Kovář dál řádí. Dvěma body pomohl Magnitogorsku v KHL k další výhře

13. 9. 2015 19:23
Janu Kovářovi se na startu nového ročníku daří.
Janu Kovářovi se na startu nového ročníku daří. | Foto: Adam Sušovský

Moskva - Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku bodoval v Kontinentální hokejové lize posedmé za sebou, gólem a asistencí přispěl k vítězství Metallurgu 4:3 na ledě Čerepovce.

S pěti brankami a šesti finálními přihrávkami z osmi utkání se Kovář vyšvihl na pozici nejproduktivnějšího českého hráče před Vladimíra Sobotku z Omsku, jenž má totožnou bilanci, ale odehrál o zápas víc. V kanadském bodování ligy je Kovář třetí a Sobotka čtvrtý.

Na druhý gól Magnitogorsku přihrál další český útočník Tomáš Filippi, který do KHL odešel před sezonou z Liberce. Kovář v 24. minutě zvýšil na 3:0 a v závěru druhé třetiny asistoval u vítězné branky. Metallurg vede se sedmi výhrami z osmi zápasů Charlamovovu divizi, ve Východní konferenci je druhý za Omskem.

Kontinentální hokejová liga:

Lada Togliatti - Chanty-Mansijsk 1:2, CSKA Moskva - Jekatěrinburg 4:1, Čerepovec - Magnitogorsk 3:4 (za hosty Kovář 1+1, Filippi 0+1), Kazaň - Ufa 3:4 po sam. nájezdech.