Hokejisté Kanady nezaváhali. Ve finále vyzvou Švédsko

4. 1. 2008 22:28
Kanada si poradila s USA 4:1
Radost hokejistů Kanady.
Radost hokejistů Kanady. | Foto: Reuters

Pardubice - Mladí hokejisté Kanady potvrdili roli největšího favorita mistrovství světa hráčů do dvaceti let, když v semifinále s přehledem porazili USA 4:1.

V první třetině sledovali fanoušci v pardubické ČEZ Areně vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách, gólmani si však drželi svou neprůstřelnost.

Až 23. minuta přinesla první branku utkání. Kanaďan Shawn Matthias se vymanil ze sevření amerických hokejistů, z rohu si najel až před bránu soupeře a pod brankářem Smithem otevřel skóre zápasu.

Dále čtěte:

Přesně v polovině střetnutí už to bylo 2:0. Karl Alzner si v přesilové hře zpracoval přesný pas na modré čáře, zhodnotil situaci a tvrdou ranou poslal Kanadu do dvoubrankového vedení.

Američané však utkání nevzdali a gólman hokejistů javorového listu Mason musel být neustálé v pohotovosti. Kanadští mladící zlomili tuhý odpor soupeře až dvěma slepenými góly ve 48. minutě. Nejdříve se z pravého kruhu trefil Colton Gillies a o 20 vteřin později jej z brejku napodobil Brad Marchand.

Hráči Spojených státu dokázali utkání pouze zkorigovat, v 54. minutě upravil na konečných 1:4 Ames van Riemsdyk.

Kanada se utká ve finále v sobotu od 20:00 s hokejisty Švédska. Američany čekají odpoledne Rusové.

Výsledek:
Kanada - USA 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky:
23. Matthias (Halischuk), 30. Alzner (Turris, Marchand), 48. Gillies (Sutter, Legein), 48. Marchand (Giroux) - 54. vanRiemsdyk (Carman). Rozhodčí: Larking (Švéd.), Ronn - Kekäläinen (oba Fin.), Gorděnko (Rus.). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 5621.