24. 11. 2009 18:47
Omsk - Chabarovsk 7:1
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva - Čeští útočníci Jaromír Jágr a Jakub Klepiš dnes v KHL přispěli každý dvěma góly k vysokému vítězství hokejistů Omsku 7:1 nad Chabarovskem. Hvězdný Jágr navíc přidal dvě asistence právě u branek svého krajana.

Sedmatřicetiletý Jágr prožil nejvydařenější zápas po návratu do sestavy Omsku po několikatýdenní zdravotní pauze.

V předchozích třech duelech přitom získal jen jednu asistenci. Dnes své dvě trefy, celkově 12. a 13. v sezoně, zvládl v rozpětí minuty a půl v úvodu třetí třetiny.

To už měl Avangard slušný náskok a směřoval k vítězství i díky Klepišovi, jenž v prvním dějství otevřel skóre a na začátku druhé části vyhnal třetím gólem z branky Amuru Kanaďana Tylera Mosse. Bývalý slávistický útočník má aktuálně střeleckou formu, ve třech utkáních vstřelil čtyři branky.

Omsk jasným vítězstvím ukončil sérii tří zápasů, v nichž prohrál po nájezdech nebo nastavení.

Kontinentální hokejová liga:
Novokuzněck - Barys Astana 2:3 v prodl., Novosibirsk - Ufa 4:2, Omsk - Chabarovsk 7:1 (Jágr 2+2, Klepiš 2+0), 16:00 Togliatti - Kazaň, Novosibirsk - Ufa 4:2, Omsk - Chabarovsk 7:1 (Jágr 2+2, Klepiš 2+0), Togliatti - Kazaň 1:2.