Kudrna rozhodl o výhře Magnitogorsku. V samém závěru

ČTK ČTK, Red Spo
1. 12. 2009 20:51
Jaroslav Kudrna rozhodl čtyři vteřiny před koncem
Zklamaní hráči Metallurgu Magnitogorsk po debaklu 0:5 v druhém finálovém zápase proti curyšským Lvům. | Foto: Reuters

Moskva - Čtyři sekundy před koncem zápasu rozhodl útočník Jaroslav Kudrna o vítězství hokejistů Magnitogorsku v Kontinentální lize na ledě CSKA Moskva 5:4.

Jednu branku vítězů vstřelil také Tomáš Rolinek, jenž skóroval pojedenácté v sezoně a je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Kudrna dal svůj šestý letošní gól, na který čekal déle než měsíc.

Metallurg vedl v celém zápase jen pět minut po Rolinkově trefě z 29. minuty. CSKA si v úvodu třetího dějství vypracoval dvougólový náskok, ale Magnitogorsk nakonec potvrdil roli favorita. Po výhře ztrácí dva body na lídra soutěže Ufu, která má zápas k dobru.

Svou dvanáctou brankou v sezoně zpečetil Pavel Brendl vítězství Nižného Novgorodu 3:1 nad Jekatěrinburgem, k němuž přispěl i jednou asistencí.

Svou bilanci vylepšil na 18 kanadských bodů a ztrácí jediný bod na nejproduktivnější duo Torpeda Jaroslav Bednář - Ilja Krikunov