Koreis mění extraligu za Rakousko, bude hrát EBEL ligu

ČTK ČTK
3. 9. 2014 12:44
Český hokejista Jakub Koreis odchází z Komety Brno do rakouského Klagenfurtu
Jakub Koreis.
Jakub Koreis. | Foto: ČTK

Klagenfurt - Český hokejista Jakub Koreis odchází z Komety Brno do rakouského Klagenfurtu, který trénuje Martin Stloukal. Třicetiletý útočník se v klubu hrajícím mezinárodní soutěž EBEL dohodl na tříměsíčním zkušebním kontraktu, jenž může být prodloužen do konce sezony.

Bývalý mládežnický reprezentant Koreis působil v Brně od roku 2011 a s Kometou postoupil dvakrát do extraligového finále. V české nejvyšší soutěži si zahrál také v úvodu kariéry v mateřské Plzni a po návratu do Česka v roce 2008 ve Spartě Praha. Mezitím se marně snažil prosadit v zámoří do NHL a působil ve finské lize v Ilvesu Tampere.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy