Jágr: Že jsme prodávali drahé zboží? Nesmysl

Sport Sport
22. 9. 2015 14:29
Jaromír Jágr se v tiskovém prohlášení důrazně ohradil proti tomu, že by jeho společnost Jágr Team prodávala kladenskému klubu předraženou hokejovou výstroj a výzbroj. Současně majitel kladenských Rytířů uvedl, že chce co nejdříve urovnat spory s městem, jež klubu zastavilo dotace a požaduje hloubkový audit.
Jaromír Jágr, majitel kladenských Rytířů.
Jaromír Jágr, majitel kladenských Rytířů. | Foto: Milan Kammermayer

Kladno - Žádné nesrovnalosti v hospodaření hokejového Kladna neexistují. Tak by se dalo v kostce shrnout úterní tiskové prohlášení majitele druholigových Rytířů Jaromíra Jágra.

Ten reagoval na výroky městského zastupitelstva, které na svém posledním zasedání řešilo situaci v klubu, kde útočník Floridy drží vlastnický podíl (více zde). Jedním z bodů, na které zastupitelé upozorňovali, byl i nákup údajně předraženého zboží od společnosti Jágr Team.

"Pořád se zpochybňují ceny Jágr Teamu. Já k tomu musím říct, že zboží bylo do klubu dodáváno naopak za výhodnějších podmínek. Za tím si stojím,“ prohlásil  Jágr.

Stejně odmítavě se postavil Jágr i k další problematické aktivitě klubu, potenciálnímu střetu zájmů mezi Rytíři a společností Energie stavební a báňská Jaromíra Jágra staršího.

"Tady už je vidět záměr hledat další a další věci… Protože pokud ti někdo vyčítá, že necháš zaměstnance jezdit tankovat k tátovi do Energie levnější naftu o tři koruny, tak to už mi hlava nebere,“ tvrdí Jágr.

Sponzoři by bez Jágra nepřišli

Útočník Floridy v prohlášení dále uvádí, že se rozhodně na úkor Rytířů neobohacuje, spíše naopak, neboť honoráře od sponzorů za reklamy s ním spojené investuje do rozpočtu klubu.

"Nerad o tom mluvím, ale co si budeme namlouvat, velkým sponzorům jsem propůjčil svá osobnostní práva, jinak by do kladenského hokeje nešli. Je potřeba si uvědomit, že jakmile s hokejem skončím, brzy o mě nebude takový zájem… A jak těžké je shánět do klubu peníze, Milan (Volf) přece ví, vždyť dříve v něm dělal přes rok výkonného ředitele,“ tvrdí Jágr.

Právě na Jágrovy peníze se Rytíři, kteří nyní působí v druhé nejvyšší soutěži, musí spoléhat. Město, jež vlastní 30 procent klubu a stadion, kvůli neprůhlednému hospodaření totiž zastavilo dotace.

"Ze všech stran stále slyším, že nejsem schopný postavit kvalitní mužstvo a že dokonce nechci na Kladně extraligu, což je holý nesmysl! Já si za naším týmem stojím, cítím tam zdravého ducha, dobrou partu a věřím hráčům i trenérům. Do klubu se jako hráč hodlám v co nejbližší době vrátit a přeci nebudu chtít hrát druhou nejvyšší soutěž,“ tvrdí Jágr.

 

Právě se děje

před 47 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy