Horák v KHL ukončil Muryginovu sérii, Trvajův rekord odolal

5. 10. 2015 22:07
Kapitán Viťazu Horák překonal Murygina v 37. minutě dorážkou střely Švéda Maria Kempeho a zaznamenal třetí gól v sezoně. Zachránil tak absolutní rekord v ruské nejvyšší soutěži pro krajana Trvaje, jenž v sezoně 2003/04 v brance Togliatti neinkasoval 305 minut a 56 sekund.
Roman Horák (ilustrační foto).
Roman Horák (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Moskva - Hokejový útočník Roman Horák z Viťazu Podolsk ukončil v dnešním utkání KHL rekordně dlouhou neprůstřelnost brankáře Jaroslavle Alexeje Murygina. Gólman Lokomotivu inkasoval poprvé po 302 minutách a 11 sekundách a nepodařilo se mu dosáhnout na absolutní rekord Jiřího Trvaje. Vychytal však vítězství 3:1.

Murygin nicméně výrazně překonal dosavadní rekord v KHL, který držel výkonem 237 minut a 33 sekund jeho předchůdce v barvách Jaroslavle Curtis Sanford.

Střelecky se dnes prosadil také útočník Omsku Vladimír Sobotka, jenž se trefil v oslabení na ledě Nižního Novgorodu. Domácí Torpedo vyhrálo 3:2 po nájezdech, v nichž brankář Avangardu Dominik Furch inkasoval dvakrát, zatímco ani jeden z jeho spoluhráčů neskóroval.

Po maratonské sérii nájezdů neuspěla Lada Togliatti doma s Dinamem Riga a připsala si desátou porážku v řadě. Tři z osmi pokusů nejhoršího týmu ligy absolvoval český útočník Martin Zaťovič, uspěl ale jen jednou a neproměněnou penaltou rozstřel zakončil. Lada prohrála 1:2 a po 17 zápasech má na kontě pouhých devět bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Spartak Moskva 2:1 v prodl., Lada Togliatti - Dinamo Riga 1:2 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Viťaz Podolsk 3:1 (za hosty Horák 1+0), Nižněkamsk - Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Omsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Sobotka 1+0), Dinamo Minsk - Barys Astana 6:2, HK Soči - Dynamo Moskva 4:3.