Překvapený Jordán: Chabarovsk se chová lidsky, olympiádu mi přeje. V Rusku ale nikdy nevíte

Daniel Poláček Daniel Poláček
11. 12. 2017 18:32
Když ve vzdáleném Chabarovsku zafouká, hokejový bek Michal Jordán má pocit, že je 36 stupňů pod nulou. Jinak je ale v novém angažmá hodně spokojený. Hraje přes 20 minut za zápas a může myslet na korejskou olympiádu. Tu nedávno ovlivnilo rozhodnutí, že Rusové směji kvůli dopingovým hříchům hrát pouze pod neutrální vlajkou.
Michal Jordán
Michal Jordán | Foto: Milan Kammermayer

Verdikt Mezinárodního olympijského výboru vzbudil v Rusku velké emoce. Jaké ohlasy jste zachytil vy?

Rozhodnutí přišlo před pár dny, my jsme pak hráli zápas, takže moc ohlasů zatím nemám. Jinak těžko říct. Nastala nějaké situace a takhle ji vyřešili. Nemůžu všechno hodnotit podle médií. Pravda asi není taková, jak všichni píšou. Problémy s dopingem v ruském sportu ale celkově jsou. Jinak není problém, že budou nastupovat pod neutrální vlajkou. Prostě víte, že hrajete proti Rusku.

Jste rád, že nedošlo k plošnému zákazu účasti pro všechny ruské sportovce?

Nejdřív nepustila hráče NHL. O KHL se říká, že je to druhá nejlepší liga na světě. Bez ní by úroveň turnaje byla hodně nízká. Je fajn, že to takhle dopadlo. Doufám, že už se na tom nic měnit nebude, protože pak by to byla komplikace pro nás hráče. V Rusku nikdy nevíte, co se může stát. (KHL stále nepotvrdila, že své hokejisty na olympijské hry pustí, byť je to po projevu prezidenta Vladimira Putina pravděpodobné, pozn. red.)

Dokážete si představit, že byste nastoupil pod neutrální vlajkou?

To asi není otázka na mě. My jsme v pohodě. Těžko říct. Já rád reprezentuji Česko - naši zemi a vlajku. Bylo by těžké hrát pod neutrálními symboly. Rusové takhle mají možná ještě větší motivaci. Co jsem četl, chtějí vyhrát a sjednotit zemi. Už takhle do toho dali hodně peněz, udělali si měsíční pauzu.

Počítají v Chabarovsku s tím, že požadované hokejisty uvolní na olympiádu?

V rozpisu je měsíční pauza, takže už to nějak řešili. Když se dostaneme do reprezentace, v klubu budou určitě rádi, protože jim to zvedne prestiž. 

Ne všechny ruské kluby jsou ale nadšené, když musí někoho uvolnit reprezentaci.

Vím, že třeba minulý rok v Kazani se jim moc nelíbilo, když jsem odjížděl na turnaj do Moskvy. Tady nám ale popřáli hodně štěstí. Ať se nám daří a ať se porveme o olympiádu. Že se na nás budou těšit. Pak vidíte, že to není jenom o hokeji, ale že je tam i lidský přístup, což je příjemné.

V novém angažmá se vám tedy líbí?

Je fajn. Jsem příjemně překvapený. Můžu říct, že po hodně dlouhé době mě hokej opravdu baví. Těším na každý trénink a na každý zápas. Máme tam velmi dobrou partu, výborné trenéry. Dostávám hodně prostoru, takže jsem spokojený.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy