Koreis mění extraligu za Rakousko, bude hrát EBEL ligu

ČTK ČTK
3. 9. 2014 12:44
Český hokejista Jakub Koreis odchází z Komety Brno do rakouského Klagenfurtu
Jakub Koreis.
Jakub Koreis. | Foto: ČTK

Klagenfurt - Český hokejista Jakub Koreis odchází z Komety Brno do rakouského Klagenfurtu, který trénuje Martin Stloukal. Třicetiletý útočník se v klubu hrajícím mezinárodní soutěž EBEL dohodl na tříměsíčním zkušebním kontraktu, jenž může být prodloužen do konce sezony.

Bývalý mládežnický reprezentant Koreis působil v Brně od roku 2011 a s Kometou postoupil dvakrát do extraligového finále. V české nejvyšší soutěži si zahrál také v úvodu kariéry v mateřské Plzni a po návratu do Česka v roce 2008 ve Spartě Praha. Mezitím se marně snažil prosadit v zámoří do NHL a působil ve finské lize v Ilvesu Tampere.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 42 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy