Kovář s Filippim režírovali výhru Magnitogorsku v play off. Omsk s Furchem doma prohrál

9. 3. 2017 18:27
Pro čtyři kluby ruské KHL začalo ve čtvrtek čtvrtfinále play off a do boje šli i čeští hokejisté. Kazaň porazila venku Omsk a Magnitogorsk vyhrál nad Astanou.
Jan Kovář si připsal v prvním čtvrtfinále dva body
Jan Kovář si připsal v prvním čtvrtfinále dva body | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Útočníci Jan Kovář a Tomáš Filippi se výrazně podepsali pod úspěšný vstup Magnitogorsku do čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy. Čeští reprezentanti si v dnešním úvodním duelu série proti Astaně připsali shodně gól a asistenci a pomohli k jasnému vítězství obhájce titulu 4:0.

Kovář s Filippim, jenž v prvním útoku nahradil indisponovaného kapitána Sergeje Mozjakina, se nepodíleli pouze na úvodní brance Oskara Osaly v 11. minutě. České duo zaúřadovalo ve 44. minutě, kdy Kovář vyslal krásnou přihrávkou do brejku Filippiho, jenž proměněným nájezdem zvýšil na 2:0.

Třetí gól přidal o čtyři minuty později Kovář, který ranou bez přípravy od modré čáry bezprostředně po vystřídání skóroval v play off popáté a dotáhl se na dosud nejlepšího českého střelce Jakuba Nakládala z Jaroslavle. Skóre uzavřel dvacet sekund před koncem po Filippiho přihrávce před branku třetí člen elitní lajny Danis Zaripov.

Mnohem vyrovnanější bylo druhé semifinále Východní konference mezi Omskem a Kazaní, jež na ledě Avangardu vyhrála 2:1 v prodloužení. Dominika Furcha v domácí brance poprvé překonal ve 33. minutě Alexandr Svitov, jenž doklepl do sítě vyražený puk po střele Jiřího Sekáče.

Do prodloužení poslal zápas gólem 49 sekund před třetí sirénou Jevgenij Medvěděv, ale už po necelých dvou minutách nastaveného času procedil mezi Furchovými betony puk Arťom Lukojanov a rozhodl.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Omsk - Kazaň 1:2 v prodl. (za hosty Sekáč 0+1), Magnitogorsk - Barys Astana 4:0 (Filippi a Kovář oba 1+1).