Jágra i Svobodu zastínil Klepiš. Trefil výhru Omsku

18. 1. 2009 18:01
Moskevská oblast - Avangard Omsk 2:3
Jaromír Jágr vyšel tentokrát naprázdno
Jaromír Jágr vyšel tentokrát naprázdno | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva - Český hokejista ve službách Avangardu Omsk Jakub Klepiš vstřelil v nedělním utkání Kontinentální ligy vítěznou branku do sítě MVD Moskevské oblasti, čímž rozhodl o vítězství sibiřského celku v poměru 3:2.

Do zápasu pak zasáhl i Jaromír Jágr s Adamem Svobodou.

Ex-slávistický gólman mohl navíc po závěrečné siréně slavit svou první výhru v dresu ruského celku.

Lépe do střetnutí vstoupil domácí tým, který se už v jedenácté minutě dostal do vedení. Omsk však dokázal ještě do první přestávky vývoj zápasu otočit.

Na začátku druhého dějství pak přišla chvíle českého útočníka Jakuba Klepiše, který v pětadvacáté minutě zápasu zvyšoval proměněným trestným střílením už na 3:1. Jak se však později ukázalo, byla tato jeho trefa vítězná.

Domácí totiž sice ještě stihli snížit, ale Omsk si už nakonec své jednobrankové vedení udržel.