Jágr: Že jsme prodávali drahé zboží? Nesmysl

Sport Sport
22. 9. 2015 14:29
Jaromír Jágr se v tiskovém prohlášení důrazně ohradil proti tomu, že by jeho společnost Jágr Team prodávala kladenskému klubu předraženou hokejovou výstroj a výzbroj. Současně majitel kladenských Rytířů uvedl, že chce co nejdříve urovnat spory s městem, jež klubu zastavilo dotace a požaduje hloubkový audit.
Jaromír Jágr, majitel kladenských Rytířů.
Jaromír Jágr, majitel kladenských Rytířů. | Foto: Milan Kammermayer

Kladno - Žádné nesrovnalosti v hospodaření hokejového Kladna neexistují. Tak by se dalo v kostce shrnout úterní tiskové prohlášení majitele druholigových Rytířů Jaromíra Jágra.

Ten reagoval na výroky městského zastupitelstva, které na svém posledním zasedání řešilo situaci v klubu, kde útočník Floridy drží vlastnický podíl (více zde). Jedním z bodů, na které zastupitelé upozorňovali, byl i nákup údajně předraženého zboží od společnosti Jágr Team.

"Pořád se zpochybňují ceny Jágr Teamu. Já k tomu musím říct, že zboží bylo do klubu dodáváno naopak za výhodnějších podmínek. Za tím si stojím,“ prohlásil  Jágr.

Stejně odmítavě se postavil Jágr i k další problematické aktivitě klubu, potenciálnímu střetu zájmů mezi Rytíři a společností Energie stavební a báňská Jaromíra Jágra staršího.

"Tady už je vidět záměr hledat další a další věci… Protože pokud ti někdo vyčítá, že necháš zaměstnance jezdit tankovat k tátovi do Energie levnější naftu o tři koruny, tak to už mi hlava nebere,“ tvrdí Jágr.

Sponzoři by bez Jágra nepřišli

Útočník Floridy v prohlášení dále uvádí, že se rozhodně na úkor Rytířů neobohacuje, spíše naopak, neboť honoráře od sponzorů za reklamy s ním spojené investuje do rozpočtu klubu.

"Nerad o tom mluvím, ale co si budeme namlouvat, velkým sponzorům jsem propůjčil svá osobnostní práva, jinak by do kladenského hokeje nešli. Je potřeba si uvědomit, že jakmile s hokejem skončím, brzy o mě nebude takový zájem… A jak těžké je shánět do klubu peníze, Milan (Volf) přece ví, vždyť dříve v něm dělal přes rok výkonného ředitele,“ tvrdí Jágr.

Právě na Jágrovy peníze se Rytíři, kteří nyní působí v druhé nejvyšší soutěži, musí spoléhat. Město, jež vlastní 30 procent klubu a stadion, kvůli neprůhlednému hospodaření totiž zastavilo dotace.

"Ze všech stran stále slyším, že nejsem schopný postavit kvalitní mužstvo a že dokonce nechci na Kladně extraligu, což je holý nesmysl! Já si za naším týmem stojím, cítím tam zdravého ducha, dobrou partu a věřím hráčům i trenérům. Do klubu se jako hráč hodlám v co nejbližší době vrátit a přeci nebudu chtít hrát druhou nejvyšší soutěž,“ tvrdí Jágr.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Home Credit přerušil přípravy na vstup na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V., která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 1 hodinou

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy