Hokejové Pardubice mají další posilu. Ze Slovenska získaly kanadského obránce Wisharta

ČTK ČTK
28. 5. 2017 10:00
Devětadvacetiletý bek Ty Wishart má na kontě i 26 startů v NHL, na Slovensku slavil titul s Bánskou Bystricí a teď podepsal smlouvu v Pardubicích.
Hokejisté Pardubic získaly pro příští sezonu novou posilu ze Slovenska.
Hokejisté Pardubic získaly pro příští sezonu novou posilu ze Slovenska. | Foto: Tomáš Liška

Pardubice - Hokejisty Pardubic posílí kanadský obránce Ty Wishart, který v uplynulé sezoně hrál slovenskou extraligu za mistrovskou Banskou Bystrici. Devětadvacetiletý bek má na kontě i 26 startů v NHL.

"Hledali jsme hráče, který opravdu vyztuží naši obranu. Proto přivádíme dalšího kanadského zadáka. Jeho přednosti jsou hlavně v obranném pásmu, kde se proti němu těžko přechází, nejen pro jeho výborné fyzické parametry," uvedl generální manažer Dušan Salfický na webu Dynama.

Wisharta draftovalo v roce 2006 v prvním kole San Jose, v NHL se ale neprosadil a většinou hrál v nižší lize AHL. V roce 2013 odešel do Evropy a hrál v Německu, po sezoně se za Atlantik opět na krátkou dobu vrátil, ale pak nastupoval v druhé lize ve Švédsku a Německu a naposledy hrál na Slovensku.

"Je takovým čističem v obranném pásmu, máme na něj výborné reference. Viděli jsme spoustu jeho zápasů a padl nám do oka. Je mladým hráčem s perspektivou a zároveň i zkušenostmi ze zámoří i z Evropy. Slibujeme si od něj, že přitvrdí a bude dominovat naší defenzivě a té pomůže k lepším výsledkům," dodal Salfický.

Wishart je druhým Kanaďanem, kterého Pardubice angažovaly ze Slovenska. V týdnu získaly i obránce Jacoba Cardwella, který naposledy oblékal dres Nových Zámků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy