlačil k dorážce, po otočce otřel puk šťastně o brusli Jordána a USA ve čtvrtfinále vedou - 0:1! Asistence: Lane Hutson, Connor Mackey.

12:41

Vejmelka zasáhl proti střela Gauthiera rychle po vhazování. Češi jsou v posledních okamžicích příliš pasivní.

13:05

Červenka byl vepředu sám proti třem Američanům. Zámořský tým nasbíral po třinácti minutách už devět střel na branku, Češi jen dvě.

13:34

Na Kempného se nalepil napadající O'Connor, nicméně zkušený český bek si poradil. Teď přidat ještě nějakou nadstavbu do útoku.

14:07

Jenže to se české družině zatím vůbec nedaří. Špaček zavezl puk za modrou čáru, Tomášek si ho nedokázal stáhnout na hůl.

14:33

Vejmelka zasáhl po nahození Samberga, o puk se bojuje za brankou.

14:55

Zohorna hned po českém zakázaném uvolnění vyrazil dopředu a velkou postavou se tlačil ze strany před bránu. Těsně mu to nevyšlo.

15:22

Střední pásmo je pro český tým pro nějaký větší útok zavřené. Smejkal se musí vracet a dávat si pozor, aby nefauloval.

16:00

Černoch našel dlouhým pasem na modré čáře Fleka, tomu ovšem rychle odebral puk jeden z amerických obránců.

16:46

Vejmelka teď neměl nejlepší přehled, kde je puk, a po obrátce jednoho z Američanů skoro dorážel do odkryté brány O'Connor. Kotouč skončil mimo a později u Vejmelky, hra přerušena.

17:05

Ne, Češi se zatím vůbec nechytají. Chybí jim rychlost, přesnost, nasazení. Obloučky z pásma Američané uprostřed v pohodě zachytávají.

17:47

Němeček se octl pod tlakem dvou napadajících hráčů, posunul puk na Špačka. A ten už po mantinelu jen naslepo ven z pásma.

18:18

Grimaldi zatáhl puk do pásma a napravo předal za sebe A. Tuchovi. Vejmelkovi puk nejdříve vypadl, po několika sekundách už situaci vyřešil.

18:54

Kempný si poradil s nečekaným a vysokým odrazem puku od hrazení.

19:16

Češi po dlouhé době alespoň na okamžik v útočné třetině. Dvořák pálil od modré čáry nepřesně.

19:52

Červenka bojoval o kotouč za brankou DeSmitha, v jeho práci pokračoval v závěru první třetiny ještě Kubalík.

20:00

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 16:10.

Češi mají za sebou první třetinu, na kterou by nejspíš nejraději zapomněli. Brankáře USA jakž takž ohrozila jen Kubalíkova střela ze sedmé minuty, pak už Jalonenovi svěřenci nepřidali nic. Zatím jediná přesilovka se jim hrubě nepovedla a Američané skórovali z následného tlaku.

Coronato si našel odražený puk a z otočky ho poslal na bránu. Jordán ho bruslí smolně usměrnil za Vejmelkova záda. Další zajímavé možnosti zámořského celku měli O'Connor či A. Tuch, zato Češi se do hry vůbec nemohli dostat. Aby s výsledkem mohli něco udělat, musí výrazně přidat.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 2 - 11,

trestné minuty: 0 - 2,

vyhraná vhazování: 7 - 9,

úspěšnost na vhazování: 43,75 % - 56,25 %.

Domácí Finové hrají až večer, na zápas Čechů s Američany si bohužel moc fanoušků cestu nenašlo. Čest výjimkám.

20:01

Druhá třetina začala.

20:28

Kubalík sice nezpracoval vystřelený puk, ale ten zastavil Červenka. Češi začínají v útočném pásmu.

20:54

Sympatický vstup českého týmu do prostředního dějství. Kempný pálil od modré čáry těsně vedle.

21:24

Češi mohli jet do situace tři na dva, bohužel pro ně úplně nevyšla zadovka Fleka na Černocha.

21:49

Dvořák dobře zasáhl v obraně a vypíchl puk unikajícímu Američanovi. Smejkalovo nahození vytěsnil DeSmith.

22:14

Konečně se Češi rozjeli. Smejkal dorážel před brankou, o něco později vyplaval mezi kruhy volný Zbořil. DeSmith skryl jeho ránu do lapačky.

22:35

Špaček měl problémy s těžkým a prudkým kotoučem, nakonec ho o něj obral bránící Perunovich.

23:22

Vejmelkovi vypadl puk po střele z pravé strany, ale rozhodčí ještě dříve hru přerušil. Na vhazování před českou bránou jde Sobotka.

23:41

Po zakázaném uvolnění Čechů se hra vrátila před Vejmelku. Kubalík a Mazur se dost důrazně pošťuchovali před vhazováním.

24:09

Američané přečkali úvodní nápor českého týmu ve druhé třetině a zklidnili hru. Mazur ale vnikl do útočného pásma při ofsajdu.

24:24

Flek si našel rychlý puk nahozený po mantinelu a dostal se k zakončení. Bekhendem z ostrého úhlu minul branku.

25:19

A. Tuch ve středním pásmu šikovně zabrzdil Zohornu tak, aby to nebyl faul. O chvíli později útočník Buffala nebezpečně operoval v útoku.

25:49

Zohorna vytlačil beka Klevena ze třetiny, americký obránce pak jen nahodil po mantinelu. Puk si bere Vejmelka.

26:32

Po ose Voženílek - Dvořák se puk dostal na modré čáře ke Zbořilovi. DeSmith jeho další ránu vyrazil s lehkými starostmi.

26:54

Dobré střídání českého čtvrtého útoku, který drží hru v pásmu. Na led už skáčou elitní forvardi Červenka a Kubalík.

27:32

Zámořský celek už má dost dlouhé střídání, navíc vyhodil jen na zakázané uvolnění. Mohla by přijít česká šance.

27:51

Američané těžkou pasáž přestáli, ale někteří hráči pořád nestihli vystřídat. Jordánova střela tečována mimo.

28:20

Flek využil slabšího střídání soupeře a prolétl do útoku po levém křídle. Naneštěstí pro Čechy mu pak nevyšla přihrávka na volného Beránka.

28:49

Po zákroku Vejmelky se strhla na brankovišti lehčí mela. Kempný umravňoval amerického útočníka Mazura.

28:53

Neštěstí pro český tým. Po dobré pasáži a zlepšení oproti první třetině svěřenci trenéra Jalonena znovu inkasují. NICK PERBIX vystřelil po vhazování od mantinelu a trefil se přesně do horního růžku - 0:2! Asistence: Nick Bonino.

29:45

Češi své šance nevyužili, Američané podruhé udeřili zčistajasna. Sobotkova lajna se snaží okamžitě odpovědět pobytem v útočném pásmu.

30:14

A další nepříjemnost pro český tým, první vyloučení. Michal Kempný (CZE) si odsedí dvě minuty za držení.

30:31

Češi musí nutně přečkat toto oslabení, aby zachovali šance. Hned na úvod se jim povedlo vyhodit.

31:05

Perunovich na okamžik rybičkou na modré čáře zachránil pásmo. O chvilku později už se Američané musí pro puk vracet.

31:48

Vejmelka vyrazil zřejmě maskou pokus Gauthiera. Američané svírají českou čtyřku přihrávkami naokolo.

32:19

Nakonec Američanům chyběla střelba a Kempný mohl s trochou štěstí jet z trestné lavice sám na branku. Další rybičkou zasáhl opět Perunovich.

32:54

Češi vytlačili Coronata z pásma, ale střelci prvního gólu to nevadí. Hráči USA pokračují s pukem.

33:58

Po přesilovce Američanů je tady hluchá pasáž z obou stran. Český tlak, který se rýsoval před druhým gólem, je definitivně otupen.

34:30

Český tým neví, čeho se chytit. Opět se uchyluje jen k alibistickým vyhozením ze třetiny.

35:08

Po Vejmelkově zákroku přišla komerční přestávka. Po ní už se Američané opět hrnou do útoku.

35:35

Kaut si nedokázal zpracovat Sobotkovu přihrávku. Američané po začátku druhé třetiny teď znovu vůbec nedávají českému týmu prostor.

36:04

Červenka se vrhl na zteč mezi tři Američany. Jeden z nich jeho střelu ze strany bez problémů zablokoval.

36:55

Beránek a Černoch byli při průniku po levém křídle zastaveni.

37:48

Voženílek dostal sekundu času, ale nedokázal si dobře připravit kotouč ke střele. Českému týmu to zkrátka nejde.

38:06

Tomášek se dostal ke střele, a ještě zajímavější byla dorážka Špačka z kraje. DeSmith zakročil betonem a Američané vyhodili přes všechny čáry.

38:45

Češi se drží i po vhazování v útočné třetině.

39:12

Američané však zablokovali střelu od modré čáry a podařilo se jim vystřídat. Český tým chce rozjet ještě poslední nebezpečnou akci.

39:42

Po icingu Čechů je to však přesně opačně. Američané jsou na konci druhé třetiny nastěhovaní před Vejmelkou.

40:00

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 17:00.

Po druhém dějství je český tým bohužel ještě blíže vyřazení. Přestože od 21. minuty hrál mnohem lépe a aktivněji než v úvodní periodě. Největší šanci měl Zbořil, když se octl sám mezi kruhy, ale DeSmith jeho ránu lapil. A o pár minut později si poradil i s další střelu bostonského beka.

Před polovinou zápasu zničehonic podruhé udeřili Američané. Vejmelkovi prošla do růžku na přední tyčku střela Perbixe od mantinelu. Pak hráči USA znovu převzali iniciativu a přestože nevyužili svou první přesilovku, drželi hru pod kontrolou. Češi musí ve třetí třetině co nejrychleji skórovat, aby ještě měli šanci.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 11 - 25,

trestné minuty: 2 - 2,

vyhraná vhazování: 16 - 15,

úspěšnost na vhazování: 51,61 % - 48,39 %.

Zajímavé věci se ději v Rize. Tam Němci po dvou třetinách vedou 3:1 nad Švýcary, které ve skupinové fázi leckdo považoval za největšího favorita šampionátu.

40:01

Třetí třetina skončila.

40:14

Češi začali třetí třetinu velkou šancí. Červenka jel zleva sám, ale DeSmith jeho ránu vyrazil. Trenéři proměnili sestavu, v první formaci je Zohorna místo Sobotky.

40:57

Nebezpečné nahození před branku Američané odvrátili.

41:25

Tým USA se v předchozích situacích ubránil za cenu zakázaného uvolnění. Teď zabrzdil jeho přechod do pásma ofsajd.

41:41

Vejmelka vyrazil nahození od modré čáry, Mackey pak musel vyklidit útočnou třetinu.

42:13

Česká sestava je stažena na tři obranné páry a tři útoky. Trenérský štáb chce dostat Američany pod tlak a co nejrychleji skórovat.

42:54

Češi jsou nyní častěji na puku, na šanci od Červenkova nájezdu však zatím čekají.

43:40

Český brankář měl starosti se střelou Coronata. Nakonec si poradil a dostal puk alespoň za branku.

43:44

Přichází šance na snížení, Američané jdou do čtyř. Sean Farrell (USA) si odsedí menší trest za podrážení.

44:16

Sobotkův pokus z dobré pozice Američané zablokovali.

44:32

Kempného střelu nepustil na bránu americký kapitán Bonino. Pak se zámořský celek v poklidu osvobodil.

45:22

Ne, ani druhá česká přesilovka v zápase nepřináší žádné velké příležitosti. A do konce už moc času nezbývá.

45:47

Zohornův pokus zamířil jen do rohu kluziště, USA jsou kompletní.

46:34

Jordán inkasoval zřejmě nějaký úder do rukou a odjel střídat. Mazur toho chtěl využít rychlým výpadem, ale netrefil bránu.

46:50

Vejmelka musel zakročit proti aktivnímu Coronatovi.

47:17

Brankář Arizony v české kleci si našel také pokus Samberga od modré čáry a vyrazil puk betonem.

48:07

V posledních momentech to bohužel na žádný český tlak nevypadá. Naopak se hraje častěji kolem Vejmelkovy branky.

48:32

Bjorkova střela odklouzala okolo tyčky za branku. Jordán je v pořádku na ledě a snaží se rozjet útočnou akci.

49:10

Grimaldi ztratil helmu a musel odjet na střídačku. Američané přesto zůstali v držení kotouče.

49:42

S výjimkou Červenkovy šance se Američanům zatím daří jinak produktivní českou dvojici Kubalík plus Červenka držet hodně zkrátka.

49:55

Coronato si připsal další střelecký pokus. Zámořský celek nezalézá, nechce se dostat pod tlak Čechů.

49:57

Dost možná definitivní hřebíček na českou prohru zatlouká CUTTER GAUTHIER. Tynan vyhrál vhazování přímo na hůl devatenáctiletého mladíka a ten poslal kotouč nekompromisně do šibenice. Vejmelka nedokázal zareagovat - 0:3! Asistence: TJ Tynan.

51:20

Český tým má posledních devět minut na tři góly. S jeho dnešním herním projevem to ale nevypadá vůbec realisticky.

51:58

DeSmith hraje o čisté konto, poradil si i s nepříjemným nahozením.

52:25

Špaček zaklonil hlavu na znamení, že byl zasažen, ale hra pokračuje. Američané nahodili na zadní mantinel.

52:46

Sražená rána Špačka rozvlnila jen ochrannou síť. Američané nepouští české mužstvo do šancí.

53:14

Tynan podržel puk za brankou Vejmelky a získal tím trochu času pro Američany.

53:50

Vejmelka vyrazil nahození od mantinelu jen před sebe a čeští beci měli spoustu starostí, aby kotouč dostali do bezpečné vzdálenosti.

54:42

Hra se přelila na opačnou stranu, Červenka však ani nadvakrát nedostal puk před bránu na Kubalíka. Jejich spolupráci mají Američané pokrytou.

55:18

Zmar českého týmu podtrhl problém Špačka s bruslí nebo nohou. Upadl na led a belhá na střídačku, hra mezitím pokračuje.

55:52

Gauthier si postrčil puk kolem českého obránce a poslal ho na bránu. Vejmelka chytil kotouč v klidu do rukavice.

56:33

Češi to zkoušejí v šesti hráčích a s prázdnou brankou.

56:57

Zatím se ale Čechům nedaří v početní výhodě dostat a usadit se v útočném pásmu. A čas utíká.

57:21

Češi byli v ofsajdu a Červenka se dotkl kotouče bruslí. Vejmelka se vrací do branky, české šance jsou pryč.

57:21

Češi si ještě berou oddechový čas a k hráčům sestupuje Martin Erat.

57:56

Češi byli na okamžik v pásmu, pak se Američané dostali ven. Zbořil zastavil puk na cestě do prázdné branky.

58:28

Rána Kempného ze středního pásma neměla šanci na úspěch.

58:45

Američané drží puk za prázdnou českou bránou.

59:27

Češi jsou stále v šesti, ale už nemají žádnou naději. Kempného střelu zastavil Samberg, poslední sekundy českého týmu v sezoně.

60:00

Utkání skončilo.

Je hotovo, týmy si v Tampere poslechnou americkou hymnu. Třetí třetinu začali Češi relativně nadějně, ale brankář DeSmith si poradil s únikem Červenky. Poté nápor Jalonenova týmu zase trochu upadl a Američané odskočili na rozdíl tří branek. Deset minut před koncem se hned po buly trefil pod horní tyč mladík Gauthier.

Americký útočník přidal už sedmý gól na turnaji a definitivně pohřbil naděje Čechů. Těm už pak nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Proti neporaženému mužstvu USA neměli dnes žádný nárok.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Dvořák (0+0) - Matt Coronato (1+0).

Nejlepší tři Češi na turnaji:

Michal Kempný, Dominik Kubalík, Karel Vejmelka.

V souběžně hraném čtvrtfinále v Rize drží Němci stále dvoubrankový náskok 3:1 nad vítězi "české" skupiny Švýcary. Do konce třetí třetiny zbývá šest minut.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního dne.