4:2
Lev Praha
26. Kovář (Mozjakin, Zaripov), 42. Brent (Platonov), 49. Imbragimov (Brent), 60. Mozjakin (Zaripov, Kovář)
15. Ridderwall (Gragnani, Vrána), 27. Ridderwall

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání Kontinentální ligy mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a Lvem Praha. Zápas začíná v neděli ve 12:00 SEČ.

KHL: Lev - Slovan Bratislava
KHL: Lev - Slovan Bratislava | Foto: CPA Eduard Erben

Oběma týmům se v poslední době daří. Metallurg vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů, Lev vyhrál poslední čtyři duely a navíc všech osm posledních zápasů na ledě soupeře. Metallurg je v tabulce Východní konference se ztrátou osmi bodů na nejlepší tým konference z Kazaně. Lev je sice v Západní konferenci šestý, na třetí Doněck však ztrácí jen dva body,

Obrana Lva si bude muset ostatně jako všechny ostatní v soutěži hlídat první útok Metallurgu, který vede s 34 gólovými asistencemi nejlepší nahrávač soutěže Jan Kovář. Celkem si připsal 50 bodů a jen dva body ztrácí na nejproduktivnějšího muže soutěže a kolegu z prvního útoku Sergeje Mozjakina (22+30). Celé trio pak doplňuje Denis Zaripov, který je v produktivitě soutěže čtvrtý, s 23 brankami je však nejlepším střelcem soutěže.

Právě Kovář se Zaripovem v pátečním zápase se Slovanem Bratislava (6:2) bodově řádili. Kovář dva góly dal a na jeden přihrál, Zaripov jeden gól dal a na tři přihrál. Lev v pátečním zápase vyhrál na ledě Traktoru Čeljabinsk 3:2 po samostatných nájezdech, bonusový bod zajistil Lvu jediným úspěšným nájezdem Jakub Klepiš.

Úvodní vzájemný zápas v této sezoně vyhrál Metallurg v Praze v úvodu října 4:3 v prodloužení, přestože ještě 4 sekundy před koncem třetí třetiny prohrával 2:3. Poté však vyrovnal Timkin a v 65. minutě rozhodl o výhře Mettalurgu Lee. Spolu s Kazaní, Petrohradem a Novosibirskem je tak Metallurg jedním ze 4 týmů, který Lev ještě v KHL neporazil.

Metallurg

Slavný trenér Metallurgu Mike Keanen dnes vsadil na tuto sestavu:

Košečkin – Birjukov, Antipin, Těreščenko, Lee, Maleňkich, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Timkin – Brent, Platonov, Potěchin – Šenfeld, Osala, Malinovkskij, Kameněv.

Lev

Kouč Lva Kari Jalonen dnes postavil tuto sestavu:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, Gragnani, Jaakola, Mikuš – Ullström, Novotný, Azevedo – Thörnberg, Zackrisson, Sekáč – Klepiš, Vrána, Ridderwall – Řepík, Cingel, Birner, Matai.

Rozhodčí

Zápas bude rozhodovat ruská čtveřice sudích. Jako hlavní pánové Buturlin a Gusev, na čarách jim budou pomáhat pánové Goroděnko a Tomilov.

Oba týmy přijíždějí na led, nyní zazní česká a po ní ruská hymna.

1.

Lev měl na úvod velkou šanci, Novotný se po přihrávce Ullströma zjevil sám před Košečkinem, toho však střelou k tyči nepřekonal.

2.

Lev si hned na úvod zápasu zahraje přesilovku, za sekání je vyloučen DENIS ZARIPOV.

3.

Přesilovka Lva končí. Za nedovolené bránění je vyloučen DAVID ULLSTRÖM.

4.

Zaripov je zpět na ledě, Metallurg bude hrát minutu a půl přesilovku.

5.

Lev se také ubránil, Ullström je zpět na ledě.

8.

Obrovská šance Klepiše, po chybě Kazionova byl sám před Košečkinem Klepiš, střelou mezi jeho betony se však neprosadil, stejně jako z dorážky Vrána.

11.

Metallurg si zahraje další přesilovku. Za podražení jde na trestnou lavici NATHAN OYSTRICK.

12.

Obrovský závar v brankovišti Lva, puk zůstal po Mozjakinově střele na brankovišti, Vehanen nevěděl, kde je puk, naštěstí pro Lva jej Mäenpää stihl vyškrábnout těsně před brankovou čárou a poté se čtyři hráči Lva snažili puk zalehnout.

13.

Metallurg si zahraje krátkou přesilovku 5:3, za hákování odchází na trestnou JUSTIN AZEVEDO.

13.

Oystrick je zpět na ledě, Metallurg bude hrát proti čtyřem minutu a padesát sekund.

14.

Lee ani Mozjakin Vehanena střelami od modré čáry Vehanena nepřekonali.

15.

Lev se znovu v oslabení ubránil, Azevedo je zpět na ledě.

14:29

Lev střílí úvodní gól zápasu - 0:1! Petr Vrána poslal výbornou přihrávkou za obranu CALLEHO RIDDERWALLA s Jakubem Klepišem proti jedinému bekovi hostí, Ridderwall naznačil střelu, pak si ale z levé strany stáhl puk na osu hřiště a bekhendovým blafákem překonal i přes faul obránce Birjukova brankáře Kašečkina. Druhou asistenci si připsal Marc-André Gragnani.

17.

Kapitén Lva udělal velkou hrubku ve středním pásmu, o puk jej obral jeho protějšek v dresu soupeře Sergej Mozjakin, který jel sám na Vehanena, Novotný jej však stihl dojet a ještě než stihl Mozjakin vystřelit, nadzdvihl mu Novotný hokejku.

19.

Vehanen dvakrát výborně zasáhl, nejprve po střele Timkina od mantinelu a poté po střele Pareho z mezikruží.

19.

Lev si zahraje přesilovku, za podražení jde na trestnou lavici MICHAIL BIRJUKOV.

20.

To je zlé. MARC-ANDRÉ GRAGNANI odchází za píchnutí holí do kabin, pětiminutový trest za něj bude odpykávat Michal Birner. Spolu s ním jde na trestnou za oplácení DMITRIJ KAZJONOV. Lev tak bude víc než minutu hrát přesilovku čtyři na tři.

První třetina skončila, Lev ji po parádním gólu Calleho Ridderwalla z 15. minuty vyhrál 1:0, ve druhé třetině však bude hrát téměř čtyřminutové oslabení poté, co byl na 5 minut a do konce utkání vyloučen Marc-Andé Gragnani.

21.

Začíná druhá třetina, Lev bude ještě necelou minutu pokračovat v přesilovce čtyři na tři.

21.

Střelu Azeveda z levého kruhu z první Košečkin vyrazil betonem.

21.

Birjukov je zpět na ledě, necelou minutu se teď bude hrát čtyři na čtyři.

22.

Paré pálil z levého kruhu, Vehanen však jeho pokus vykopl.

22.

Na ledě je i Kazjonov, Metallurg nyní bude hrát více než tři minuty přesilovku pět na čtyři.

24.

Vehanen si poradil nejprve s bombou Leeho od modré a poté skryl v chráničích i střelu Timkina z pravého kruhu.

25.

Vehanen si poradil jak se střelou Kazjonova z pravého, tak s následnou dorážkou Antipina z pravé strany.

25.

Lev se i ve více než tříminutovém oslabení ubránil, navíc Birner, který naskočil z trestné lavice, bekhendovým pokusem prověřil Košečkina, který však utěsnil místo u jeho levé tyče.

25:38

Metallurg vyrovnává na 1:1! Denis Zaripov se sice přes obránce Ševce neprosadil, puk však přiklepl Sergeji Mozjakinovi, ten parádní přihrávkou našel před odkrytou bránou JANA KOVÁŘE, a přestože si Vehanen na puk sáhl, puk stihl jen srazit a kotouč, který se šoural brankoviště zasáhl lapačkou až za brankovou čarou.

27.

Lev si zahraje přesilovku. Za úder loktem odchází na trestnou lavici JEVGENIJ TIMKIN.

26:27

Lev využívá přesilovku - 1:2! Stejně jako v prvním případě se prosazuje CALLE RIDDERWALL, který totožnou bekhendovou kličkou z levé strany překonal Košečkina, který sice puk zasáhl betonem, od něj se však kotouč odrazil do sítě.

29.

Čtvrtá pětka Lva si vytvořila velkou šanci, po rychlé kombinaci pálil z mezikruží Řepík, Košečkina však nepřekonal.

33.

Magnitogorsk si zahraje přesilovku. TOPI JAAKOLA dostal ddvě minuty za hákování.

35.

To je nepříjemné, NATHAN OYSTRICK vyhodil z obranného pásma puk mimo led, a Lev tak bude 25 sekund hrát ve třech mužích v poli.

35.

Jaakola je na ledě, Metallurg však bude hrát minutu a půl v pěti proti čtyřem.

36.

Pětice mužů Metallurgu je na ledě už tři a půl minuty, vyloženou šanci si však nevypracovali, naopak v oslabení Klepiš ohrozit střelou z mezikruží Košečkina.

36.

Také Oystrick je zpět na ledě, Lev se tak ubránil i v dalším oslabení.

37.

Lev bude hrát přesilovku. VLADIMIR ANTIPIN dostal dvě minuty za hákování.

38.

Obrovská šance Metallurgu v oslabení, Timkin jel z levé strany sám na Vehanena, stejně jako Ridderwall zvolil bekhendový blafák, Vehanen však jeho pokus přečetl a betonem puk vyrazil.

39.

Antipin je zpět na ledě, do konce třetiny zbývá něco málo přes minutu.

Druhá třetina skončila. Metallurg sice nevyužil více než tříminutovou přesilovku v jejím úvodu, hned poté se však trefil 'šťastnou' brankou Jan Kovář. Vzápětí však hrál Lev přesilovku, kterou využil opět Calle Ridderwall, který se znovu prosadil bekhendovým blafákem. Metallurg měl sice poté šanci vyrovnat, neprosadil se však ani v přesilovce 5 na 3, ani při samostatném úniku Timkina.

41.

Začíná třetí třetina.

41:34

Metallurg vyrovnává v úvodu třetí třetiny na 2:2! Lev dostává další smolný gól, tentokrát nahazoval od modré čáry puk na bránu Jevgenij Platonov, puk se od lýtka Ondřeje Němce odrazil do vzduchu, odkud jej do prázdné branky dopravil TIM BRENT.

Ruský hokejista Sergej Fjodorov z Mettalurgu Magnitogorsk se raduje z gólu proti Omsku v KHL 2011/12. | Foto: www.metallurg.ru
43.

Ridderwall mohl hned po inkasovaném gólu znovu odpovědět a zkompletovat hattrick, vyjel si zpoza branky před Košečkina, ten však stihl včas srazit betony k sobě.

44.

Metallurg si teď vypracoval velký tlak, Vehanen si však poradil se střelou Mozjakina i s dorážkou Kováře z bezprostřední blízkosti jeho brány.

46.

Drtivý tlak Metallurgu pokračuje, do zakončení se nyní cpal Pare, jeho sražená střela skončila těsně vedle levé tyče Vehanenovy brány.

47.

Uff. Obránce Viktor Antipin si sjel až před Vehanena a z dorážky trefil tyč jeho brány.

48:08

Drtivý tlak Metallurgu přece jen končí brankou - 3:2! Po dalším velkém závaru před Vehanenovou bránou ztratil finský gólman svou hůl, Tim Brent poté poslal na modrou čáru puk k RINATU IBRAGIMOVI, který bombou nad lapačkou překonal Vehanena. Ten se okamžitě poté rozjel za jedním z hlavních sudích, u kterého reklamoval nedovolený zákrok na jeho osobu, odvolání branky však nedosáhl.

50.

Lev mohl srovnat, z pravé strany si najel před Košečkina Ullström, místo střely se však rozhodl pro nahrávku a obránci Metallurgu srazili puk mimo bránu.

52.

Mozjakin nahazoval puk před bránu na Zaripova, těsně před ním však stihl puk ukrýt v lapačce Vehanen.

53.

Novotný se uvolnil na levé straně, jeho střelu však Košečkin vyrazil, pak z mezikruží pálil Azevedo a dorážel Ševc, ani jeden však ruského gólmana nepřekoval.

54.

Uff. Azevedo po zákroku hráče domácích zůstal ležet v útočném pásmu, Metallurg jel ve třech na jediného beka, Pare však puk před odkrytou brankou nezasáhl.

56.

Nyní se hraje nahoru-dolů. Azevedo hledal před bránou Mäenpääho, ten však puk nezasáhl.

58.

Do konce třetiny zbývají dvě a půl minuty. Lev se snaží překonat defenzivu Metallurgu, jehož hráči se zatáhli na obrannou modrou čáru.

58.

Trenér Lva Jalonen si bere oddechový čas.

58.

Vehanen zůstává na střídačce, Lev bude hrát power-play.

58.

Velká šance Lva. Ridderwall se vydal mezi obránce, jeho střela z mezikruží však těsně minula pravou tyč Košečkinovy brány.

59.

Po icingu Metallurgu se bude 1:15 minuty před koncem třetiny vhazovat v útočném pásmu Lva.

59.

Novotný vyhrál vhazování, střelu Vrány z pravého kruhu však Košečkin lapil.

60.

Hraje se poslední minuta, opět se bude vhazovat v útočném pásmu Lva.

59:21

Metallurg rozhoduje o své výhře gólem do prázdné brány - 4:2! Denis Zaripov vyhodil po mantinelu puk z obranného pásma, ten si dojel kapitán Metallurgu SERGEJ MOZJAKIN, neunáhlil se, sjel si od mantinelu až před bránu a bekhendovým pokusem prostřelil obránce Ševce, který ležel na brankovišti. Druhou asistenci si připsal Jan Kovář.

Zápas skončil, Metallurg díky povedené třetí třetině, v níž vstřelil tři branky, otočil stav zápasu a vyhrál 4:2. Skončila tak čtyřzápasová vítězná série Lva a osmizápasová šňůra výher Lva na ledě soupeře. Lev tak prohrál teprve druhý zápas v základní hrací době z posledních 18 duelů.

Tímto se s vámi loučím a u úterní online reportáže ze zápasu Lva na ledě Slavatu Julajev Ufa se těším na shledanou.