Jágrův Omsk i jeho soupeř za rvačku kontumačně prohráli

10. 1. 2010 16:50
VIDEO Podívejte se, jak bitka probíhala
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva - Za sérii bitek, kvůli nimž se nedohrál sobotní zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Viťazem Čechov a Avangardem Omsk, dnes vedení soutěže potrestalo oba kluby kontumační prohrou 0:5.

Po sedmihodinovém jednání funkcionáři zároveň čechovský tým varovali, že při dalším podobném incidentu bude z ligy vyloučen.

Čechov navíc musí zaplatit čtyři miliony rublů (asi 2,4 milionu korun), Omsk dostal pokutu jeden milion. Finančním postihům neušli ani trenéři a několik nejaktivnějších rváčů. Šest hráčů Viťazu má zastavenou činnost na příští zápas, z Avangardu byl takto potrestán pouze Dmitrij Vlasenkov.

Sobotní utkání se hrálo jen necelé čtyři minuty. Po sérii bitek a vyloučení do konce zápasu byl duel předčasně ukončen kvůli nedostatečnému počtu hráčů. Podle oficiálního webu KHL se něco takového stalo v ruském hokeji poprvé v historii.

Rozhodčí udělili celkem 600 trestných minut. Do rvaček se zapojili také Jaromír Jágr, který dostal dva dvouminutové a dva desetiminutové tresty, a jeho omský spoluhráč Jakub Klepiš.

Jágr dnes pro Sovětskij sport prohlásil, že něco podobného nikdy nezažil. "V NHL by se to stát nemohlo," konstatoval.

Vše podle něj začalo poté, co domácí bitkař Darcy Verot schválně trefil jednoho z hráčů Omsku pukem. "A pak k někomu z našich přijel na červenou čáru a píchl ho hokejkou. Můžeš být bitkař, ale musíš přece dodržovat nějaký kodex cti," řekl sedmatřicetiletý český útočník.

Právě Jágr se pak dostal s Verotem do křížku. "Držel jsem ho a on mi povídá: Nech toho, nebudeme se prát. Tak jsem ho pustil a on mě za pár vteřin praštil do obličeje. Upadl jsem, protože jsem tu ránu vůbec nečekal," dodal Jágr.