Češi začnou příští MS proti Británii. A pak je čeká Švédsko

ČTK ČTK
18. 8. 2021 19:33
Čeští hokejisté vstoupí do mistrovství světa v příštím roce 14. května v Tampere zápasem proti Británii. O den později nastoupí proti Švédsku. Program turnaje dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace.
Česká radost v zápase Česko - Británie na MS 2021
Česká radost v zápase Česko - Británie na MS 2021 | Foto: Reuters

Dalšími soupeři svěřenců kouče Filipa Pešána ve skupině B budou Bělorusko (17. května), Lotyšsko (19. května), Norsko (21. května), USA (23. května) a domácí Finsko (24. května), které bude obhajovat stříbrné medaile z letošního šampionátu v Rize.

V Tampere se bude hrát v nové Uros Live Areně pro 13.500 diváků, která bude hostit také dvě čtvrtfinálová utkání, obě semifinále, finále i zápas o 3. místo. Druhým dějištěm šampionátu bude helsinská Hartwall Arena pro 13.506 fanoušků, kde se ve skupině A představí obhájce titulu Kanada, Rusko, Německo, Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Kazachstán a Itálie.

Čtvrtfinále se bude hrát 26. května, o dva dny později přijdou na řadu semifinálové zápasy a den nato závěrečné boje o medaile.

Předprodej vstupenek začne 2. září. O majitelích lístků na zápasy v Tampere bude vzhledem k očekávanému vysokému zájmu rozhodovat los. Podrobnější informace o prodeji vstupenek zveřejní IIHF na svém webu 31. srpna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy