Lev zakončil venkovní sérii vítězstvím v Nižněkamsku

9. 1. 2014 17:38
Český hokejový útočník Jan Kovář se dál drží na špici bodování KHL, asistencí přispěl k výhře Magnitogorsku. Lev vyhrál v Nižněkamsku
První gól Lvu proti Nižněkamsku dal Petr Vrána
První gól Lvu proti Nižněkamsku dal Petr Vrána | Foto: CPA Eduard Erben

Magnitogorsk/Nižněkamsk - Celkem snadno si poradili hokejisté Lva s Nižněkamskem 4:1 a zakončili tak vítězně venkovní šňůru zápasů. V Západní konferenci KHL se na čtvrtém místě přiblížili na rozdíl jediného bodu třetímu Doněcku.

"Jsem spokojený. Celý tým hrál naplno celých šedesát minut. Navíc jsme dosáhli tak výborného výsledku," pochvaloval si finský trenér Lva Kari Jalonen. Jeho tým ze série čtyř zápasů venku v novém kalendářním roce, při které se představil v Čeljabinsku, Magnitogorsku a Ufě, veze domů osm bodů.

Za Nižněkamsk nastoupil z českých krajánků jen Tomáš Netík, zatímco Petr Koukal v sestavě chyběl. V úvodní části ještě čtvrtý nejhorší tým soutěže držel se Lvem krok. Hosté se ubránili při Klepišově trestu, kdy měl šanci Milovzorov.

Pražané v 15. minutě přišli o útočníka Ullströma, který po tvrdém zákroku na hlavu odstoupil. Domácí odolali při vyloučení Beljakova, ale v pokračujícím tlaku otevřel skóre 35 vteřin před pauzou Vrána, který dorazil puk do branky po Ridderwallově střele.

V druhém dějství si Lev vedení rychle pojistil. Po 56 vteřinách se po rychlém kontru trefil z levého křídla Švéd Thörnberg. Ve 24. minutě opět hosté rychle přešli z vlastního obranného pásma k ohrožení Daltonovy branky. Azevedovu střelu kanadský gólman vyrazil jen před Cingela a slovenský útočník pohodlně zakončil do odkryté branky. Dantona následně vystřídal Sundicyn.

Klepiš odstoupil kvůli zranění

Ve 26. minutě přišel Lev o dalšího útočníka Klepiše, jehož srazil Bělov. Do hry se Klepiš, který je nominován k sobotnímu Utkání hvězd KHL v Bratislavě, už nevrátil zřejmě kvůli zraněné pravé ruce. V závěru druhé dvacetiminutovky mohl Neftěchimik snížit. Milovzorovovu teč za Engrenova záda ale sudí po poradě s videorozhodčím neuznali kvůli vysoké holi. Následně nevyužil šanci Stanislav Alševskij.

V závěrečném dějství se Nižněkamsk nadále snažil zkorigovat stav, ale Lev úspěšné bránil bezpečný náskok. Engren zlikvidoval střelu i dorážku Bělova i další pokusy.

V 56. minutě se radoval znovu Lev, když v přesilovce zakončil kombinaci nekrytý Sekáč. Domácí se tlačili aspoň za čestným úspěchem a po tlaku sebral Engrenovi nulu 105 vteřin před koncem při Mataiově trestu Jaroslav Alševskij.

Kovář opět bodoval

Brankář Jakub Kovář přispěl 27 úspěšnými zákroky k vítězství hokejistů Jekatěrinburgu na ledě Podolsku 3:1. Šanci vychytat čtvrté čisté konto v sezoně překazil nejlepšímu gólmanovi Kontinentální ligy za měsíc prosinec slovenský útočník Martin Cibák, který v 49. minutě snížil na průběžných 1:2.

Poražen dnes naopak odešel další brankář českého olympijského výběru pro Soči Alexander Salák, který s Petrohradem prohrál 0:4 v Novosibirsku.

Favorizovaní hosté vyslali 33 střel, ale v síti žádná neskončila a Petrohrad prohrál čtvrté z posledních pěti utkání. Novosibirsk dal ze 24 pokusů čtyři góly. Salák inkasoval třikrát, svůj druhý gól v utkání dal Jori Lehterä sekundu před koncem do prázdné branky při power play Petrohradu.

Svůj devátý gól v sezoně dal útočník Jan Bulis, ale porážce Čeljabinsku s Dinamem Riga 2:5 nezabránil. Jan Kovář přispěl asistencí k vítězství Magnitogorsku nad CSKA Moskva 3:1 a v posledních čtyřech zápasech v novém roce nasbíral osm kanadských bodů. Jeho tým vyhrál deset z uplynulých jedenácti utkání.

Kontinentální hokejová liga:

Neftěchimik Nižněkamsk - HC Lev Praha 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. J. Alševskij (Bělov, Šulakov) - 20. Vrána (Ridderwall, Klepiš), 21. Thörnberg (Mäenpää, Ševc), 24. Cingel (Azevedo, Němec), 56. Sekáč (Zackrisson, Thörnberg). Rozhodčí: Anisimov, Bělov - Koršak, Černyšov. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 4000.

Nižněkamsk: Dalton (24. Sudnicyn) - Bělov, Jarullin, Mamašev, Berezin, Kosmačov, Romanov, Šulakov, Beljakov - Milovzorov, Chochrjakov, Netík - Tolpeko, Polygalov, Rybin - Trunjov, Taratuchin, Bělousov - S. Alševskij, Kulikov, J. Alševskij. Trenér: Dmitrij Balmin.

Lev Praha: Engren - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani, Nakládal - Ullström (21. Matai), Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Chabarovsk - Čerepovec 1:3 (za hosty Čáslava 0+1), Vladivostok - Atlant Mytišči 2:3, Novokuzněck - Jaroslavl 1:2, Novosibirsk - Petrohrad 4:0, Čeljabinsk - Dinamo Riga 2:5 (za domácí Bulis 1+0), Magnitogorsk - CSKA Moskva 3:1 (za domácí Kovář 0+1), Ufa - Slovan Bratislava 4:2(za hosty Mojžíš 0+1),Nižněkamsk - Lev Praha 1:4, Nižnij Novgorod - Barys Astana 7:2, Viťaz Podolsk - Jekatěrinburg 1:3, Dynamo Moskva - Chanty-Mansijsk 2:3 po sam. nájezdech.