Kometa proti Třinci zazářila. Úder přišel ve druhé třetině

15. 10. 2013 20:33
Kometa porazila Třinec 6:3.

Brno - Hokejisté Komety Brno porazili v úterní dohrávce 11. kola extraligy na svém ledě Třinec 6:3, když o vítězství rozhodli čtyřmi góly v druhé třetině.

Domácí tak smazali manko na Oceláře a spolu s vedoucími Pardubicemi jsou s 22 body nejlepším týmem aktuální tabulky.

Přesně po 100 sekundách hry ujel domácím zadákům Rákos. Obránce Žižka se ještě snažil situaci zachránit rybičkou, vypíchl sice kotouč, ale srazil i soupeře. Z trestného střílení sám faulovaný útočník otevřel skóre.

O dvě minuty později se podařilo domácím vyrovnat. Brankář Hrabal sice vyrazil Kováčikovu dělovku od modré čáry, ale na dorážku Tomáše Svobody už nereagoval. V úvodní třetině Kometa svého soupeře přehrávala, častěji střílela, koncovka však postrádala přesnost.

Kometu nabudil druhý inkasovaný gól

Hned v úvodu druhé třetiny se podařilo dvojici nejproduktivnějších třineckých hokejistů opět získat jednobrankový náskok. Po přihrávce Polanského překvapil gólmana Čiliaka Adamský.

Po inkasované brance Kometa zvýšila bojovnost a tlak se jí povedlo zúročit. V rozmezí jedenácti minut otočila skóre čtyřmi góly výsledek. Vyrovnal Dočekal, po něm se prosadil Němec, své střelecké trápení ukončil prvním gólem v sezoně Jan Hruška a přesilovku při vyloučení obránce Krejčího ukončil pátým gólem Němec. Svůj den neměl brankář Hrubec, kterého po páté brance vystřídal Konrád.

Oceláři na obrat neměli síly

Třinec se ve druhé třetině dlouhé minuty nemohl dostat z vlastního obranného pásma. Z krize mu pomohla po faulu domácího Žižky přesilovka, při které skóroval obránce Hrabal.

Obrat v se už ale Ocelářům nepodařil. Brňané se v poslední třetině více zaměřili na defenzivu, i tak jejich vítězství ještě zpečetil Kuboš.

Hokejová extraliga - 11. kolo:

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda (Kováčik), 23. Dočekal (J. Hruška, Burian), 28. Němec (J. Káňa II, Kováčik), 32. J. Hruška (Dočekal, Kováčik), 34. Němec (Kuboš, Žižka), 51. Kuboš - 2. Rákos z trest. střílení, 22. Adamský (Polanský), 38. Hrabal (Bonk). Rozhodčí: Minář, Pavlovič - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - M. Hruška, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Jenyš, Polodna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Třinec: Hrubec (34. Konrád) - Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Zagrapan, Rufer - Ostřížek, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.

1. Pardubice 12 5 2 3 2 42:31 22
2. Brno 12 6 1 2 3 31:26 22
3. Třinec 12 7 0 1 4 37:36 22
4. Sparta Praha 11 7 0 0 4 49:25 21
5. Hradec Králové 11 4 3 3 1 28:26 21
6. Plzeň 12 5 2 1 4 34:32 20