Šortky, slunce a hokej. Klepiš sní o NHL. Nebo o Slavii?

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 6. 2013 7:00
Hokejista Jakub Klepiš se rozhodl obětovat pohádkový kontrakt v KHL, aby si zahrál NHL. Riskuje všechno a když to nevyjde, může skončit ve Slavii.
Jakub Klepiš je blízko podpisu s Anaheimem. Kvůli šanci zahrát si NHL odmítá i pohádkové kontrakty v Rusku.
Jakub Klepiš je blízko podpisu s Anaheimem. Kvůli šanci zahrát si NHL odmítá i pohádkové kontrakty v Rusku. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Hokejový útočník Jakub Klepiš je blízko podpisu smlouvy v NHL a to v době, kdy už to ani on sám pořádně nečekal. Vždyť už mu je devětadvacet let. Přesto mu přišla ze zámoří zajímavá nabídka z týmu "Kačerů" z Anaheimu.

"Kde ale budu hrát, to vám ještě nemůžu říct," říká Klepiš tajemně v rozhovoru a zároveň přiznává, že Lev Praha ani KHL  to určitě nebude.

Dá se alespoň říct, že půjdete hrát na západ a ne na východ?
Já nevím, co je západ a co je východ (směje se). Ne, teď už vážně: samozřejmě mě láká víc Amerika.

Mluví se už delší dobu o tom, že máte namířeno do Anaheimu. Už se celá věc nějak posunula?
Všechno řeší můj agent, já s klubem nejsem v kontaktu vůbec. Všechno by se to mělo rozlousknout kolem 5. července, kdy se otevře trh s volnými hráči. Víc podrobností bych teď nechtěl rozebírat.

Muselo by být ale příjemné, kdyby vám vyšlo angažmá v Kalifornii, že?
Bylo by to krásné. Co si může člověk přát víc, než být celý rok v šortkách, hrát hokej a užívat si slunce? Anaheim má navíc dobrý tým a může dosáhnout na úspěch, i když tady bude záležet, kdo tam zůstane.

Je vám sedmadvacet. Čekal jste vůbec, že by se někdo z Ameriky ještě mohl ozvat?
Tajně jsem v to pořád doufal, ale realisticky jsem věděl, že naděje jsou jen malinké. Vůbec jsem nečekal, že by mně někdo nabídl jednocestnou smlouvu. Zvlášť když jsem toho v NHL moc neodehrál. Mám z toho velkou radost.

Proč jste se tehdy v Americe neprosadil?
Byl jsem tam tři roky a většinu času jsem pendloval mezi farnou a prvním týmem. Neměl jsem pozici takovou, jakou bych si představoval a měl jsem toho plné zuby, takže jsem se raději vrátil do Evropy. Teď by to ale bylo něco jiného. Je to jedna z posledních šancí a rád bych to zkusil. Buď to vyjde a bude to super, nebo to nevyjde. Vrátit se do Evropy můžu vždycky.

Máte na stole i zajímavé nabídky z KHL?
Mám nabídky už od konce sezony, ale já chci jít hrát NHL. Můj agent, který spolupracuje s ruským agentem už řekl, aby mě nikam nenabízeli. Na KHL to nevypadá.

Není to moc velký risk?
Jsou lidi, kteří raději podepíší smlouvu na tři roky a jsou zajištění a spokojení. Já to beru tak, jak to je. Když mě nikdo v Americe nebude chtít, tak vždycky doufám, že se pro mě nějaký tým v Evropě najde.

Takže dáváte NHL přednost i na úkor peněz, kterých byste v KHL dostal víc?
Určitě. Všichni vědí, že v Rusku dostanete na ruku čisté peníze. V NHL mi nikdo nedá takovou smlouvu jako tam. V mém případě teď ale peníze nehrají roli, chci hrát NHL.

Jaké jsou teda varianty, kdyby jednání s Anaheimem nakonec nedopadla?
Určitě bych už nepokračoval ve Lvu, ale asi bych hrál dál v KHL. Za jaký klub, to zatím nevím. Taky je samozřejmě možné, že už pro mě v Rusku nebude v žádném týmu místo, takže třeba nakonec skončím ve Slavii.

Opravdu byste šel hrát do Slavie?
Kdyby pro mě nebylo místo v KHL, tak nevím, jestli by se mi chtělo jít někam do Švýcarska. Uvidíme podle toho, jak dopadne NHL.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy