Krach mužů zachránilo mládí. Juniorka Třince je mistrem republiky

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
Aktualizováno 1. 4. 2016 22:10
Co se nepovedlo mužům, povedlo se juniorům. Slezský hokejový klub z Třince přecijen slaví mistrovský titul, historicky první v této kategorii. Mladí Oceláři na finálovém turnaji v Litoměřicích postupně porazili všechny soupeře. Ve finále jim podlehla pražská Sparta vysledkem 2:4.
Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen Lukáš Jašek, jenž si ve čtyřech zápasech připsal 11 kanadských bodů.
Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen Lukáš Jašek, jenž si ve čtyřech zápasech připsal 11 kanadských bodů. | Foto: ČTK

Litoměřice – Co se nepovedlo mužům, povedlo se juniorům. Slezský hokejový klub z Třince přeci jen slaví mistrovský titul. Mladí Oceláři na finálovém turnaji DHL extraligy juniorů v Litoměřicích postupně porazili všechny soupeře. Ve finále jim podlehla pražská Sparta výsledkem 2:4.

Premiérově se závěrečná fáze ligy odehrála formou turnajového klání "každý s každým". A Třinečtí jím prošli jako nůž máslem. Ve čtyřech utkáních inkasovali deset gólů, sami jich pak vstřelili šestadvacet. Vidět byla zejména jedna formace. Útok ve složení bratří Kovařčíků spolu s Lukášem Jaškem soupeře deptal svou pohodou a akcemi jako z exhibic.

Tým vedený bývalým vynikajícím hráčem Václavem Varaďou tak poprvé v klubové historii pozvedl nad hlavu pohár Karla Guta. "Tohle je můj tým, moji kluci, na kterých mi ohromně záleží. Skvělá parta, které děkuju, že pro mě, jako pro trenéra, tak tvrdě makali," řekl po zápase viditelně dojatý tvrďák.

Hráči s drakem na prsou také jednoznačně opanovali udílení individuálních cen. Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen Jašek, nejlepším brankářem Dudáček a nejlepším střelcem Michal Kovařčík.

Takto vypadal radost třineckých mladíků přímo na ledě:

Finálový turnaj hokejové extraligy juniorů v Litoměřicích:

Finále:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:2 (2:1, 1:1, 1:0).

O 3. místo:

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 5:3 (1:2, 2:1, 2:0).

 

Právě se děje

před 26 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy