Lev doma opět vyhrál, proti Minsku rozhodl v závěru

28. 2. 2014 21:44
Hokejisté Lva porazili ve vyrovnaném zápase Kontinentální ligy Dinamo Minsk 3:1.
Radost hokejistů Lva Praha.
Radost hokejistů Lva Praha. | Foto: Lev Praha

Praha - Hokejisté Lva porazili ve vyrovnaném zápase Kontinentální ligy Dinamo Minsk 3:1. Zvýšili tak své šance na to, že po základní části skončí mezi prvními čtyřmi týmy Západní konference.

Play off by tak zahájili na domácím ledě. O výhře Pražanů s jedním z nejhorších týmů soutěže rozhodl v 57. minutě švédský útočník Martin Thörnberg.

Lev vstoupil do utkání s posledním týmem Západní konference dobře a v osmé minutě využil přesilovou hru. Thörnberg přihrál od mantinelu do jízdy Kapanenovi, jenž prostřelil gólmana Haugena. Hostům se nicméně podařilo už ve 12. minutě vyrovnat. Gólman Vehanen měl zakrytý výhled a propadla mu do sítě lehká střela Lintnera.

Kýžený gól přišel až v závěru

V závěru první dvacetiminutovky měl potom Lev 103 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku, nedokázal se v ní ale gólově prosadit.

A střelecká nemohoucnost provázela hru Pražanů i ve druhé třetině. Lvi byli sice hlavně po polovině zápasu aktivnější, ale střely, které posílali na hostující branku, byly velmi nepřesné. Zbytek jistými zákroky likvidoval gólman Haugen.

Trenér Lva Jalonen ještě v závěru druhé třetiny promíchal útoky, ale ani změny ve třech prvních formacích dlouho nepřinášely rozdílovou trefu. Minsk pečlivě bránil a domácí byli v útoku dlouho nedůrazní a nepřesní.

O výhře Lva nakonec rozhodl až v 57. minutě nejproduktivnější hráč týmu Thörnberg, který dorazil střelu Sekáče, jenž si z křídla sjel před branku. Tříbodový zisk pak ještě pojistil gólem na 3:1 do prázdné branky půl minuty před koncem Jaakola.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Dinamo Minsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Kapanen (Thörnberg, Vrána), 57. Thörnberg (Sekáč), 60. Jaakola - 12. Lintner (Gavrus, Kitarov). Rozhodčí: Bulanov, Soin - Strelcov, Tarasov. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 4154.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Zackrisson - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Minsk: Haugen - Goroško, Krajíček, Nogačjov, Lintner, Filičkin, Usenko - Kaljužnyj, Stas, Matěrukin - Irgl, Surový, Jefimenko - Gavrus, Kitarov, Zakarov - Pavlovič, Drozd, Protaseňja. Trenér: Ľubomír Pokovič.