Krejčí asistoval u výhry Bruins a dotáhl se na Hudlera

1. 11. 2013 6:30
Hokejisté Bostonu doslova vydřeli ve čtvrtečním zápase NHL výhru nad Anaheimem.
Hokejisté Bostonu sice ještě tři minuty před koncem třetí třetiny v zápase s Anaheimem prohrávali, nakonec však skóre otočili. | Foto: Reuters

Boston - Hokejisté Bostonu doslova vydřeli ve čtvrtečním zápase NHL výhru nad Anaheimem.

Ještě tři minuty před koncem třetí třetiny totiž na svém ledě prohrávali 1:2, pak ale po přihrávce Davida Krejčího v přesilovce vyrovnal Zdeno Chára a o bodu navíc pro Medvědy rozhodl jediným úspěšným samostatným nájezdem Jarome Iginla.

"V této fázi utkání to bývá zpravidla poslední početní výhoda, kterou dostanete, tak do ní musíte dát všechno. Celou akci jsme sehráli jednoduše. Vyhrané buly, střela na branku, odraz a pak mě David krásně našel. Na mně už bylo to jenom dát do prázdné branky," popsal klíčový vyrovnávací gól Chára.

Boston tak odčinil středeční prohru na ledě Pittsburghu a ze šesté příčky se ve Východní konferenci posunul na třetí o čtyři body za vedoucí Toronto. Anaheim naopak nevyužil šanci dostat se do čela celé soutěže před San Jose.

Centr prvního útoku Bruins Krejčí se díky jednomu bodu (2+11) dotáhl v produktivitě českých hokejistů na vedoucího Jiřího Hudlera, v kanadském bodování všech hráčů mu patří 23. příčka.

Phoenixu se povedl dokonalý obrat

Stejně jako Krejčí přispěl jednou asistencí k vítěznému obratu i český obránce Zbyněk Michálek (0+4), jehož Phoenix vyhrál nad Nashvillem 5:4 po samostatných nájezdech.

Kojoti sice po první třetině prohrávali 0:3 a ještě ve třetí třetině 2:4, nakonec však skóre otočili, když o jejich výhře rozhodl jediným proměněným nájezdem Mikkel Boedker.

Phoenix se tak po třetí výhře v řadě posunul v Západní konferenci na čtvrté místo, když na vedoucí San Jose ztrácí už jen dva body, Nashville zůstává desátý.

Buffalo prohloubilo svou krizi

V posledním čtvrtečním zápase "potvrdilo" Buffalo nejhorší týmu soutěže, když prohrálo na ledě New Yorku Rangers 0:2, a po patnácti odehraných zápasech tak má na kontě stále jen dvě výhry.

Největší podíl na výhře Rangers má švédský brankář Henrik Lundqvist, který zlikvidoval všech 29 střel soupeře a připsal si 47. čisté konto v NHL.

Rangers tak ve Východní konferenci dělí po třetí výhře z posledních čtyř zápasů už jen jeden bod od postupových příček do play off.

Boston - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 33. Söderberg, 58. Chára (Krejčí), rozhodující sam. nájezd Iginla - 2. Smith-Pelly, 40. Perreault. Střely na branku: 23:23. Diváci: 17.565.

NY Rangers - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Brassard, 32. Kreider. Střely na branku: 46:29. Diváci: 18.006.

Phoenix - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 23. Schwarz (Z. Michálek), 30. Morris, 47. Doan, 49. Vermette, rozhodující sam. nájezd Boedker - 9. Hendricks, 15. Nyström, 19. Legwand, 45. Gaustad. Střely na branku: 25:40. Diváci: 7.401.