Jedenáct zápasů a nula. David Pastrňák svou bodovací sérii v NHL nenatáhl

21. 3. 2017 7:24
Patnáct bodů si v posledních jedenácti zápasech NHL připsal David Pastrňák, včera ovšem jeho skvělá série skončila. Ani on, ani David Krejčí se do statistik nezapsali a také kvůli tomu Boston padl v Torontu 2:4.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

New York - David Pastrňák bodoval v každém z předchozích jedenácti zápasů v NHL, na obranu Toronta však nevyzrál. A nejen to, s Davidem Krejčím byli u dvou inkasovaných gólů.

V důležité bitvě o postup do play off mezi Torontem a Bostonem vstřelily oba celky jeden gól v první třetině, a pak dlouhou dobu kralovali na ledě oba gólmani. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, byl v 58. minutě vyloučen hostující útočník Dominic Moore a Maple Leafs 117 sekund před třetí sirénou gólem v přesilové hře zlomili nerozhodný stav 1:1.

Domácí vzápětí přidali další dva góly do prázdné branky při power play, přičemž na tom druhém se podílel asistencí Roman Polák. Deset sekund před koncem pak hříšník Moore korigoval skóre na konečných 4:2.

Toronto si výhrou upevnilo osmou příčku ve Východní konferenci, poslední zaručující účast v play off, na níž má tříbodový náskok před New York Islanders. Zároveň Maple Leafs ztrácejí už jediný bod na Boston, který hájí třetí příčku v Atlantické divizi.

"Nemůžu mít lepší pocit," radoval se autor rozhodujícího gólu Tyler Bozak, který se při závaru v útočném pásmu prosadil střelou po ledě z mezikruží. "Byl to důležitý zápas, který jsme nutně potřebovali vyhrát. Myslím, že jsme všichni odvedli skvělou práci. Nezačali jsme moc dobře, ale pak jsme se semkli a ve druhé a třetí třetině už jsme hráli dobře," řekl Bozak.

Trenér Bostonu Bruce Cassidy se po utkání zlobil kvůli vyloučení Moorea, jenž inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění. "Abych byl upřímný, tak podle mě to bylo nesmyslné rozhodnutí. Takových soubojů je sto za zápas," mínil Cassidy. "Ale měli jsme to oslabení ubránit. Celou sezonu se nám v něm daří, bohužel, tentokrát to nevyšlo."

Jiří Hudler si připsal asistenci u jediného gólu hokejistů Dallasu, díky němuž Stars porazili San Jose 1:0. Třiatřicetiletý Hudler naskočil do druhého zápasu poté, co předchozích pět proseděl pouze na tribuně v roli náhradníka. V pondělí odehrál 9 minut a 51 sekund, stihl dvakrát vystřelit na branku a ve 35. minutě byl na ledě u rozhodujícího okamžiku utkání.

Dallas, v jehož dresu nechyběli ani Radek Faksa a Aleš Hemský, na několik sekund zamkl soupeře v útočném pásmu, Adam Cracknell si z rohu kluziště povyjel až k modré čáře, udělal kličku a jeho střelu před brankou tečoval Curtis McKenzie. Hudlerovi připsali statistici druhou asistenci.

Sharks v sestavě s Tomášem Hertlem podruhé v sezoně prohráli tři zápasy v řadě. Dál ale vládnou tabulce Pacifické divize o čtyři body před Anaheimem a Edmontonem, který porazil 2:0 Los Angeles. "Dokážeme si vytvořit spoustu šancí. Teď už jen zbývá, abychom nějakou proměnili, nebo abychom dali nějaký ušmudlaný gól. Bez něj nebo s jedním se toho moc vyhrát nedá," konstatoval trenér Peter DeBoer.

San Jose nedokázalo ani jednou ze 30 střel vyzrát na Kariho Lehtonena, který v brance Dallasu vychytal druhé čisté konto v sezoně. "Při rozcvičce jsem ho nechtěně trefil do hlavy. Možná jsem ho tím probudil," žertoval útočník Patrick Sharp. "Chvíli jsem měl strach, jestli mu něco není. Ale když jsem pak viděl jeho prvních pár zákroků, dýchalo se mi lépe. Odchytal skvělý zápas."

První zápas v letošní sezoně odehrál za Arizonu obránce Zbyněk Michálek, jenž byl před pár dny povolán z farmy. Čtyřiatřicetiletý bek strávil na ledě v Nashvillu téměř 16 minut a nebyl u žádného ze tří inkasovaných gólů, kvůli nimž Coyotes prohráli 1:3.

Premiéru v letošním ročníku NHL prožil také útočník Tomáš Nosek z Detroitu, který podlehl 1:2 Buffalu. Porážku neodvrátil ani brankář Petr Mrázek, který pochytal 28 z 30 střel Sabres.

Výsledky NHL:

Toronto - Boston 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky: 15. Rielly, 59. Bozak, 59. Nylander, 60. Kadri (Polák) - 8. Backes, 60. Moore. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.347. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Bozak (oba Toronto), 3. Rask (Boston).

Detroit - Buffalo 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 33. Tatar - 11. Eichel, 29. Moulson. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Lehner (Buffalo), 2. Green (Detroit), 3. O'Reilly (Buffalo).

Edmonton - Los Angeles 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 2. Maroon, 13. Lucic. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. Lucic (všichni Edmonton).

Dallas - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 35. McKenzie (Hudler). Střely na branku: 20:30. Diváci: 17.687. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. McKenzie (oba Dallas), 3. Dell (San Jose).

Nashville - Arizona 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 37. a 47. Ellis, 26. Arvidsson - 57. Ekman-Larsson. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. C. Smith (všichni Nashville).