Hokejová Sparta ocenila své legendy. Přijel i Zábrodský

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 2. 2012 21:30
Sparta ocenila 19 bývalých hráčů nebo členů realizačního týmu
Sparťanské legendy (zprava) Karel Gut, Vladimír Zábrodský a Miroslav Kuneš
Sparťanské legendy (zprava) Karel Gut, Vladimír Zábrodský a Miroslav Kuneš | Foto: ČTK

Praha - Devatenáct bývalých hráčů nebo členů realizačního týmu ocenilo vedení hokejové Sparty za reprezentaci klubu.

Před zápasem 51. kola hokejové extraligy proti Litvínovu byla uvedena do nově založeného Klubu Legend HCS jména jako Vladimír Zábrodský, Karel Gut nebo Jiří Holeček.

Osobně si pro ocenění přijelo čtrnáct členů, včetně jediného žijícího mistra světa z roku 1947 Zábrodského, který v březnu oslaví 89. narozeniny.

Čtěte také:
Sparta má Prezidentský pohár, Třinec půjde do play off

In memoriam se členy klubu stali Josef Maleček, Jiří Hanzl a František Tikal, Luděk Bukač a Pavel Wohl se nemohli dostavit.

Vladimír Zábrodský
Vladimír Zábrodský | Foto: ČTK

Legendární centr Zábrodský, který žije dlouhodobě ve Švédsku, si účasti na této akci ani chvíli nerozmýšlel.

"Na začátku února jsem byl ve Stockholmu na utkání Švédsko - Česko a potom jsem se rozhodl, že přiletím sem. Pozvání mě moc potěšilo, vždyť jsem se nedaleko Holešovic narodil a vždy mám z návštěvy Prahy radost," řekl Zábrodský novinářům.

"Beru to jako takovou definitivu. Můj dres už u stropu haly visel. Ještě jsme nebyl legenda, ale už se asi se mnou tak nějak počítalo," dodala sparťanská legenda.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Policie v Brně pátrá po řidiči, který srazil chlapce a ujel

Řidič osobního auta značky Peugeot 508 srazil v Brně dítě a ujel. Chlapec skončil v péči záchranářů a v nemocnici. Policisté hledají svědky a zkoumají kamerové záznamy. V tiskové zprávě to uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Nehoda se stala v sobotu krátce po 18:00 na přechodu pro chodce v ulici Obvodová poblíž prodejny Penny Market. "Po vážně vypadající nehodě navíc šofér tmavě modrého automobilu značky Peugeot 508 nezastavil, neposkytl potřebnou pomoc a součinnost a z místa nehody bezostyšně ujel," uvedl Vala.

Policisté pátrají po řidiči a jeho poškozeném autě, které by mělo mít podle policie utržené pravé zpětné zrcátko. Hledají svědky nehody, kteří mohou volat na tísňovou linku policie 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy