Kubina váhá nad nabídkami a čeká druhého potomka

Sport Sport, David Procházka
25. 1. 2013 17:58
Český hokejový obránce Pavel Kubina se momentálně probírá třemi nabídkami klubů NHL, ale ani jedna z nich se mu příliš nezamlouvá. Brzy navíc s manželkou čekají narození druhého potomka.
V dresu Philadelphie si po boku Jaromíra Jágra připsal obránce Pavel Kubina (vpravo) zatím poslední start v NHL.
V dresu Philadelphie si po boku Jaromíra Jágra připsal obránce Pavel Kubina (vpravo) zatím poslední start v NHL. | Foto: Reuters

Ostrava - Český hokejový obránce Pavel Kubina, vítěz Stanleyova poháru z roku 2004, by chtěl pokračovat v NHL, ale ne za každou cenu. Prioritou je pro něho nyní rodina, čerstvá školačka Terezka a očekáváný druhý přírůstek do rodiny. Informaci Aktuálně.cz potvrdil Kubinův tchán František Černík, jinak prezident HC Vítkovice Steel.

Pavel má z NHL tři nabídky, ale nelíbí se mu

"Nemůžu za Pavla moc mluvit, ale pokud vím, tak jeho agent Petr Svoboda má pro něho tři nabídky, ale ani jedna není tak zajímavá, aby ji Pavel v tuto chvíli vzal. Nejde mu tolik o peníze, ale o to, aby si připadal pro mužstvo důležity," říká František Černík.

Podle Černíka nechce Kubina brát nabídku za každou cenu. Rodinu má v St. Petersburgu na Floridě. V NHL jsou na Floridě jen dvě možnosti, jeho milovaná Tampa, odkud ho loni vytrejdovali do Philadelphie a Florida v Miami. Myslím, že ani jedna varianta není ve hře a není reálná," vysvětluje Černík.

Kubinovi brzy čekají přírůstek

Do Kanady by se Pavlovi nechtělo, ideální by bylo, aby hrál někde, odkud by to letadlem nebylo na Floridu daleko. Teď totiž s dcerou Andreou oznámili na facebooku, že čekají přírůstek do rodiny," prozradil nastávající dvojnásobný děda. "I z toho důvodu v žádném případě nepřipadá v úvahu příchod do Vítkovic. Do léta zůstanou na Floridě," přidal.

Kubina se tedy druhého dítěte dočká v roce 2013, ostatně třináctka je pro něho šťastným číslem a vždy ji na svém dresu vyžadoval.

Schází 30 zápasů do tisícovky

Pavel Kubina zatím v základní části NHL odehrál 970 zápasů, jen třicet mu tedy schází do prestižního "klubu tisícovkařů". "Bylo by to pěkné, kdyby se to Pavlovi povedlo, ale zvládl toho v hokeji hodně, je vítěz Stanley Cupu, trojnásobný mistr světa, olympijský medailista. Byl by to jen důkaz skvělé kariéry," myslí si Černík.

Z českých hokejistů odehrálo 1000 zápasů jen osm hráčů. Letos by měli  přibýt nejméně dva - Milan Hejduk a Tomáš Kaberle. Pokud se včas dohodne, neměla by tato meta uniknout ani Kubinovi, který je nyní historicky mezi českými hokejisty (jak jinak) třináctý.

ČEŠTÍ HOKEJISTÉ V NHL (podle počtu zápasů):

1. Roman HAMRLÍK 1382
2. Jaromír JÁGR 1350
3. Robert HOLÍK 1314
4. Radek DVOŘÁK 1191
5. Václav PROSPAL 1064
6. Patrik ELIÁŠ 1044
7. Petr SVOBODA 1028
8. Petr SÝKORA 1017
9. Milan HEJDUK 994
10. Robert LANG 989
11. Petr NEDVĚD 982
12. Tomáš KABERLE 977
13. Pavel KUBINA 970
14. Radek BONK 969
15. Martin RUČINSKÝ 961

Pozn.: Tučně jsou zvýrazněni aktivní hráči, kteří mohou reálně v NHL svá čísla ještě vylepšit.

 

Právě se děje

Další zprávy