Jágr dal gól a asistenci. Pak vystartoval na rozhodčí

20. 1. 2009 20:29
Nižnij Novgorod - Omsk 3:2 (Brendl 0+1 - Jágr 1+1)
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Ani gól a přihrávka Jaromíra Jágra nezabránily porážce hokejistů Omsku v úterním utkání Kontinentální ligy na ledě Nižného Novgorodu, který rozhodl o svém vítězství 3:2 čtyřicet sekund před závěrečnou sirénou.

Česká hvězda neúspěch Avangardu těžko nesla a pustila se do rozhodčích, kteří Jágrovi udělili desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Nejproduktivnější hráč týmu tak chyběl při závěrečné power play, kdy se hosté po odvolání Adama Svobody z branky marně snažili o vyrovnání.

Torpedo vyhrálo první třetinu 2:0, ale Omsku se povedlo za Jágrova velkého přispění ve druhé části vyrovnat. V 23. minutě český útočník přihrál na gól Vjačeslavu Belovovi a v 37. minutě sám svou 23. brankou v sezoně vyrovnal v přesilové hře pěti proti třem.

Když už se zdálo, že utkání směřuje k prodloužení, rozhodl Jurij Bucajev po asistenci Pavla Brendla. Český útočník Torpeda dostal v těchto dnech podle klubového webu od kouče Vladimíra Růžičky pozvánku do reprezentace, kterou čekají únorové LG Hockey Games ve Stockholmu.