Jágr táhne Omsk na vítězné šňůře. Znovu skóroval

Red Spo, ČTK
20. 1. 2010 16:40
Novosibirsk - Omsk 2:3 (Čermák 1+0 - Jágr 1+0)

Praha - Jaromír Jágr přispěl devatenáctým gólem v sezoně k vítězství hokejistů Omsku 3:2 na ledě Novosibirsku.

V pěti posledních utkáních Kontinentální ligy nasbíral český útočník celkem deset bodů.

Český hokejista tak pokračuje ve výborných výkonech z minulého týdne, na jehož konci byl vyhlášen nejlepším útočníkem uplynulých sedmi dnů.

Jágr útočníkem týdne v KHL. Válí jako zamlada
Rusové vyšetřují Jágra, za bitku mu hrozí soud i vězení

Jágr, jemuž bude v únoru 38 let, ve středu otevřel skóre v 12. minutě. Devatenáctým gólem v sezoně se dotáhl na reprezentačního spoluhráče Petra Čajánka z Petrohradu, více branek (21) vstřelil v tomto ročníku KHL z českých hokejistů jen Pavel Brendl z Torpeda Nižnij Novgorod.

Vše důležité se pak v Novosibirsku událo v úvodních sedmi minutách druhé třetiny. Leoš Čermák nejprve vyrovnal, za dalších 32 sekund už domácí vedli, ale Omsk díky dvěma rychlým trefám Jegora Averina skóre znovu otočil ve svůj prospěch. Stav 3:2 pro hosty se pak už nezměnil.

Avangard se tak radoval z pátého vítězství za sebou.

Ufa vyhrála v Novokuzněcku vysoko 6:1. Vítězný gól vstřelil český obránce Miroslav Blaťák, který ve 14. minutě využil přesilovou hru.

Novokuzněck - Ufa 1:6 (Hořava 0+1 - Blaťák 1+0), Novosibirsk - Omsk 2:3 (Čermák 1+0 - Jágr 1+0), Atlant Mytišči - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl. (za hosty Brendl 1+0, Bednář 0+1), Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 5:4 po sam. nájezdech (za domácí Rachůnek 1+1, Hudler 0+1), Dinamo Riga - Spartak Moskva 3:2.