Petružálek devátým gólem v sezoně potopil Kazaň

Aktualizováno 15. 11. 2013 21:41
Jakub Petružálek z Chabarovsku se podílel jednou brankou na výhře Amuru nad Kazaní 6:3.
Jakub Petružálek.
Jakub Petružálek. | Foto: CPA - Eduard Erben

Chabarovsk - V reprezentaci se sice Jakub Petružálek podobně jako řada spoluhráčů z útoku hledá, ale v Kontinentální lize mu to stále pálí. O vítězném zápase Lva proti Chanty-Mansijsk čtěte více ZDE!

Petružálek s Bulisem zapsali vítězné trefy

Jak Petružálek, tak Jan Bulis si v pátečních zápasech KHL připsali vítězné góly. Prvně jmenovaný pomohl Chabarovsku k výhře 6:3 nad Kazaní, Bulis skóroval jako první v utkání Čeljabinsku proti Dinamu Minsk, nad nímž domácí tým zvítězil 3:0.

K výhrám pomohly rovněž góly Petra Koukala a Michala Vondrky. Koukalův Nižněkamsk zdolal Spartak Moskva jednoznačně 5:0, Vondrka se v utkání Slovanu Bratislava s Jekatěrinburgem postaral o vyrovnání na 1:1 a v závěru přihrál na poslední gól domácího mužstva Bližňákovi. Slovan vyhrál 3:1.

Dařilo se také Janu Kovářovi

Nejproduktivnější český hokejista v KHL Jan Kovář z Magnitogorsku přidal další dva body za nahrávky a s 25 asistencemi je nejlepší v lize. V závěrečné třetině zápasu s Doněckem přispěl k obratu na konečných 2:1.

Dynamo Moskva zlikvidovalo v Novokuzněcku tříbrankovou ztrátu a nakonec si odvezlo dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Ve vítězném týmu obhájců Gagarinova poháru zaznamenal jednu asistenci Marek Kvapil.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Kazaň 6:3 (za domácí Petružálek 1+0), Vladivostok - Nižnij Novgorod 5:0, Novokuzněck - Dynamo Moskva 3:4p (za hosty 0+1 Kvapil), Novosibirsk - Viťaz Podolsk 3:1, Čeljabinsk - Dinamo Minsk 3:0 (Bulis 1+0), Magnitogorsk - Doněck 2:1 (Jan Kovář 0+2), Ufa - Záhřeb 2:3, CSKA Moskva - Barys Astana 3:0, Dinamo Riga - Omsk 3:1, Lev Praha - Chanty-Mansijsk 2:1, Slovan Bratislava - Jekatěrinburg 3:1 (Vondrka 1+1).

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.