3. 9. 2008 20:19
AK Bars Kazaň - Avangard Omsk 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Jaromír Jágr ještě v dresu Rangers
Jaromír Jágr ještě v dresu Rangers | Foto: Reuters

Kazaň - Český hokejista Jaromír Jágr si bude muset na své první vítězství v nově vzniklé Kontinentální lize ještě chvíli počkat.

Jeho Avantgard Omsk totiž ve středu prohrál na ledě Kazaně 2:4 a připsal si tak neúspěšný start do nové sezony.

Bývalý hráč New Yorku Rangers, jehož návrat do Ruska byl během léta ostře sledován si sice v utkání připsal jednu asistenci, když nahrál na úvodní branku krajanu Rosovi, ovšem hrdinou utkání se po závěrečné siréně stal domácí kapitán Alexej Morozov.

Ten totiž vstřelil v závěrečné desetiminutovce rozhodující dvě branky.

V bílém hrající Omsk nastoupil do utkání s českou útočnou formací Jágr - Klepiš - Rosa a právě tato trojice se po sedmi minutách hry postarala o první gól v síti brankáře Dubielewicze.

Domácí však nesložili zbraně a ve druhé třetině zinscenovali dokonalý obrat. Po rychlém přechodu do útoku se nejprve střelou švihem prosadil Zaripov a po půl hodině hry dostal Kazaň do vedení v oslabení Šafigulin.

Svěřenci trenéra Sergeje Gersonskijho sice ještě dokázali v poslední části vyrovnat zásluhou Malyševa, ale poslední slovo si v zápase vzal domácí kapitán Alexej Morozov.

Útočník, který v minulosti působil také v Pittsburghu Penguins vrátil Kazani zpět vedení osm minut před koncem, kdy zužitkoval dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem. Stejný střelec pak v závěru zpečetil konečné vítězství po Zaripovově přihrávce.