Hokejisté Kanady vyhráli potřinácté Spenglerův pohár

ČTK ČTK
31. 12. 2015 14:55
Už potřinácté ovládli prestižní vánoční turnaj Spengler Cup hokejisté Kanady, kteří porazili ve finále druhý nejúspěšnější tým historie - Lugano.
Hokejisté Kanady ovládli tradiční Spengler Cup.
Hokejisté Kanady ovládli tradiční Spengler Cup. | Foto: ČTK

Davos - Hokejisté Kanady vyhráli 89. ročník Spenglerova poháru a připsali si na tradičním turnaji v Davosu třináctý triumf. V dramatickém finále porazil zámořský celek 4:3 Lugano.

Kanadský výběr sice inkasoval jako první, v úvodu druhé třetiny už ale vedl 3:1. Lugano, jež v semifinále vyřadilo Jekatěrinburg s českým triem Jakub Kovář, Petr Koukal, Ondřej Roman, se však nevzdalo a ve 46. minutě Alessio Bertaggia srovnal na 3:3. Poslední slovo však měli Kanaďané, kterým zajistil vítězství o tři minuty později Matt D'Agostini.

Kanada prošla celým turnajem bez porážky a upevnila si druhé místo v historické tabulce titulů před LTC Praha, který do roku 1948 triumfoval sedmkrát. Nejúspěšnějším mužstvem turnaje je s 15 prvenstvími pořádající Davos, který ve středu "Javorové listy" vyřadily v semifinále.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - finále:

Kanada - Lugano 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 16. Ellerby, 24. Roy, 25. Pyatt, 49. D'Agostini - 9. Hofmann, 33. Chiesa, 46. Bertaggia.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy