Litvínov nezvládl přestřelku v Třinci, ale kraluje dál

Ondřej Roubínek, rou
30. 11. 2008 19:32
Třinec - Litvínov 6:4, Budějovice - Vítkovice 1:0
František Lukeš se raduje po vstřelení branky Spartě ve druhé třetině. Nahrával Robert Reichel. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Litvínova sice prohráli ve 28. kole O2 extraligy na ledě Třince 4:6, ale i nadále zůstávají na čele tabulky. Druhé Vítkovice totiž zaváhaly v Českých Budějovicích, kde prohrály gólem Poživila 0:1.

Ve slabých výkonech pokračuje stále pražská Slavia, na které se chytily Pardubice, Sparta na domácím ledě přemohla Liberec.

Gólová přestřelka odstartovala v Třinci už ve druhé minutě. Do vedení šel lídr tabulky po krásné akci zakončené Viktorem Hüblem, ale hned po půl minutě potrestal chybu v rozehrávce Zbyněk Hampl a bylo vyrovnáno.

Čtěte více: Litvínov přejel Spartu a vede ligu. Vítkovice padly

Opravdovou divočinu si nechali hráči obou týmů až na druhou třetinu. Nejdříve to vypadalo na K.O. pro domácí. Ve 27. minutě vedl Litvínov po gólech Heinische a Hübla už 3:1, na snížení domácích v polovině zápasu navíc dokázal rychle odpovědět znovu Heinisch.

Jenže pak se začaly dít věci. Oceláři během 130 vteřin v závěru druhé části nasázeli tři góly a otočili průběh zápasu. V samotném závěru pak zoufalý tlak Severočechů uťal trefou do prázdné branky Malec, kterému nahrával gólman Roman Čechmánek.

Bída Slavie pokračuje

Bídná série loňských mistrů pokračuje. Slavia prohrála před středečním klíčovým zápasem o postup v Lize mistrů v Pardubicích 3:4.

Skóre otevřel už po pětačtyřiceti vteřinách domácí Petr Koukal, kterého ideálně uvolnil Jan Starý a Moeller vedl 1:0.

Pražané na začátku druhé části sice dokázali vyrovnat, když Lašáka překvapil Miloslav Čermák, pak ale dlouho kralovali domácí.

V polovině utkání poslal Pardubice do vedení Tomáš Blažek a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval po třech minutách Libor Pivko. A když po pěti minutách poslední části upravil na 4:1 Divíšek, vypadalo to, že je rozhodnuto.

Svěřenci Vladimíra Růžičky ale ještě v závěru dokázali zápas zdramatizovat. Nejdříve snížil pohotově Beránek a 38 vteřin před koncem přidal kontaktní gól Kadlec.

Pražané pak v power play měli ještě jednu velkou šanci, ale Lašáka už překonat nedokázali a domácí tak po šesti porážkách konečně mohli slavit vítězství.

Vítkovice položil jediný gól

Vítkovice prohrály podruhé za sebou, když nestačili na jihu Čech na pomalu stoupající České Budějovice. O hubenou výhru se postaral v polovině zápasu jediným gólem zápasu Poživil.

Pražská Sparta zvládla duel s Libercem, který v Tesla Areně porazila 2:0. Domácí poslal na začátku zápasu do vedení Netík, zisk tří bodů pečetil minutu a půl před koncem Ondřej Kratěna.

Na výhru nad Pardubicemi nedokázali navázat hráči Karlových Varů. Ze Zlína si odváží debakl 0:5, když Berany rychle poslal do vedení Balaštík. Další čtyři branky pak domácí přidali ve třetí třetině.

Už potřetí v sezoně prohráli hokejisté Mladé Boleslavi s Plzní o jediný gól. Tentokrát na domácím ledě podlehli Lasselsbergeru 1:2, když na začátku třetí třetiny jen snižoval Boháč.

Výsledky - 28. kolo:
HC Mountfield - HC Vítkovice Steel 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Poživil (Mertl).
Mountfield: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Poživil, Jareš, Frolo, Mucha - Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Květoň, Kotrla - Duda, Mertl, Hřebejk - Gulaš, Dragon, Kuchejda.
Vítkovice: Štěpánek - Krstev, Barinka, Kuboš, Suchý, Jurečka, Ovčačík - Burger, Petrovický, Krenželok - Klimek, Štefanka, Treille - Strapáč, Roman, Svačina.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
7. Netík (Ton, Vykoukal), 59. Kratěna.
Sparta: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, L.Procházka, Jeroferejevs, Vinogradov, Vošmik - Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Mrňa - Látal, Melichárek, Kafka.
Liberec: Fikrt - Harant, Jiruš, Moravec, Kajínek, Zíb, Modrý, Hunkes, Víšek - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, Špaček - Nedvěd, Podkonický, Šimánek.

RI Okna Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
1. Balaštík (Leška), 41. Leška, 51. Mokrejš (Kučný), 56. Lučka (Kollár), 59. Balán (Andrašovský, Sedláček).
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Bořuta, Linhart, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Mokrejš - M. Pšurný, Balán, Andrašovský.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, Němec, Řezníček, Duben, Grof - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, Jakub Bauer, Zaťovič.

HC Oceláři Třinec - HC Litvínov 6:4 (1:1, 4:3, 2:1)
2. Hampl (Martynek, Tomík), 31. Peterek (Květoň, Martynek), 38. Polanský (Květoň), 39. Gureň (Vosátko), 40. Polák (Balej, Gureň), 59. Malec (Čechmánek) - 2. Hübl (Kubinčák), 24. Heinisch (Zíma), 27. Hübl (Jenáček, Kubinčák), 37. Heinisch (Jánský, Trávníček).
Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň, Kania, Rangl - Balej, Polanský, Tomík, Květoň, Peterek, Martynek, Kanko, Moravec, Polák, Hašek, Hampl, Piecha.
Litvínov: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Skuhrovec, Vobořil - Černý, Reichel, Lukeš, Kubinčák, Hübl, Jenáček, Jánský, Branda, Trávníček, Zíma, Heinisch, Bahenský.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Znojemští Orli 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Procházka (Patera), 14. Bělohlav (Novotný, Kuchler), 35. Diviš (Patera, Nádašdi) - 40. Mrázek (Erat, Čachotský).
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Hořava, Novotný, Kameš - Diviš, Patera, Procházka - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Horna, Kalla, Novák - Valský, Čurilla, Tomajko - Frolík.
Znojmo: Trvaj - Rýgl, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Mrázek, Chvátal, Kotaška, Štach - Růžička, Beroun, Selingr - Erat, Haman, Plášek - Svoboda, Meidl, Čachotský - Kucharczyk, Procházka, Demel.

BK Mladá Boleslav - HC Lasselsberger Plzeň 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
44. Boháč (Holub) - 25. Kovář (Fabuš), 38. Vlasák (Smrek, Benák).
Boleslav: Šindelář - Bauer, Posmyk, Holub, Benda, Brňák, Schnabel, Mocek - Padělek, Král, Handlovský, Tomas, Nouza, Fiedler, Eiselt, Barinka, Rod, Boháč, Sýkora, Pšurný.
Plzeň: Málek - Dresler, Smrek, Pácal, Benák, Hudec, Martinec, Redlihs - Fabuš, Kubica, Šindel, Laš, Dvořák, Matějovský, Kracík, Adamský, Důras, Vlasák, Straka, Kovář.

HC Moeller Pardubice - HC Slavia Praha 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
1. Koukal (Starý), 32. Blažek (Cetkovský, Somík), 34. Pivko (Divíšek), 46. Divíšek (Pivko) - 25. Čermák (Novák, Kadlec), 48. Beránek (Kadlec), 60. Kadlec (Červenka).
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Píša, Štrbák, Nakládal, Havíř, Kolář II. - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář I., Koukal, Starý - Cetkovský, Blažek, Somík - Ondřej, Radil, Rákos - Klejna.
Slavia: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Kolařík, Sloboda - Kraft, Beránek, Hruška - Růžička, Tomica, Jelínek - Červenka, Čermák, Sklenář - Kubeš, Doležal, Vondrka - Micka.