Lev dostal za vyučenou. "S takovou nepřivezeme ani bod"

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 1. 2014 19:20
Utkání v Novgorodu nechtěl obránce Martin Ševc ani hodnotit. Lev úplně zaspal začátek a prohrál vysoko 2:5.
Gólman Lva Atte Enren vydržel v bráně Lva jen šest minut. Po dvou inkasovaných brankách pak v Novgorodě střídal. | Foto: levpraha.cz

Nižnij Novgorod (od našeho zpravodaje) - Rozjetý Lev si v promrzlém Novgorodu tvrdě nabil čumák a po šesti skvěle zvládnutých zápasech už zase ví, jaké to je prohrát. Pražský klub je v Rusku na posledním tripu v sezoně a začal ho vysokou porážkou s Torpedem 2:5.

Že to bude moc těžký zápas, se vědělo předem. Stejně jako Lev totiž i Nižnij Novgorod v Kontinentální hokejové lize vyhrál posledních šest duelů, jedna série tedy musela skončit. Skončila ta česká.

Lvi před fantastickou kulisou v kotli vyprodané arény zaspali úvod zápasu, už na začátku deváté minuty prohrávali 0:3 a z krize se nedokázali zvednout, Torpedo dnes bylo prostě jasně lepší.

"Asi o dva levely," zlobil se obránce Martin Ševc. "Jestli budeme takhle k zápasům přistupovat dál, nepřivezeme z tripu ani bod," dodal bek, jehož chyba u první branky nastartovala domácí mašinu. Za dalších patnáct vteřin to bylo už o dva góly.

Co se dá k takhle špatnému začátku zápasu vůbec říct?
Já si myslím, že vůbec nic. Prostě jsme to prospali, udělali jsme individuální chyby a musíme se z toho poučit. To nejde, abychom takhle přistoupili k zápasu a po deseti minutách prohrávali 3:0.

Nebylo to jen o prvním gólu, za dalších patnáct vteřin jste prohrávali už 0:2. To rozhodlo?
Rozhodně nás to poslalo dolů, ale nemyslím si, že to úplně rozhodlo zápas. Furt byl před námi celý zápas a nakonec ani ty tři góly v hokeji nejsou tolik. My jsme se ale nezlepšili za celý zápas. Vůbec jsme tomu nešli naproti.

Na konci druhé třetiny jste vybojoval pro Lva přesilovku pět na tři. To možná byla příležitost se do zápasu vrátit, nemyslíte?
To máte asi pravdu. Kdybychom dali gól, možná by se to vyvíjelo jinak. Ale těžko říct, protože si myslím, že Novgorod byl minimálně o dva levely výš.

A vy o dva levely níž. Čím to bylo, že Lev po tak parádní domácí sérii takhle spadl?
Těžko říct. Zítra si ten zápas rozebereme a musíme tyhle příčiny najít, v Kazani musíme hrát úplně jinak. Protože jestli budeme hrát takhle, nepřivezeme z tohoto tripu ani bod.

Byl Novgorod o hodně silnější než ti soupeři, se kterými jste hráli minulý týden v Praze?
Bylo vidět, že se jim poslední dobou taky daří. Navíc hráli doma, byl tady plný dům. Všechno ale stejně začíná od našeho výkonu. Kdybychom hráli tak jako v posledních zápasech, tak si myslím, že bychom byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Sledujte zajímavosti z posledního tripu Lva v sezoně také na facebookové stránce autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.